Pomáhá lunární kalendář?



marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?)
17.2.2013 16:00

Dobrý den pane Jane pěstiteli,
jasně, že žádná univerzální řešení neexistují. Kdyby existovala a jeden rok by byl jak druhý, asi by to byla pěkná nuda. Právě proto, že příroda je mocná a není nic do podrobna nalajnováno, vycházíme ze zkušeností a pořád hledáme další a další. No a proč bychom do těch zkušeností nezatáhli i přesvědčení, že měsíc má na naše snažení aspoň trochu vliv  :-)
Přeji pěknou úrodu, ať už s vlivem měsíce nebo bez něj.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 226.243 (?), 13.2.2013 18:50
Paní marmiso. Já jsem teda jenom pátá generace, která hospodaří na jedné a té samé zahrádce a sadu a i přes všechny ty zkušenosti předků tvrdím toto. Žádná univerzální řešení v podobě jakékoliv příručky neexistují, protože každý rok je jiný a jedinečný a zahradničení je vždy sázka do loterie a žádný kalendář na tom nic nezmění. Příroda je příliš mocná na to, aby ji spoutal měsíc a nebo zaříkávání. Příroda má příliš mnoho proměnných a měsíc je jen jednou z nich.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 17.2.2013 16:00

Dobrý den pane Jane pěstiteli,
jasně, že žádná univerzální řešení neexistují. Kdyby existovala a jeden rok by byl jak druhý, asi by to byla pěkná nuda. Právě proto, že příroda je mocná a není nic do podrobna nalajnováno, vycházíme ze zkušeností a pořád hledáme další a další. No a proč bychom do těch zkušeností nezatáhli i přesvědčení, že měsíc má na naše snažení aspoň trochu vliv  :-)
Přeji pěknou úrodu, ať už s vlivem měsíce nebo bez něj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.166 (?), 17.2.2013 16:14

Mesic pusobi na povrch Zeme, ale pusobeni je promenlive v ramci jednoho dne (jak se otaci Zeme). Jinak je pusobeni kazdy den cca stejne, nezavisle na tom, zda je uplnek nebo zatmeni Mesice. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.37 (?), 17.2.2013 19:14

...podla lunarneho kalendara sa da kradnut v cudzej zahrade. Ked je spln, da sa aj bez baterky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 5.4.2015 23:51

A pak že fáze měsíce nemá vliv... a hle jak velký!  Takový zloděj vám může zlikvidovat celou úrodu.

A teď trochu vážněji : Je zajímavé, když jsem přečetl toto téma kolik lidí jsou odpůrci. A kolik jsou ochotní napsat řádků proti.  Já do kostela nechodím a zároveň ale nechodím před kostel odvracet lidi od jejich víry.

A teď můj poznatek : Jako kluk jsem měl hlavního koníčka chodit na ryby. Dodnes si vzpomínám na marné docházky kdy nejenže jsem nic nechytil, ale nebyl ani záběr. A to jsme byly dva i tři kluci spolu a návnadu nahodili na různá místa a na různé nástrahy.  BYVALO TO PŘI UPLŇKU.  A to i odpoledne, když nebyl měsíc ještě na obloze. Ta voda byla jak mrtvá. Naopak noci bez měsíce nebo s malým byly nadmíru úspěšné.Říkával jsem si jak to, že ve tmě jak v pytli najdou nástrahu.

Zahradničím tři roky a chystám se teď řídit lunár.kalendářem.  A obsáhlé řádky odpůrců mě neodradí. Mám totiž rád zkušenosti. JSOU NAD ZLATO. Všeobecně.   Např. mrkev : první rok celkem dobrá, druhý rok katastrofa a loni jsem se těšil, že bude super. Neboť nať byla perfektní. A ejhle!!! -kořeny jak malíček, i tenší a když byly tlustší, tak zas byly jen 2 cm dlouhé. Zaryl jsem ji.

Tak tolik za mě.  Tibor z UH. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.166 (?), 7.4.2015 8:26

Ja tento rok začínam podľa Výsevných dní Marie Thunnovej - biodynamické zemědelství. Verím, že to má niečo do seba, vlastne experimentujem, ale môžem, nikam sa neponáhľam. Nerobím pokusy aby som zistila, že priesady vysadené v určitých dňoch sú horšie ako priesady vysadené v iné dni, také už urobili iní, len sadím a presádzam a obrábam pôdu v tých "správnych dňoch" a neskutočne sa teším ako to budem všetko pozorovať a akú budem mať krásnu úrodu :-) Dagmar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 7.4.2015 13:11

A dáte pak oba vědět jak to dopadlo?

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika