Rajčata 2018



Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.122 (?)
19.12.2017 17:23

Ten Oxheart má tvar srdce nebo pytlíku? Google mi ukazuje oboje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 247.166 (?), 20.12.2017 7:14

Díky, Vladimíre, úplne mi stačí toto vysvetlenie a tiež po tom nemienim ďalej pátrať. Ibaže sa stávalo, že aj rajčiny kúpené v hypermarkete- najmä strednej veľkosti, nemali ani chuť, ani farbu ani trvanlivosť.  Ale to je zrejme o inom. 

Ešte spomeniem, hoci to s týmto nesúvisí, sesternici v Austrálii už vykapali všetky rajčiny, ktoré som jej tam v septembri vysadila.Včera ráno o 7.hod. tam mali 38 stupňov a večer o 10.tam mali ešte 43 stupňov. Obrali asi len po 4 kusy Black Russian, nejakých talianskych biftekov a zopár Cherry. ostatné sa uvarili. Ešte sa im ako-tak pod tieniacou strieškou držia chilli papričky. To len tak na zahriatie v týchto studených dňoch.smiley Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 226.24 (?), 22.12.2017 7:34
Jen bych si dovolil opravit drobnou chybku. Zkratka znamena "long shelf life" - volne prepozeno "dlouho vydrzi na regalu".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 25.12.2017 12:22

Pochopitelně máte pravdu. Ale nedalo mně to, avyhledal jsem si výstřižek z jednoho ročního kalendáře, který jsem dostával jako předplatitel Zahrádkáře. A tam je napsáno: "Plody těchto odrůd (ozačovaných LSL- Long Self Life) jsou mdlé chuti, bez vyvinuých aromatických látek, které vznikají v průběhu dozrávání."  Ani mne nenapadlo, že by zrovna tady mohla být nějaká chyba a tak jsem to takto presentoval i v mých příspěvcích.

           Vladimír

PS.: Spíš jsem si myslel, že jsem to přečetl špatně já. Polepším se.  smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.109 (?), 15.2.2018 10:56

Mohu doplnit, že rajča LSL mají skutečně blokován gen, který urychluje dozrávání, ale tím byl zároveň poškozen i gen, díky němuž se tvoří typicky rajčatová chuť. Proto ta zimní rajčata,  většinou ze španělských pěstíren, pěkně vypadají, ale jsou mdlé chuti. Taky je to částěčně šlechtěním,  i zde platí něco za něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.138 (?), 21.12.2017 21:15

Nebuďme troškaři: zkusme to vytáhnout na 10. Ne, to není ironie. Jdu do toho s Vámi. Musíme sice počítat s tím, že nebudou úplně stejně dobrá po celou tu dobu, ale vždycky budou mnohem lepší než co se dá koupit.

K tomu nám dopomáhej Matka Příroda.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.122 (?), 18.12.2017 20:26

Zdravím, taky jsem hledala mé ruper rajče. Letos jsem měla 25 rostlin.

22 kusů Oxheart a 3 kusy Corazon. Rajčat mraky chutné sladké, lepší sklizeň jsem neměla. Už budu pěstovat pouze Oxheart je vynikající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.118 (?), 19.12.2017 16:33

Letos jsem měl prvně také oxheart, moc mi chutnal, bohužel byl jen jeden takže na příští rok jich plánuji tak 10.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.122 (?), 19.12.2017 17:23

Ten Oxheart má tvar srdce nebo pytlíku? Google mi ukazuje oboje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.118 (?), 19.12.2017 17:25

Srdce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 247.166 (?), 26.12.2017 10:42

Ak by ste sa niekto nudili počas sviatkov, našla som celkom dobrú prehľadnú stránku z Oregonu, je to síce Eshop, semená nie sú najlacnejšie, ale majú veľmi veľa druhov, aj s hodnotením a vyznačenou dobou od indukcie kvetu po zrenie. myslím, že stojí za prezretie.

alebo ešte aj na poľskom príp.chorvátskom.

     Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika