Pěstování rajčat 2013



kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?)
12.5.2013 10:11

ono je dobré si ty odrůdy trochu rozdělit, dát si třebas půlku sazenic směs Startů, či Tornád, apod,plus nějaké osvědčené, v našich podmínkách často pěstované cherry, či koktejlové odrůdy.Třebas to Bejbino, Cherolla,jak tu bylo doporučeno.Toto sou F1,mají výhodu plodnosti, rannosti,určité odolnosti proti chorobám a zaručený aspoń částečný výnos v nepříznivých letech.Zbytek si dát různé zvláštnosti pro radost s pěstování, tam musíte počítat i s náchylností k nemocem, pozdním zráním-některé v našich podmínkách nemusí uzrát vůbec, či mají malou plodnost, tedy bude jen pár kousků na rostlince, nebo se vám mohou zdát i nepříliš chutná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 12.5.2013 10:11

ono je dobré si ty odrůdy trochu rozdělit, dát si třebas půlku sazenic směs Startů, či Tornád, apod,plus nějaké osvědčené, v našich podmínkách často pěstované cherry, či koktejlové odrůdy.Třebas to Bejbino, Cherolla,jak tu bylo doporučeno.Toto sou F1,mají výhodu plodnosti, rannosti,určité odolnosti proti chorobám a zaručený aspoń částečný výnos v nepříznivých letech.Zbytek si dát různé zvláštnosti pro radost s pěstování, tam musíte počítat i s náchylností k nemocem, pozdním zráním-některé v našich podmínkách nemusí uzrát vůbec, či mají malou plodnost, tedy bude jen pár kousků na rostlince, nebo se vám mohou zdát i nepříliš chutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 12.5.2013 10:20

Mám udělat objednávku semen z Ruska pro příští rok. Co ještě doporučujete. Mám Sl.Děvočku, Nasťu, rosevoje serdce, Moskovskij delikates, Zkoušela jsem Černého Maura a Finik krasnij, ty dva již letos nepěstuji. Počítala bych s dvěma třemi odrůdami navíc zase na vyzkoušení.  Děkuji Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 12.5.2013 11:15

Proč ne Finik? Já k červenému a žlutému letos ještě přidal i oranžový. Pokud chcete něco na sušení tak vynikající byl Lel.

Ještě nemám vysazeno a tak zvažuji že bych dal keříčkové odrůdy v řadě kolem obrubníků, navezl hlínu na růvek a nastlal na něj černou PE folii. Rostliny by byly dobře přístupné a nějaký 20-30cm vysoký růvek by usnadnil i "údržbu", navíc by odvedl případnou vodu pryč spod rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 12.5.2013 11:35

Finik mi připadal velmi podobný Děvočce, ale Děvočka byla lepší a úrodnější, proto jsem ho letos nesela. Mohla bych zkusit Finik oranževij.

Na hrůbku pěstuji s úspěchem mrkev, s rajčaty jsem to nezkoušela. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 12.5.2013 11:41

Máte pravdu, Děvočka je, co se úrodnosti týče, možná ještě lepší než Ildi. Finik Krasnyj bych přirovnal spíše k Nastě Sl..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 12.5.2013 22:32

Tak rajčata už mám všechna zasazena, déšť je pěkně zalil, zmrzlí asi nebudou. Mohla by to být úspěšná sezóna.

                  Mr Big

Rajčata
Rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 13.5.2013 13:23

Ahojte, aka orientacia radov je z hladiska co najlepsieho oslnenia, najlepsia? Uz sa to tu asi riesilo ale neviem to najst...

PS: Co myslite, bude spon 90x60 dostatocny  ? Mam vela rastlin a malo miesta. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.143 (?), 13.5.2013 13:45

z hladiska co najlepsieho oslnenia je najlepsia orientaica S-J, pretože Slnko postupuje z V na Z.  Spon pužívam 80x50, zalezi podla odrod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 3.6.2013 8:42

Četl jsem, že firma Semo prodávala originální sazenice rajčete Kumato. Koupili jste si je někdo?

                      Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 3.6.2013 11:11
Kumato je licencovaná odrůda pro vybrané producenty, snad jedině že by dělalo sazenice pro velkopěstitele, ale asi by je zase volně neprodávalo. Nevím, tohle je jen můj názor. PS: je Kumato hybrid? Stačí plody z obchodu a musím říci že klíčí velmi dobře, stejně jako MiniKumato. Kumato vloni vypěstované bylo velmi dobré a nějaký rozdíl oproti kupovaným jsem nepozoroval. Snad jediný, ty moje rostly a zrály na slunci (pokud bylo).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika