Pomáhá lunární kalendář?



host - 236.166 (?)
7.4.2015 8:26

Ja tento rok začínam podľa Výsevných dní Marie Thunnovej - biodynamické zemědelství. Verím, že to má niečo do seba, vlastne experimentujem, ale môžem, nikam sa neponáhľam. Nerobím pokusy aby som zistila, že priesady vysadené v určitých dňoch sú horšie ako priesady vysadené v iné dni, také už urobili iní, len sadím a presádzam a obrábam pôdu v tých "správnych dňoch" a neskutočne sa teším ako to budem všetko pozorovať a akú budem mať krásnu úrodu :-) Dagmar

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 226.243 (?), 13.2.2013 18:50
Paní marmiso. Já jsem teda jenom pátá generace, která hospodaří na jedné a té samé zahrádce a sadu a i přes všechny ty zkušenosti předků tvrdím toto. Žádná univerzální řešení v podobě jakékoliv příručky neexistují, protože každý rok je jiný a jedinečný a zahradničení je vždy sázka do loterie a žádný kalendář na tom nic nezmění. Příroda je příliš mocná na to, aby ji spoutal měsíc a nebo zaříkávání. Příroda má příliš mnoho proměnných a měsíc je jen jednou z nich.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 17.2.2013 16:00

Dobrý den pane Jane pěstiteli,
jasně, že žádná univerzální řešení neexistují. Kdyby existovala a jeden rok by byl jak druhý, asi by to byla pěkná nuda. Právě proto, že příroda je mocná a není nic do podrobna nalajnováno, vycházíme ze zkušeností a pořád hledáme další a další. No a proč bychom do těch zkušeností nezatáhli i přesvědčení, že měsíc má na naše snažení aspoň trochu vliv  :-)
Přeji pěknou úrodu, ať už s vlivem měsíce nebo bez něj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.166 (?), 17.2.2013 16:14

Mesic pusobi na povrch Zeme, ale pusobeni je promenlive v ramci jednoho dne (jak se otaci Zeme). Jinak je pusobeni kazdy den cca stejne, nezavisle na tom, zda je uplnek nebo zatmeni Mesice. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.37 (?), 17.2.2013 19:14

...podla lunarneho kalendara sa da kradnut v cudzej zahrade. Ked je spln, da sa aj bez baterky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 5.4.2015 23:51

A pak že fáze měsíce nemá vliv... a hle jak velký!  Takový zloděj vám může zlikvidovat celou úrodu.

A teď trochu vážněji : Je zajímavé, když jsem přečetl toto téma kolik lidí jsou odpůrci. A kolik jsou ochotní napsat řádků proti.  Já do kostela nechodím a zároveň ale nechodím před kostel odvracet lidi od jejich víry.

A teď můj poznatek : Jako kluk jsem měl hlavního koníčka chodit na ryby. Dodnes si vzpomínám na marné docházky kdy nejenže jsem nic nechytil, ale nebyl ani záběr. A to jsme byly dva i tři kluci spolu a návnadu nahodili na různá místa a na různé nástrahy.  BYVALO TO PŘI UPLŇKU.  A to i odpoledne, když nebyl měsíc ještě na obloze. Ta voda byla jak mrtvá. Naopak noci bez měsíce nebo s malým byly nadmíru úspěšné.Říkával jsem si jak to, že ve tmě jak v pytli najdou nástrahu.

Zahradničím tři roky a chystám se teď řídit lunár.kalendářem.  A obsáhlé řádky odpůrců mě neodradí. Mám totiž rád zkušenosti. JSOU NAD ZLATO. Všeobecně.   Např. mrkev : první rok celkem dobrá, druhý rok katastrofa a loni jsem se těšil, že bude super. Neboť nať byla perfektní. A ejhle!!! -kořeny jak malíček, i tenší a když byly tlustší, tak zas byly jen 2 cm dlouhé. Zaryl jsem ji.

Tak tolik za mě.  Tibor z UH. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.166 (?), 7.4.2015 8:26

Ja tento rok začínam podľa Výsevných dní Marie Thunnovej - biodynamické zemědelství. Verím, že to má niečo do seba, vlastne experimentujem, ale môžem, nikam sa neponáhľam. Nerobím pokusy aby som zistila, že priesady vysadené v určitých dňoch sú horšie ako priesady vysadené v iné dni, také už urobili iní, len sadím a presádzam a obrábam pôdu v tých "správnych dňoch" a neskutočne sa teším ako to budem všetko pozorovať a akú budem mať krásnu úrodu :-) Dagmar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 7.4.2015 13:11

A dáte pak oba vědět jak to dopadlo?

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika