Prosím doporučte cuketu



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
29.11.2018 17:39

V těchto mrazivých dnech máme někteří opět chuť na to, co nemůžeme mít. K mým chutím patří i syrová, mladá cuketa bez chemického ošetření. Dnes jsem měl kedlubnu z vlastní zahrady, ale moc mi nechutnala. Hlavně byla příliš tvrdá. Ale trochu mi tu cuketu chuťově připomněla. Snažím se však tolerovat i cizí názory, že je cuketa bezcená nebo dokonce potenciálně nebezpečná. Jak tak cestuji, musel jsem kdysi vybalit cukety při kontrole zavazadel. Na rentgenu asi vypadaly nebezpečně. To by mě zajímalo, co mohly připomínat.

Cukety
Cukety
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 157.239 (?), 29.11.2018 13:00

Souhlas-je to balast, nosná sytící, břicho plnící hmota, která má snad poz.účinek na zdraví. Něco jako sekyrková polévkawink. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 29.11.2018 13:29

To co píšete je nesmysl. Žádná zelenina není balast, břicho plnící hmota. To, že se něco dochucuje solí, pepřem, česnekem nebo octovým nálevem není nic neobvyklého. Stejně tak, že se zeleniny tepelně zpracovávají. Maso také asi nejíte syrové,wink

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.39 (?), 29.11.2018 15:02

Rozzuřené matky na vás, vy balaste :-) Představte si jak je dnes cuketa matkami vyvažována zlatem, zkuste nacpat dítěti co nejí zeleninu něco s výraznou chutí.. kdežto cuketu schováte kamkoliv.. podobně dnes tak módní dýně, pro matky taky poklad, je sladší než mrkev a nestaví a dá se taky naprat kamkoliv.. 

Teď mě napadá, je vůbec jídlo kam se cuketa nebo dýně nedá schovat? Do polévky se dá, do omáčky dá, do buchty, bramborkáky, obalovaná smažená, pečená, zapékaná, dušená.. jedině snad pálenka z nich nejde..?

Sáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 29.11.2018 16:14

Ale vždyť to sama potvrzujete, "dá se naprat kamkoliv". Sice to nevidím tak ultimativně, jako kolega SPCH, ale v podstatě má pravdu, je to jen trochu vlákniny a hodně vody. Za zmínku snad stojí trocha draslíku, takže je močopudná a krapet karotenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.149 (?), 29.11.2018 16:42

A to je právě na cuketě to nejcennější - že skoro nic neobsahuje. Dnešním problémem není nedostatek živin v potravě. Naopak -  že toho žereme moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 29.11.2018 17:39

V těchto mrazivých dnech máme někteří opět chuť na to, co nemůžeme mít. K mým chutím patří i syrová, mladá cuketa bez chemického ošetření. Dnes jsem měl kedlubnu z vlastní zahrady, ale moc mi nechutnala. Hlavně byla příliš tvrdá. Ale trochu mi tu cuketu chuťově připomněla. Snažím se však tolerovat i cizí názory, že je cuketa bezcená nebo dokonce potenciálně nebezpečná. Jak tak cestuji, musel jsem kdysi vybalit cukety při kontrole zavazadel. Na rentgenu asi vypadaly nebezpečně. To by mě zajímalo, co mohly připomínat.

Cukety
Cukety
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.123 (?), 29.11.2018 21:22

Ona cuketa se musí jíst opravdu hodně hodně mladá. Mnohem mladší, než jakou ji nabízejí prodejci. Pak si myslím že se dá chuťově i ocenit. Čím více roste, tím méně výraznou chuť má a tím více se z ní stává houbová hmota.

Mám takový dojem že v naší zemi se zkrátka neumíme smířit s tím, že něco co hodně rychle a hodně levně naroste do tříkilové hmoty, bychom měli jíst už zamlada a vzdát se toho snadného zisku velkého množství levné zeleniny. A ani nám pak nevadí, že to nemá chuť, hlavně že z jednoho plodu dokážeme uvařit tříchodové menu za bůra.

Utrhněte si cuketu ještě s květem když není delší než dlaň a pak si myslím že nebudete z její chuti zklamaní, i když preference má každý různé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 30.11.2018 7:48

Máte pravdu, u většiny pěstitelů vítězí množství (hmota) nad kvalitou (chutí). Stejně tak většina konzumentů by samotnou kuchyňsky upravenou cuketu nepozřela, kdyby tam nebyly další chuťově výrazné ingredience (česnek, špek apod.). Bere se jen jako plnič. Kdyby použili třeba namočený karton, tak to vyjde nastejno a stejně si toho nevšimnou smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 30.11.2018 7:54

Myslíte jako degustovat? Vím o tom, že se mají cukety jíst mladé, a taky to tak dělám, nicméně ne takto extrémně. V této velikosti to pro mě ztrácí smysl. Nejsu ten, co by ocenil degustační menu v nóbl restauraci. Mám rád chutné jídlo, kterého se normálně najím. A v tomto případě bych rozhodně nevypěstoval naráz několik desítek zárodků plodů, aby se z toho najedla celá rodina. To je jako živit se chutnými klíčky semen - ale kolik rostlin takto potřebujete spořádat pro zasycení? Prostě je fakt, že cuketa v normální konzumní velikosti nemá výraznou chuť. Taky u ostatní zeleniny nejíte zárodky v době květu, bouličky na stonku či počínající kořínky. Jistě by byly chutnější, ale nic byste takto nevypěstoval, protože by celý záhon padl na jediný chod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 30.11.2018 8:03

Minulý víkend jsme poslední tři cukety spotřebovali na zelí ke kačeně.smiley. Je fakt, že jediný kdo to zelí umí dochutit je syn, já je jen nastrouhám na WS krouhači. Dáváme tomuto "zelí" přednost před normálním.

           Vladimír

PS.: Na b alkóně mám stále víc jak čtyři kila hlávkového zelí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika