Rajčata 2018



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?)
14.3.2018 11:01

Mně zatím nějaké ochlazení venku nevadí, rostliny už mám přiměřeně velké, mají nasazeny na kvetení. Nějaký růst do výšky už neočekávám- jsou to determinanty. Čekám až květy rozkvetou, abych je opylil. Teprve potom budu postupně sázet. Vypadá to na konec března. Jinak už se nám otepluje, alespoň v dnešní předpovědi pro Brno je na víkend o 5 °C víc. Když to tak bude pokračovat, tak asi žádný delší mráz nebude, což by mne také potěšilo.Já jsem optimista.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 147.246 (?), 11.3.2018 7:47

Tak to je bomba, neuvěřitelné, příští rok to zkusím taky.  Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.122 (?), 11.3.2018 9:02

A co chuť, je stejná jako u těch letních?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 228.152 (?), 11.3.2018 14:02

Vlani koncom mája bola chuť výborná, samozrejme skoršie odrody sú chuťovo menej výrazné, najmä u mäsitých - napr. keď porovnávam skorú Annu Russian a Corazon F1. Veľa pomôže v chuti aj neprehnojovať dusíkom radšej hnojivá na vyzrievanie plodov, menej polievať a čo najviac slnka.Zatiaľ kupujem rajčiny zo slovenských fariem a keď porovnám chuť napr. Tramezzina z Babindolu je chutnejší ako zo Žitného ostrova a tam by mohli mať teoreticky lepšie podmienky.Aj v lete záleží chuť rajčín na počasí, správnom hnojení a prí.p polievaní. Cherry paradajky mi lepšie chutia z kontajnerov ako voľnej pôdy a niektoré zo sklenníka- napr. j GardenberryF1. Juanita F2 je zase najchutnejšia u mňa zo sklenníka. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.3.2018 18:36

Já jsem většinu sazeniček až do teď otužoval v baráku. Dnes jsem je dal ohřát pod lexan a velmi se jim tam líbilo. Venku jsme měli odpoledne asi 20 st. a v pařeništi asi o 10 víc. Něco vysadím po 20. březnu. Na trhu dnes prý prodávali sazeničky do skleníku vysoké 25 cm.

Sazeničky
Sazeničky
Pařeniště
Pařeniště
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 11.3.2018 19:00

Také chci vysadit sazenice do pařeniště co nejdříve, asi po 20. březnu. Sazenice mám docela velké, všechny mají nasazeno na květ, ale zatím žádný rozvitý květ. Doufám, že se nějaké rozvinou, abych je mohl ještě doma opylit. Ty vyšší jsou 29- 30 cm, ty menší okolo 20 cm, Mongolskyi karlik cca 10 cm. Výška sazenic je pro mne dost důležitá.

           Vladimír

Mongolskyi karlik, Sarayev Shtambovyi
Mongolskyi karlik, Sarayev Shtambovyi
M-22, Sophie´s choice, Sarayev Otbor 1,.....
M-22, Sophie´s choice, Sarayev Otbor 1,.....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 228.152 (?), 12.3.2018 17:11

Vladimíre, máš to pekne usporiadané na okne, počasie sa nám žiaľbohu začína zase kaziť, na nedeľu hlásia ešte návrat dosť silných mrazov, ešteže som nevysadila do sklenníka viac koreňov.Uvidím, ako obstoja v skúške tie pokusné. Pri sledovaní ranných teplôt pri-6 vonku, bolo vnútri plus 2. V kritické noci budem zapaľovať navečer sviečky, to by malo teplote trocha pomôcť, príp. ešte nadokryjem 2 - 3 vrstvami netkaniek a večer pridám pod tunel fľaše s horúcou vodou. Vlani som vysádzala do sklenníka 19. marca, v apríli boli nadránom zo 3 krát teploty aj -6 a rajčinám to neuškodilo. Len akosi dlhodobé predpovede nie sú optimistické. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 14.3.2018 11:01

Mně zatím nějaké ochlazení venku nevadí, rostliny už mám přiměřeně velké, mají nasazeny na kvetení. Nějaký růst do výšky už neočekávám- jsou to determinanty. Čekám až květy rozkvetou, abych je opylil. Teprve potom budu postupně sázet. Vypadá to na konec března. Jinak už se nám otepluje, alespoň v dnešní předpovědi pro Brno je na víkend o 5 °C víc. Když to tak bude pokračovat, tak asi žádný delší mráz nebude, což by mne také potěšilo.Já jsem optimista.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.131 (?), 14.3.2018 19:35

tak kdyby nemrzlo, bylo by to dobré-já všude na netu vidím na víkend   -3 až -5...sad

Z jakého zdroje to máte?    Kateřina Š36

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 14.3.2018 21:20

V Brně tam také vidím -2 a v neděli -4. Ale co to je proti těm -12 °C co tam byli v noci a ve dne -6 °C. A ta předpověď se může ještě upřesnit. Hýřím optimismem, protože venku na zahradě nic nemám. wink

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 20.3.2018 8:00

Semena Arielle F 1 jsem nikde v Brně nesehnal (oběhl jsem všechny obchody, které prodávají semena od Kiepenkerl). Všechny měly Philovitu, nějakou novinku (asi ten Nugget F1) a další ty levnější. Asi jim to kvůli ceně nejde moc na odbyt a tak moc sortiment nerozšiřují. Jsem moc rád za ta tři poslaná semínka. Vysel jsem dvě, obě v pohodě vyklíčila. Jediný problém je, že kvůli tomu Arielle budu muset vynechat nějakou jinou odrůdu. Pokud budou mít tu deklarovanou vlastnost, že je možné je usušit celé, tak je asi budu muset začít klonovat přes zimu  (pokud se neobjeví nějaký zdroj v ČR). Zajímalo by mne, jestli AEV-VS prodává tato semena v originálním balení z Kiepenkerl.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika