Pěstování rajčat 2013



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 25.118 (?) 
29.12.2012 7:42

Rajčata Brandywine Black a Black Trufle už nechci pěstovat proto, že nám nechutnata. Uvedený Brutus a Býčí srdce je mnohem chutnější a proto v jejich pěstování pokračuji i v dalším roce. Je to pouze můj názor, někomu třeba jejich chuť vyhovuje. Z černých rajčat už budu vysévat jen Black Krim a Black Rusian po 2ks.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 29.12.2012 11:03

Díky za jednoduché a jasné zhodnocení. Pochopitelně to pro mne neznamená, že černé odrůdy rajčat automaticky bez odzkoušení ze svého pěstování vyřadím (zejména ne ty, jejichž semena jsem již nakoupil).  Ještě jednou díky.

                           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.12 (?), 27.2.2013 15:02

Zdravím pěstitele a připojuji své zkušenosti. Z tmavých rajčat, zkoušela jsem Black Krim, Brandywine Black, Carbon, Black Trufle, chuťově mě zaujalo poslední jm., považuji jej dokonce za chuťově nejlepší a nejsladší rajče, které jsem kdy vypěstovala. Dále Purple Russian Plum je také zajímavé a chutné, z cherry rajčátek Pollicino je výborné, rostliny vyrostly téměř do výšky 3 m a potom jsem je už musela zaštípnout, naopak mě hodně zklamalo tolik vychvalované Bejbino, tvrdé, chuť tuctová. Letos zase zkouším nové odrůdy, tak dám vědět.

Dana B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 27.12.2012 16:39

Pán Mirek, môžete prosím napísať, ktoré čierne paradajky u Vás okrem Kumata a Minikumata  síce nepostúpili do ďalšieho kola, ale obstáli uspokojivo ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.12.2012 17:49

Z těch černých obstál nejlépe Černý Maur, plody zhruba ve velikosti Pollicina (je na pravém talíři nahoře), menší kulaté plody jsou Black Sherry. Je vidět že Maur není zrovna moc černý, je to sklizeň z roku 2011. Na tom podnose vlevo jsou další tmavé odrůdy. Tyto všechny tmavé, plus všechny nějak strakaté, jsem vyřadil pro jejich "nechuť". Pokud černé tak volte menší nebo střední velikost, plody nežebernaté o váze asi tak 100-120 gr.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 27.12.2012 17:53

no Černyj Maur me docela zklamal, sice vyrovnane plody, ale v horni casti  (nazelenalé) praskal a chut byla takova nijaka, malo stavnata a moučná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.12.2012 18:03

Dobrý byl předloni, od té doby díky počasí a nemocem jen živořil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 27.12.2012 18:13

Na počátku zralosti...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 27.12.2012 18:51

Nasadené pekne, mimochoddom, ako sa vám osvedčili tie špirály? Pri takomto rajčiaku fajn, ale pri bujnejších kríčkových formách je to asi prislabé, alebo sa mýlim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 27.12.2012 19:13

tyto spiraly jsou tim nejlepsim co jsem kdy mel, delka 240cm a prumer 10mm dratu, takze je to nešizený kus, nerickova zasadne nepestuji z mnoha duvodu, mj.plody se vali po zemi a hlavne kerickova rajcata jsou choulostiva na plisen, jak jsem jiz zde mnohokrat uvedl, neosetruji rajcata jakkoliv chemicky, proto pestuji jen tyckova rajcata a k tomu musim mit bytelné spirály :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika