Rajčata 2016



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?) 
7.11.2015 16:26

Ja ho tam dam aj teraz na jesen, ked porylujem. Aj na jar. A mozno aj v priebehu vegetacie. Aj ked v priebehu vegetacie radsej davam viaczlozkove hnojivo, nejaky cererit, alebo nieco priamo na rajciny a papriky. Pridavat k tomu ledek, to uz by bolo vela dusiku naraz. Ledku som kupil 20kg, musim ho nejako minut, to mam tak na 20 davok, tak sa ho budem postupne zbavovat nech ho za najblizsich 10 rokov miniem. Ako test pody asi budem nadalej pouzivat to san marzano.

Tento rok nemali papriky ten problem s nahnilymi spickami, takze ak to bolo minuly rok sposobene vapnikom, tak ten ledek pomohol aj ked nebol davkovany pocas vegetacie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 35.93 (?), 7.11.2015 16:45

20 kg ledku neni zas tak mnoho, da se vyuzit i jinak. To spis behem vegetace davejte smes Cereritu a ledku. Cereritu je vice typu, dusiku v nem byva spis malo, ja to takto nekdy micham. Uvazujte o zakoupeni mleteho dolomitickeho vapence, ten se dava na podzim a rozklada se postupne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.12 (?), 7.11.2015 17:26

Nezamenil jste nazvy - nemate spis mlety vapenec a nikoliv ledek vapenaty? Nebo Vam spis doporucili mlety vapenec a Vy jste koupil omylem ledek vapenaty?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 11.11.2015 13:12

Máme zahradu pod lesem, tedy dosti kyselou půdu, dávám dolomitický vápenec, většinou mletý, letos granulovaný. Rozhazuji ho jen v předjaří na poslední sněhy a s plody na zahradě jsem spokojena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.22 (?), 11.4.2022 11:35

Dobry den, san marzano ako aj dalsie talianske a najma velke odrody vyžadujú sopečnú pôdu (najlepsia uroda na svete na upäti Vezuvu) mne pomoze proti cerneniu paradajok od spodu pravidelny postrek tekutym vapenatym pripravkom na listy Florasin calsium + od objavenia sa plodov, vyskusal som uspesne aj susenie odrody San Marzano, pričinou praskania paradajok je nepravidelna závlaha, staci ak tri dni neprsi alebo nepolievam a pride nahodou burka a sucasne velke zmeny teploty tak niektore sorty najme cherry aj žlte hrustickovite Perun a samozrejme Tornado a podobné sorty praskaju a paradajky dulcia su asi najlepsia sorta paradajok ktore som vyskusal do cuketovo paradajkovej polievky. marian

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 6.11.2015 14:22

Já jsem měl letos hodně nových odrůd, proběhla malá revoluce :)

Po dlouhé době jsem zkoušel 2 keříčkové odrůdy - jednu ruskou a Šejka. S oběma jsem byl letos velmi spokojený, pro příští rok budu vysévat ale jenom Šejka.

Z Ruska jsem výměnou získal dalších 5 tyčkových odrůd. Ponechám si jedinou - oranževaja sosulka - oranžová protáhlá rajčata dobré chuti, velmi úrodná, málo praskají.

Ze steakových odrůd jsem byl velmi spokojený s Russian Anna, KBX a Valencia. Trochu mě zklamaly Black from Krym z dobrasemena.cz - rajčata byla trochu jiná/horší než jsem míval dříve z jiných zdrojů. Wes byly dobré, ale méně úrodné.

Ostatní tyčkové - průměr, vybočovaly Black plum a Mandat dobrou chutí, na kahánku má chery Gardeners pride (praská). Chery musím nějaké dobré sehnat.

Sezóna u mne díky skleníku ještě neskončila, ale chuťově jsou plody hodně podobné těm z obchodu. Oproti tomu paprikám počasí nevadí a plody mají stále výborné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 6.11.2015 17:43

Letos jsem pro rajčata před výsadbou pohnojil síranem zinečnatým a bylo to znát (i když byl pro ně velmi příznivý rok). Žádné žloutnutí listů. Na podzim jsem likvidoval krásně zelené celé rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 6.11.2015 17:50

Zajímalo by mne, proč zrovna síranem zinečnatým.

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 6.11.2015 21:24

Někde ve starší literatuře jsem četl, že rajčata jsou náchylná na nedostatek zinku. Vzniká chloróza, nejprve na starších listech. Žilnatina zelená, mezi žilnatinou světlejší místa. Což byl můj případ, každoročně. Ale tragédie to zase nebyla. Tak jsem zkusil ten síran zinečnatý (3 g/m2, zálivkou při přípravě půdy). Normálně používám Cererit, ale třeba nemusí stačit. Zelenina se tam pěstuje už devadesát let stále dokola, sem tam kompost. Půda může být vyčerpaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.226 (?), 6.11.2015 21:59

Mate alkalicku podu? Alebo to prehanate s mednatymi postrekmi? Alebo mozno mate skor nedostatok drasliku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika