Pěstování rajčat 2013



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?) 
13.12.2012 18:33, zobrazeno: 369739x

Zakládám nové vlákno, protože vlákna Nejchutnější rajčata a další jsou již velmi dlouhá a nepřehledná. Již mi byla doručena semínka z Ruska i z Londýna, takže si v hlavě tvořím osevní plán pro příští rok jak pro venek tak pro skleník. Mám omezené prostory, fyzické síly, čas.  Budu pěstovat asi jen po jedné rostlině od odrůdy a chtěla bych se dozvědět něco o mnou zatím nepěstovaných odrůdách.

Má někdo zkušenosti s Nastjou Slastěnou co se týče chuti, vzrůstnosti ranosti? Dále jak chutná a roste Red Currant? Black Cherry? Tomatoberry F1??? Dosud považuji za nejchutnější Sladkaju Děvočku? Za nejvzrůstnější Pollicino.   Zdraví Jiřina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 13.12.2012 20:52

Currant je bujně rostoucí vytální odrůda s mohutným kořenovým systémem deklarovaná jako tyčková, ale já jsem jí bez problémů vedl jako keříčkovou do výšky skoro 2 metry a rostla by dále. Chuťově vynikající, převážně jsem jí používal na pžízdobu všech možných pokrmů, salátů a na zobání. Velikost plodů je skutečně jako rybíz. Black Cherry je tyčková také bujně rostoucí s velkou násadou plodů velikosti kolem 2cm spíše tmavěfialové barvy, dobré chuti a hlavně narozdíl od White Cherry vůbec nepraskalo. Foto bohužel nemohu najít. Jinak už jsem také připraven na novou sezonu mám nějakých 50 odrůd a počítám kolem 90 rostlin.

Currant jedna rostlina
Currant jedna rostlina
Currant plody velikosti rybízu
Currant plody velikosti rybízu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.163 (?), 14.12.2012 9:45

Nastja Sl. je taková tyčková Sl. děvočka, plody má ale o krapánek větší, co se týče ranosti tak o něco pozdnější, kvalitou plodů i vzrůstem předčí Pollicino. Black Cherry je skorá odrůda ale hodně mi praskala a celkem mne zklamala (vyřadil jsem ji již vloni),  Tomatoberry yes je prostě jednička, zatím pro každého kdo ji ochutnal.

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 6.160 (?), 14.12.2012 11:20

Z uvedených odrůd jsem zkoušel pouze odrůdu Black Chery a mám u ní napsáno, dále nepěstovat. Pokud jde o vzrůst, tak to byla nejvzrůstnější odrůda z 35 odrůd, které jsem pěstoval (silnější než Policino). Chuťově ale nevýrazná, řekl bych skoro supermarketová a praská venku i ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 15.12.2012 10:17

Taky považuju Sladkou děvočku za TOP rajče..co do vitality, a chuťově abs. 1. Kde jste sehnala Tomatoberry a red Currant?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 15.12.2012 14:42

Tomatoberry a Red currant mi donesl známý, jehož syn žije a pracuje v Londýně, tam je objednal přes internet. Než se prokousávat složitostmi platby pay-pal, to raději někoho zmermomocním, aby mi semínka přivezl.

Philovu též plánuji vysévat a klonovat, s výsevem vyčkávám na leden. Dále plánuji klonovat Děvočku, Tomatoberry... zkrátka semínka, která jsou drahá a vzácná a budu je množit pro přátele.       Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 15.12.2012 13:10

Já mám zakoupená semena 22 odrůd, které jsem ještě nepěstoval. V převážné míře jsou to bifteková rajčata, ale budu zkoušet také některá drobná rajčata (Black Cherry, Sweetie, Sladkaja děvočka, Cilegino di Pachino, Datterino a Finik Oranževyj). Základní odrůdou cherry rajčat pro příští rok je pro mne Philova, kterou si již v současné době klonuji.

Jinak bych měl dotaz, zda někdo z diskutujících nemá zkušenosti s nákupem semen na španělských webech, kde nabízejí hodně zajímavých odrůd rajčat- mimo jiné i Kumato (které dle informací, které mám bylo vyšlechtěno ze španělské odrůdy Pata Negra).

   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 15.12.2012 13:29

odrůdu Philova máte vysetu a chystáte se ji řízkovat? Nebo něco jiného..nerozumím pojmu klonování v tomto případě..

ps: mohl by jste dát odkaz na ty španělské prodejce?

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 15.12.2012 15:05

Na podzim jsem si zasadil tři zálistky (říkám jim matky) a z nich když vyrostly jsem  uřízl jejich vrcholy a tyto jsem zasadil. Matky rostou dál a včera jsem z nich uřízl nové vrcholy (zálistky). K dnešnímu dni mám 5 sazeniček- (dcer)-z toho dvě teprve zakořeňuji. Počítám s tím, že do konce února budu mít ještě třetí generaci- budu se snažit je namnožit co nejvíce i když nevím co s nimi pak budu dělat.

Pokud jde o toho španělského prodejce, tak tady by to mělo být.

                         Mr Big.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 15.12.2012 15:33

Aha, takže řízkování..no je to rozumné..vybral jste si rostliny, které se osvědčily..Pěstujete to kde? Protože světla je málo ještě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika