Pěstování rajčat 2013



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 10.102 (?) 
28.12.2012 5:48

Také jsem letos zkoušel odrůdy Brandywine Black, Black Cherry a Black Trufle a mám u nich napsáno příště nepěstovat. Z asi 30 odrůd které pěstuji, jsem je hodnotil mezi posledními - jako nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 28.12.2012 8:48

Pane Vimon, zajímalo by mne, proč u Brandywine Black ev. Black Trufle máte napsáno "příště nepěstovat". Tato rajčata Vám nechutnala? Nebo měla malou úrodu nebo jiné nedostatky? Jak dopadla ve srovnání s rajčaty stejné kategorie např s Brutusem, Býčím srdcem apod.? Díky.

                             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 28.12.2012 12:21

Já jsem letos ze zmíněných odrůd pěstoval pouze Black Trufle a také u něj mám křížek. Měl jsem 3 rostliny, jednu venku a po jedné ve skleníkách. Rostlina má nevyrovnaný růst, násada plodů je malá a chuť skoro žádná a bylo i moučnaté. Hlavně vypadala ůplně jinak než na obrázku u prodejce, plody byly hnědé, na řezu trochu fialové velikosti tenisového míčku. Je možné, že budete mít už jiná semena než jsem měl já a tudíž Vám mohou vyrůst zcela jiná rajčata. Nakonec dodám, že máme každý jinou chuť a co nechutná jednomu, může chutnat druhému. Přeji lepší zkušenosti s touto odrůdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 28.12.2012 14:08

Musím přiznat, že jste mne s tou moučnatostí u Black Trufle moc nepotěšil. Semena asi jiná mít nebudu (mám je od Neoseedu), ale jak správně uvádíte, třeba mně budou chutnat. U biftekových odrůd neočekávám, že by se výrazností rajčatového aroma dala srovnávat s cherry rajčaty. Proto se snažím vybrat pro sebe několik odrůd biftekových rajčat, která budu v budoucnosti pěstovat. Když nakupuji přes internet, tak se snažím koupit najednou co nejvíce odrůd, v tomto případě jsem si koupil všechna semena odrůd, ke kterým lze přidat přívlastek bifteková. Přeji hodně úspěchů v sezóně 2013.

                  Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 28.12.2012 14:46

Měl jsem je ze stejného zdroje zakoupené v roce 2011.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 28.12.2012 21:16

Abych pravdu řekl tak ani nevím jak Black Trufle (Japonskij Trjufel černyj) chutná. To rajče mi bylo nesympatické již svým vzhledem, praskalo již za zelena a tak šlo do kytek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 29.12.2012 10:57

Mirku, a co tak blízký příbuzný Japonskij Trjufel krasnyj. Máte s ním nějaké zkušenosti? Až jste napsal tento příspěvek, tak jsem si uvědomil, že ho mám ve svém "portfoliu" na rok 2013. 

                     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 29.12.2012 19:23

Krasnyj jsem neměl ale zkoušel jsem mimo černého ještě Zolotoj a Oranževyj, od obou jsem však upustil. Plody byly celkově měkké a od stopkyhodně praskaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 29.12.2012 20:52

Tak to se mám na co těšit, asi budu mít čtyři rajčata po kterých nic nebude (2x BT a 2 JTK). Prostě život je boj.

                       Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.12 (?), 20.3.2013 13:21

Tak to se musím rajčat Black Trufle zastat, já mám poznamenáno, jakože nejlepší tmavé rajče, sladké, moučnatosti jsem si nevšimla.  Je fakt, že množství plodů je menší.Purple Russian Plum také dobré Brand Black a Bl. Krim už nemusím. Cherokee Purple zkouším až letos, tak doufám, že nezklame.

Danab

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika