Rajčata 2018



host - 114.241 (?)
7.3.2018 23:21

Mne vôbec nechutili, suché - bez šťavy, málo plodily. Nesadil by som

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
   
host - 124.53 (?), 3.3.2018 20:27

Dobrý den.

Pěstoval jste někdy odrůdu Orfea, prodává SevaSeed?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 228.152 (?), 5.3.2018 8:40

Čakala som, že niekto odpíše, sama som Orfeu F1 nepestovala, je určená predovšetkým na rýchlenie do sklenníkov, ani ju nemienim pestovať, najradšej z osvedčených hybridov mám Startky do sklenníka i na von. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 5.3.2018 12:30

Orfea je pro mne pěkné a chutné rajče. Semena jsem letos koupil v OBI. Má na spodním okraji náznak špičky a tudíž na řezu srdcovitý tvar.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mapri - (29) - 48.172 (?), 7.3.2018 17:08

Dobrý den, mám dotaz, dostala jsem semínka Marmande, a hledela na netu, píší tam, že je keříčkové a jinde tyčkové. Pětujete ho někdo a jak? Děkuji Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 228.152 (?), 7.3.2018 18:24

Marmande je pomerne skoršie zrejúca, indeterminantná (tyčková) stará francúzska odroda, ja som ju pestovala asi pred 6 rokmi, nebola príliš vysoká. (možno aj preto ju niektoré weby uvádzajú ako kríčkovú) chuť bola trocha trpká, nie príliš sladká ako u iných biftekov a myslím, dosť bola náchylná na hubové choroby. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mapri - (29) - 48.172 (?), 7.3.2018 19:23

Děkuji, už jsem dvě semínka vysela, jestli vyjdou, tak je vyzkouším.Nebudu od nic moc čekat, třeba překvapí.Mám i jiné steakové oblíbené, tak ty mě určitě zachrání. Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 114.241 (?), 7.3.2018 23:21

Mne vôbec nechutili, suché - bez šťavy, málo plodily. Nesadil by som

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 95.36 (?), 16.3.2018 21:38

Prvý rok som vysiala ešte v decembri Philovitu F1, z 2 semien vyšlo 1,rastlina je vysoká, ani nie nejak vytiahnutá, hrubá ako silná ceruzka.Za 13 listom vyhodila pred asi dva a pol týždňom kvetné puky, ktoré postupne zakrnievajú, rastlina rastie, mohutnie, vyháňa bohato zálistky, ktoré vylamujem poctivo na množenie.Prihnojujem len Kristalonom Plod a kvet, takže logicky by mala nahadzovať na kvety a plody ako ostatné odrody, vysiate v tom istom čase.Nemôžem porovnať, lebo Philovitu som ešte nepestovala a mám len 1 rastlinu, Aké máte skúsenosti s jej rodivosťou- versus jej odolnosť k chorobám? Eva T

Philovita F1
Philovita F1
Zakrnelé púčiky
Zakrnelé púčiky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 17.3.2018 19:13

Ahoj Evi,

docela mne překvapila tvoje zkušenost s tou Philvitou. Asi ta dvě semena Philovity jsou ta co jsem ti dal? Moc si to nepamatuji a také si nikde nezapisuji, co jsem komu poslal. Pokud jsou to ona, tak mne to dost překvapuje. Semena byla original od Kiepenkerl, mám dojem že datum expirace bylo 12/2018 ale nejsem si jistý. Kupoval jsem je 2015. Philovita mně vždy klíčila stoprocentně. S jejím růstem a kvetením jsem neměl nikdy problémy. Našel jsem dvě fotky z roku 2013, kde jsou sazenice z klonování zálistku z rajčete pěstovaného v roce 2012 (různé grenrace). Na snímku ze 3.4.2013 je vidět i nasazené plody, přitom tyto klony byly pěstovány za mým oknem při 18 °C.

Opravdu nevím, proč ti to nekvete a nedělá plody.

 Ahoj     Vladimír

Sazenioce (klony)
Sazenioce (klony)
Philovita na zahradě
Philovita na zahradě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 95.36 (?), 17.3.2018 19:44

Vladimíre, je to z tých 2 semien, vysievala som v druhej polovici decembra, presádzala som ju s nahodenými púčikmi, možno v zemine bolo viac dusíka, tak si to rozmyslela s tým kvitnutím a silu dávala do zálistkov a rastového vrcholu- už som namnožila 8 mladých rastliniek, 1 spodný som nechala a ešte ďalšie aspoň 3 budem musieť na budúci týždeň vylomiť. Na vrchole nahadzuje ďalšie kvetenstvo. Ešte som pred týždňom vysiala 1   tiež originál semienko na výsadbu von pre porovnanie, kdesi niekto spomínal v diskusii, že nie je príliš plodná, škoda, že nemám kedy hľadať jej hodnotenia na fóre. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika