Rajčata 2018 - semena



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 134.41 (?)
31.1.2018 9:25

Vladimíre, čítala som si staré vlákna o rajčinách a niekde si kedysi písal, že v danom roku (neviem ktorý to už bol) budeš skúšať Symbivit, Aké si mal s ním skúsenosti? Prípadne uvítam skúsenosti i ďalších pestovateľov. 

                                                                                Eva T

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 173.17 (?), 24.1.2018 12:15

Asi nevědí jak se pozná rajče růžové od červeného. Já teď čekám na semena toho Betaluxu, má být také velmi raný a ještě tento týden ho vyseji. Chci ho hlavně do pařeniště kde počítám s tou partenokarpii, normálně se opyluje i při velmi nízkých teplotách okolo 13 °C, potom tvoří plody bez semen. Další zajímavostí je ten bramborový list a souhlasím s paní Alenou, že asi vznikl křížením Stupického s některým keříčkovým trpaslíkem se silným stonkem. Podle Tatiana TOMATObase by první plody měly být největší. DTM se uvádí 55-60 dní což zheuba odpovídá Matině, Tamině a Stupickému.

                                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 26.1.2018 11:24

Tak dnes jsem vysel semena těch dvou determinantních rajčat z Polska- Betalux a Poranek. Aby dohnaly těch deset odrůd vysetých již dříve, budu jim muset občas přidat trochu tepla, přenést je občas na jiné okno na parapet, kde je tepleji. Bude s tím více práce, ale co by člověk neudělal pro svá rajčata. smiley

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 20.184 (?), 1.2.2018 19:41

Vysiala som dnes po 3 semienka kríčkové- Betalux, Sioux(semi determ.), TinyTim, Bison a žltooranž. bifteky na skúšku: OrangeRussian117, Kellong Breakfest, Gold Medal.    Eva T.

Mini parenisko
Mini parenisko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pavel s - (24) - 45.22 (?), 27.1.2018 19:13

AD "Raný zázrak": A nedal si jen někdo práci s překladem názvu? -Nebylo to původně "Early Wonder"? Za mne: chutné, rané, keříkové, nazval bych to růžové. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 134.41 (?), 27.1.2018 19:36

Pozerala som na nete obe "Raný zázrak" i Early Wonder majú rovnaký obrázok a približne aj popis, takže to bude ozaj asi len ten preklad, E. W. je pôv. z r 1950.

                      Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 27.1.2018 19:47

Máte oba pravdu, v datatbázi se uvádí původní varianta červená (Fy Burgess r.1950) a také Early Wonder Pink. Mám raději růžová rajčata, ale tato odrůda se mně nehodí do pařeniště, protože je poměrně vysoká (tři stopy to je skoro 1metr - do pařeniště moc).

               Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 29.1.2018 8:53

Takže uvidím co mě čeká. Jedno nechám ležet dedle Šejka, jedno zkusím vyvázat k tyčce. Jestli to není nějaký přesev z cizího sprášení, budou stejná. Nebylo to originální balení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 29.1.2018 9:59

V každém případě je to odrůda determinantní. Je úplně jedno, jestli bude vyvázaná k tyčce nebo bude ležet na zemi, měla by ukončit růst při celkové délce cca 1m. U tyčky ve výšce 1 m, na zemi někde ve vzdálenosti 1 m od zasazení. Pochopiteně se nevyštipuje. Já v tom pařeništi nemám takový prostor na výšku ani nemohu obětovat tolik prostoru na jednu rostlinu pokud by ležela na zemi. Proto tato odrůda pro mne není zajjímavá.

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 134.41 (?), 31.1.2018 9:25

Vladimíre, čítala som si staré vlákna o rajčinách a niekde si kedysi písal, že v danom roku (neviem ktorý to už bol) budeš skúšať Symbivit, Aké si mal s ním skúsenosti? Prípadne uvítam skúsenosti i ďalších pestovateľov. 

                                                                                Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 31.1.2018 10:35

Ano, zkoušel jsem Symbivit na paprikách a na rajčatech. Sledoval jsem jak se rostliny vyvíjí, ze začátku jsem měl pocit, že ten Symbivit pomáhá, ale nakonec nebyl ten výsledek v tom hlavním tj. ve sklizené úrodě nějak rozeznatelný. Došel jsem k názoru, že dostatečnou úrodu budu mít i z rajčat bez Symbivitu. Toto byl první důvod proč jsem v nějakém dalším testování nepokračoval. Druhým důvodem bylo sdělení, že na rostliny se nemají používat systemické fungicidy, které účinek těch hub, které jsou ze Symbivitu mohou narušit. A já mám pořád připravený Acrobat pro případ kalamitního výskytu plísně bramborové. Vůbec nezpochybňuji účinek Symbivitu a také se těším že někdo napíše svůj názor, třeba i diametrálně rozdílný od mého.

                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika