Rajčata 2016



host - 7.13 (?)
6.5.2016 0:07

Loni jsem pěstovala rajčata Juliet. Mají být odolná k plísni. A opravdu byla. V dešti se osvědčily. Překvapily mě mile v zimě. Když začíná mrznout, rajčata otrhám a mám na bedničkách a postupně spotřebováváme. Rajačata Juliet se nescvrkávaly a vydržely ze všech nejdéle.

Letos z těch odolnějších mám nově Ferline. Tak se uvidí.

Zuzka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 3.5.2016 18:08

Je dobré mít pěkné sazenice, je to dobrá výchozí pozice. Ale až moc to neznamená, že úroda bude také pěkná, velká. O tom jak to bude pokračovat rozhodne až venkovní sezóna, teplota, srážky, pohromy typu kroupy, nemoci a škůdci. Často i ty nejhorší sazenice doženou ty nejlepší. Pochopitelně my co fotografujeme, fotíme ty nejlepší rostliny a nejlepší největší plody. Tak už to s tím focením bývá, nikdo nefotí nějakou šeredu.

                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 4.5.2016 19:17

no uvidíme jak to nakonec dopadne, je pravda, když vyjde počasí dozraje všechno i ze špatné přísady, a když léto proprší-jako předloni, může být přísada třeba ozlacená.Počkám týden a osadím foliáky a přeberu to, plus ty darované rostliny, a uvidím.Vždyt můžu i přikoupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.120 (?), 5.5.2016 21:55

Můžu je potvrdit.Vloni jsem například takové okurkové zámory jen tak vysadil na malé místo -bylo mi hloupé hodit je jen tak bez užitku na kompost-(již bez hnojíku a speciální půdy vylepšené o kompost a nakonec rodily a dávaly plody úplně v pohodě, jako ty,,hýčkané"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.120 (?), 5.5.2016 22:13

Papriky je naše priorita a rajčata a okurky až ta neprožíváme.Letos na jaře jsem obdržel osivo od spolupracovníka bulharské národnosti(3 druhy) a ty jsou jako kukačky v cizím hnízdě.Prostě oproti České klasice(Tornádo, Toro,Parto, Dagmar,Polní Stupické ranné atd.)jsou jak otesánci-o třídu větší, vyšší,mohutnější.Pěstovány ve stejné půdě a za stejných podmínek.Uvidím, jaké bude pokračování po výsadbě a hlavně chuť a úrodnost.Trochu se obávám abychom neměli mnoho hmoty do kečupu.Jeden druh má mít i 600g plody :-).Poreferuju pravdivě na konci sezóny.J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.13 (?), 6.5.2016 0:07

Loni jsem pěstovala rajčata Juliet. Mají být odolná k plísni. A opravdu byla. V dešti se osvědčily. Překvapily mě mile v zimě. Když začíná mrznout, rajčata otrhám a mám na bedničkách a postupně spotřebováváme. Rajačata Juliet se nescvrkávaly a vydržely ze všech nejdéle.

Letos z těch odolnějších mám nově Ferline. Tak se uvidí.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 10.5.2016 8:04


Tak a je skoro hotovo.Foliák krásně voní slámou, ven zbývá ještě přivést jeden balík slámy a dokončit dílo venku. Letos o jeden řádek ve foliáku více, tak jsem zvědavý co to udělá. Venku je značně rozličný soubor rajčat vysévaných od 23.02 do 15.04., kdy jsem ještě z Polska dovezl semena Varšavské maliny. Rajčata ve foliáku i venku vysazovaná na vodu. Pro rostliny venku to byla poslední uměle dodaná voda, ted už se mohou spoléhat jen na přírodu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 10.5.2016 8:27

Nelezou Vam do foliovniku slimaci a nedrzi se pod slamou? Pripadne, jak to resite?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 10.5.2016 9:22
Já neviděla slimáka od loňských červencových dešťů. Ze 3 stran zahrady vysoká zeď a máme indické běžce. Také nemají rádi nízký trávník. Letos bude aktuální spíš sucho. V sobotu jsem dala ven 52 rajčat pod pet lahve. Na zmrzlé hlásí ochlazení. V noci má být k nule. H.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 11.5.2016 16:19

Se slimákama na slámě-pod slámou jsem nikdy problémy neměl. Naopak když jsem tento způsob pěstování na slámě na vlastní oči poprvé viděl myslím v 2011 tak jako jedna z předností té slámy bylo řečeno, že po ní slimáci nelezou, nebo jí prostě nemají rádi nebo tak. Naopak z důvodu plísní hlavně nás tam odrazoval dávat kolem rajčat posekanou trávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 11.5.2016 16:31
No nevim, mam opacnou zkušenost. Po slame slimaci mozna nelezou, ale pod slamou jsem je nasel, jak u rajcat, tak u jahod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika