Rajčata 2016



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?) 
14.5.2016 1:00

Ta rajčata venku jsou keříčková? Jaké odrůdy?

                             Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 14.5.2016 1:08

Jedna fotka z mých keříčkových rajčat, která byla vysazena 1. dubna do studeného pařeniště, které jsem 1. května zrušil. Dnes už některé mají nasazené plody, pochopitelně Stupické a také většina odrůd z Ruska vyšlechtěných pro růst při nízkých teplotách (Sarayev). Všechny v tom pařeništi (bez nějaké dodatečné ochrany) přežily pět mrazivých nocí, kdy ve dvou metrech nad zemí bylo - 2°C.

                          Vladimír

12.5.2016
12.5.2016
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 14.5.2016 7:29

Tak máte to pěkné, já tu folii letos nemám, nakonec sem ji nekoupila, tak poprvé po 2 letech budu okopávat...

Mě zbývá vysadit pár kusů tyčkových rajčat plus nějaké Latahy a divoké.

Pořád se mi zdálo, že mám málo odrůd, nebot některé rostliny mi odešly-letos sem měla přísadu víc než mizernou.Ale to co sem vysadila do foliáků se pěkně chytlo a ty v kýblech viditelně poskočily.

Tak mám nakonec :   Start, Tornado, Zlatava, Cherokee Purple, Yellow Banana, Negro Almeria, Taiko, Goldkrone, Radana, bezejmenné žluté kulaté, Corsaro, bezejmenné růžové biftekové, Tiger Tom, Pražské dlouhé žluté, Latah, Tumbling Tom Yellow, pak cherry rajčátka a nějaké F1 tyčky od kamaráda-boužel nevím odrůdu, Dwarf Blazing Beauty, a možná Skvrnitý říman-ještě nevysazeno, sazenice se trochu nachladila a je slabší, možná vyhodím, i když nerada.

Tak nakonec těch odrůd snad není málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 16.5.2016 10:13


Tak nevím, jestli to bylo na mě. Mám 4x13 rajčat pod pet lahvemi. Z kupovaných semen - stupické, tornádo, porýní, goldkrone, drops, 2x zlatavu, 6x divoké z dobrásemena. A koupila jsem sazenici bejbino, protože ho tu tak hezky chválíte :) Z vlastních semen myšmaš - stupice, porýní, brutus, goldkrone, datlo.   H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 16.5.2016 17:05

Na zítra ráno straší s přízemními mrazíky tak jsem přes rajčata venku raději přehodil netkanou textilii. Nevěřím tomu, že by to zmrzlo, ale co kdyby...?? Vyplatilo se, že jsem se spirálama ještě počkal. Ted mě spirály zatěžují netkanku a ve čtvrtek-pátek už to definitivně odstrojím a spirály budou plnit svoji funkci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 233.157 (?), 16.5.2016 17:23

Hmm, tak mně dnes několik rajčat mírně namrzlo (v tom místě se mi shrnul igelit :/) Zítra ráno to bude mnohem horší, takže budu přikrývat pečlivěji. Mírně namrzly i ořechy, to je už letos neštěstí, podruhé. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 17.5.2016 10:30

U nás je po ránu 3 až 5 a přes den kolem 10ti. Přeháňky a včera i kroupy. Rajčata jsem sázela hlouběji. Takže jim koukají 1-2 patra listů. Hrách je po kolena. Jahody obalené. Melouny na balkoně ve velkých kýblech s kompostem a dýně už mají poupata. Mám venku už i většinu bylinek. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.204 (?), 22.5.2016 11:03

Prosím o radu.

Keříčková rajčata venku konkrétně jejich listy mi napadla housenka ci stonozka rezavé barvy nevím co to je, ale jelo to jak kobylky za den by to snědlo rostlinku:)

Postríkal jsem Pirimorem a 1% roztokem síry. Nevím jestli je nezabilo slunce v 11 hodin nebo postriky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 22.5.2016 12:16

V návodu na Pirimoru je upozornění na možnost fytotoxicity za vysokých teplot a při slunečném počasí... To je bohužel nevýhoda tohoto prostředku, musí se stříkat buď když je pod mrakem, nebo navečer. Pirimor je určen na mšice, na housenky je z dostupných Calypso. Fakt mám ráda ty, co stříkají hlava nehlava a nevědí na co který přípravek je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.204 (?), 22.5.2016 19:25

Dit mi to zrali pod rukama. Tak zabijim jak to jde.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika