Rajčata 2018



petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 226.24 (?)
22.12.2017 7:34
Jen bych si dovolil opravit drobnou chybku. Zkratka znamena "long shelf life" - volne prepozeno "dlouho vydrzi na regalu".
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 20.12.2017 7:14

Díky, Vladimíre, úplne mi stačí toto vysvetlenie a tiež po tom nemienim ďalej pátrať. Ibaže sa stávalo, že aj rajčiny kúpené v hypermarkete- najmä strednej veľkosti, nemali ani chuť, ani farbu ani trvanlivosť.  Ale to je zrejme o inom. 

Ešte spomeniem, hoci to s týmto nesúvisí, sesternici v Austrálii už vykapali všetky rajčiny, ktoré som jej tam v septembri vysadila.Včera ráno o 7.hod. tam mali 38 stupňov a večer o 10.tam mali ešte 43 stupňov. Obrali asi len po 4 kusy Black Russian, nejakých talianskych biftekov a zopár Cherry. ostatné sa uvarili. Ešte sa im ako-tak pod tieniacou strieškou držia chilli papričky. To len tak na zahriatie v týchto studených dňoch.smiley Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 226.24 (?), 22.12.2017 7:34
Jen bych si dovolil opravit drobnou chybku. Zkratka znamena "long shelf life" - volne prepozeno "dlouho vydrzi na regalu".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 25.12.2017 12:22

Pochopitelně máte pravdu. Ale nedalo mně to, avyhledal jsem si výstřižek z jednoho ročního kalendáře, který jsem dostával jako předplatitel Zahrádkáře. A tam je napsáno: "Plody těchto odrůd (ozačovaných LSL- Long Self Life) jsou mdlé chuti, bez vyvinuých aromatických látek, které vznikají v průběhu dozrávání."  Ani mne nenapadlo, že by zrovna tady mohla být nějaká chyba a tak jsem to takto presentoval i v mých příspěvcích.

           Vladimír

PS.: Spíš jsem si myslel, že jsem to přečetl špatně já. Polepším se.  smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.109 (?), 15.2.2018 10:56

Mohu doplnit, že rajča LSL mají skutečně blokován gen, který urychluje dozrávání, ale tím byl zároveň poškozen i gen, díky němuž se tvoří typicky rajčatová chuť. Proto ta zimní rajčata,  většinou ze španělských pěstíren, pěkně vypadají, ale jsou mdlé chuti. Taky je to částěčně šlechtěním,  i zde platí něco za něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.138 (?), 21.12.2017 21:15

Nebuďme troškaři: zkusme to vytáhnout na 10. Ne, to není ironie. Jdu do toho s Vámi. Musíme sice počítat s tím, že nebudou úplně stejně dobrá po celou tu dobu, ale vždycky budou mnohem lepší než co se dá koupit.

K tomu nám dopomáhej Matka Příroda.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.122 (?), 18.12.2017 20:26

Zdravím, taky jsem hledala mé ruper rajče. Letos jsem měla 25 rostlin.

22 kusů Oxheart a 3 kusy Corazon. Rajčat mraky chutné sladké, lepší sklizeň jsem neměla. Už budu pěstovat pouze Oxheart je vynikající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.118 (?), 19.12.2017 16:33

Letos jsem měl prvně také oxheart, moc mi chutnal, bohužel byl jen jeden takže na příští rok jich plánuji tak 10.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.122 (?), 19.12.2017 17:23

Ten Oxheart má tvar srdce nebo pytlíku? Google mi ukazuje oboje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.118 (?), 19.12.2017 17:25

Srdce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 26.12.2017 10:42

Ak by ste sa niekto nudili počas sviatkov, našla som celkom dobrú prehľadnú stránku z Oregonu, je to síce Eshop, semená nie sú najlacnejšie, ale majú veľmi veľa druhov, aj s hodnotením a vyznačenou dobou od indukcie kvetu po zrenie. myslím, že stojí za prezretie.

alebo ešte aj na poľskom príp.chorvátskom.

     Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika