Pěstování rajčat 2013



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?) 
15.12.2012 22:51

Kumato jsem měl letos poprvé a i přes špatné podnební podmínky jsem s ním byl velmi spokojen. Všechny ostatní tmavé odrůdy vyřazuji a budu se věnovat Kumatu a Mini Kumatu. Rouboval jsem ho rovněž, ale zásadní rozdíl mezi nimi nebyl, rostliny jsem měl vedle sebe. Pro příští sezonu se chystám pořídit další skleník který bych chtěl využít jen na nej rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 15.12.2012 20:43

Snímek Nastji Slast. je tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 27.12.2012 12:18

Co se týče těch černých odrůd tak musím napsat že po počátečním nadšení jsem od nich až na vyjímky upustil. Teď to berte jako osobní poznatek. Na to, aby černá rajčata byla dobrá a kvalitní, potřebují téměř ideální podmínky, teplo, slunce, a jen nezbytně nutnou vodu. Pokud to nemají tak je z nich jen popraskaná, nevzhledná, a nechutná hmota,  rozhodně ne "černé barvy". Samozřejmě že budu laborovat i nadále a v tomto směru mi vyhovuje zatím jen Kumato, dobře ale vypadá i tohle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 27.12.2012 12:42

I ja jsem pomerne zklaman z cernych rajcat, asi nejvice pro jejich nizsi plodnost, jinak chutove i velikostne plody nebyly spatne. Ja budu nadale pokracovat s veleplodnou Black Cherry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 27.12.2012 12:56

Kdy začínáte s výsevem prvních rajčátek? Já se chystám na nějakou tu "exotiku", určenou do kbelíků a skleníku, již po novém roce. Ať se nám to ve verandě už konečně zase zazelená.

Black Cherry mi hodně praskala, měl jsem ho jen jednu sezonu, zkoušet budu i Mini Kumato.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 27.12.2012 15:29

U nas se bude vysevat az v březnu a to hlavne kvuli nedostatku svetla, v te dobe jsou jiz rostliny pevne a nevytahuji se, pokud maji stalou teplotu kolem 24st i vice, predehnaly pak vzdy i casneji vyseta rajcata

Black cherry praskala jen minimalne, naopak Cherrola bylo velke zklamani, velice plodna odruda, chutove super az ke konci vegetaci kdy zacalo prumerne prset, praskala jak divá, bohuzel. Letos jsem vyzkousel pres 20odrud cherry a tak do,,finale´´ se dostanou jen nektere

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 27.12.2012 16:36

Skôr som sa chcel spýtať, či niekto má s príslušnými odrodami (Purple Russian Plun, Brandywine Black, CArbon, Valencia, Ruská oranžová) skúsenosti-či už pozitívne alebo negatívne. Čo sa týka čiernych odr§d (v skutočnosti skôr hnedých), mám každý rok Black Tula, niektoré roky je vynikajúca, niektoré roky (2011) mi ani poriadne nedozrela. Alev dobrý rok mala tak fantastickú chuť, že to stojí za to... a hľadám z čiernych odrôd tú NAJ... celkovo naša rodina miluje Perun(malé žlté hruštičky), zatiaľ sme nenašli lepšiu malú žltú paradajku, ktorá by našej rodine viac chutila (Ildi, Venus,...). Sklamali ma chuťovo paradajky ako Green Zebra, Roman Candle, Šejk... skúsime vami všetkými tak vychvaľované Datterino... Všetkým prispievateľom fóra už teraz želám pre rok 2013 veľa pestovateľskej radosti... a tomuto webu prajem veľa prispievateľov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 27.12.2012 17:02

jsou pro me dve zajimave informace..je zajimave, ze ty chute mame mozna rozdilne..ale za sebe coby stravnika hl.zeleniny a ovoce-tedy vybíravce :) musim rici, ze Perun mi a nejen me nechutna, je to moucne cherry, proto jej budu pestovat tak maximalne pro jeho tvar, naopak Green Zebra ac stara odruda, je chutove velmi vyrazna, proto se teto odrudy patrne nevzdam, ale jak jsme zjistil, v mnohych vyssich lokalitach nerodi kvalitni plody, ze zlutych cherry zvitezila Ikra Oranževaja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.166 (?), 27.12.2012 19:26

Co se týče Green Zebra a Perun, musí dát mičurincovi za pravdu. Ildi oproti Perunu je dobrůtka a vypadá taky pěkně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 27.12.2012 19:02

Nikdy jsem nepěstoval tmavé odrůdy rajčat. Tentokrát jsem podlehl mámení reklam a objednal jsem Brandywine Black, Cherokee Purple, Black cherry, Black Trufle a také Purple Russian Plum (podle obrázku by mělo být fialové). Jak mně budou chutnat, tak to teprve uvidím, ale jedno svým tmavým rajčatům mohu zajistit. Nikdy nebudou mít příliš vody, spíše budou mít nedostatek jako všechna ostatní..

                                          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika