Rajčata 2016



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?) 
10.11.2015 20:34

Stejně jako TetaJana sedím každý večer u počítače a probírám, která rajčata nebudu příští rok pěstovat. Když k nějakému závěru dojdu, tak mně zase dojdou nějaká nevyžádaná semena a musím začít znovu. Například dnes jsem dostal semena nějakých odrůd rajčat. Jak se rozhodnout nevím. Pro představu jsem našel obrázky těchto rajčat.

                      Vladimír

Banana Legs
Banana Legs
Tomate Extremeňo
Tomate Extremeňo
Negrilo Santiago
Negrilo Santiago
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 10.11.2015 20:40
Jj, odhaduji, že to žluté bude hnít od špičky, ty další dvě odrůdy jsou popraskané a to jsou zřejmě ty pěknější plody...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 11.11.2015 10:59

Možná jsou opravdu ty obrázky Tomato Extremeňo a Nigerito Santiago ty nejlepší na Google. Ono vůbec obrázků španělských krajových odrůd je na internetu pomálo. Ale já jsem k těm pár semínkům dostal od svého přítele toto psaní:
…Vladimíre, jak se Vám daří na podzim? Zasílám Vám některá semínka, která mně osobně připadají fantastická, sám jsem je letos pěstoval….
Já mu věřím, protože již loni a letos jsem pěstoval některá španělská rajčata ze semínek od něho. Byla to většinou bifteková rajčata, velká nad 300- 700 g, s vynikající chutí. I když jejich tvar není tak jednotný a hladký jako například u často pěstovaných hybridních rajčat, tak mně chuť toto někým považované za nedokonalost krásy vynahradí. Přidávám obrázky některých španělských biftekových rajčat, která budu příští rok pěstovat (moje obrázky)..
           Vladimír

Gallego
Gallego
Mazizo Montserrat
Mazizo Montserrat
Moruno
Moruno
Negrillo de Almaguera
Negrillo de Almaguera
Negro Silex
Negro Silex
Rastrero
Rastrero
Rosa de Huesca
Rosa de Huesca
Rosa Sierra Aracena
Rosa Sierra Aracena
Roteňo Andalucia
Roteňo Andalucia
Salobre
Salobre
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
eicul - (22) - 166.5 (?), 11.11.2015 18:42

Jen pro upřesnění: Banana Legs od špičky nehnije. Zdraví Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 11.11.2015 18:48

Tak to mě by možná chutnaly, mám žlutá rajčata ráda-jak sou ty Banana Legs velká-jaký typ listů mají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 11.11.2015 19:08

Toto píše Tania:

Velké Determinate rostliny s řídkou pravidelným zeleň, vysokým výnosem 5-8 cm dlouhé zlaté žluté klobása ve tvaru ovoce s hrotem na konci květu a slabé proužky, které zmizí, když plně zralé. Od poloviny sezóny až  do konce sezóny. Tyto rostliny mohou být myšlenka as neurčitý, protože jsou poměrně vitální, ale na konci sezóny větve končí s květinovými vazníky, což znamená, že jsou ve skutečnosti určitý. Velmi masitá maso s velmi málo semen. Chuť začíná mírný na začátku sezóny, ale dostane velmi bohaté později v sezóně, sladká s nádechem citrusů. Byli jsme naprosto ohromeni s chutí.
           Vladimír
PS.: Budete moci je vyzkoušet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 11.11.2015 19:17
Proč proboha používáte strojový překlad?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 11.11.2015 19:21

Protože nejsem překladatel z angličtiny a upravovat se mně to nechtělo. Paní Kateřina, pro kterou to bylo určeno, tomu jistě porozumí.

                      Vladimír            

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 11.11.2015 6:57

Všechna tato rajčata vypadají zajímavě. U nás jsou ovšem žlutá rajčata na okraji zájmu. Plánuju jen jednu rostlinu Zlatavy, přestože je výborná a velmi produktivní a Santa Oranž na zobání pro děti.Pro mužskou část rodiny ještě Goldkrone, jako vítěze testu cherry rajčat. Že bifteková rajčata občas praskají u stopky jim s radostí odpouštím, protože mě nadchly svou chutí a pestrostí jejich využití. To Negrilo je kouzelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 11.11.2015 13:32

To je zajímavé, mému muži i dětem jednoznačně chutná také nejvíc Goldkrone, ovšem jen na zobání na zahradě. Na chlebu, v balkánském salátě atp. naprostý propadák, nikdo ho nechce! Je báječné, že existuje tolik odrůd a skoro každá se na něco hodí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika