Pěstování rajčat 2013



AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?)
15.12.2012 15:33

Aha, takže řízkování..no je to rozumné..vybral jste si rostliny, které se osvědčily..Pěstujete to kde? Protože světla je málo ještě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 13.12.2012 18:33, zobrazeno: 370308x

Zakládám nové vlákno, protože vlákna Nejchutnější rajčata a další jsou již velmi dlouhá a nepřehledná. Již mi byla doručena semínka z Ruska i z Londýna, takže si v hlavě tvořím osevní plán pro příští rok jak pro venek tak pro skleník. Mám omezené prostory, fyzické síly, čas.  Budu pěstovat asi jen po jedné rostlině od odrůdy a chtěla bych se dozvědět něco o mnou zatím nepěstovaných odrůdách.

Má někdo zkušenosti s Nastjou Slastěnou co se týče chuti, vzrůstnosti ranosti? Dále jak chutná a roste Red Currant? Black Cherry? Tomatoberry F1??? Dosud považuji za nejchutnější Sladkaju Děvočku? Za nejvzrůstnější Pollicino.   Zdraví Jiřina

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 13.12.2012 20:52

Currant je bujně rostoucí vytální odrůda s mohutným kořenovým systémem deklarovaná jako tyčková, ale já jsem jí bez problémů vedl jako keříčkovou do výšky skoro 2 metry a rostla by dále. Chuťově vynikající, převážně jsem jí používal na pžízdobu všech možných pokrmů, salátů a na zobání. Velikost plodů je skutečně jako rybíz. Black Cherry je tyčková také bujně rostoucí s velkou násadou plodů velikosti kolem 2cm spíše tmavěfialové barvy, dobré chuti a hlavně narozdíl od White Cherry vůbec nepraskalo. Foto bohužel nemohu najít. Jinak už jsem také připraven na novou sezonu mám nějakých 50 odrůd a počítám kolem 90 rostlin.

Currant jedna rostlina
Currant jedna rostlina
Currant plody velikosti rybízu
Currant plody velikosti rybízu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.163 (?), 14.12.2012 9:45

Nastja Sl. je taková tyčková Sl. děvočka, plody má ale o krapánek větší, co se týče ranosti tak o něco pozdnější, kvalitou plodů i vzrůstem předčí Pollicino. Black Cherry je skorá odrůda ale hodně mi praskala a celkem mne zklamala (vyřadil jsem ji již vloni),  Tomatoberry yes je prostě jednička, zatím pro každého kdo ji ochutnal.

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 6.160 (?), 14.12.2012 11:20

Z uvedených odrůd jsem zkoušel pouze odrůdu Black Chery a mám u ní napsáno, dále nepěstovat. Pokud jde o vzrůst, tak to byla nejvzrůstnější odrůda z 35 odrůd, které jsem pěstoval (silnější než Policino). Chuťově ale nevýrazná, řekl bych skoro supermarketová a praská venku i ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 15.12.2012 10:17

Taky považuju Sladkou děvočku za TOP rajče..co do vitality, a chuťově abs. 1. Kde jste sehnala Tomatoberry a red Currant?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 15.12.2012 14:42

Tomatoberry a Red currant mi donesl známý, jehož syn žije a pracuje v Londýně, tam je objednal přes internet. Než se prokousávat složitostmi platby pay-pal, to raději někoho zmermomocním, aby mi semínka přivezl.

Philovu též plánuji vysévat a klonovat, s výsevem vyčkávám na leden. Dále plánuji klonovat Děvočku, Tomatoberry... zkrátka semínka, která jsou drahá a vzácná a budu je množit pro přátele.       Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 15.12.2012 13:10

Já mám zakoupená semena 22 odrůd, které jsem ještě nepěstoval. V převážné míře jsou to bifteková rajčata, ale budu zkoušet také některá drobná rajčata (Black Cherry, Sweetie, Sladkaja děvočka, Cilegino di Pachino, Datterino a Finik Oranževyj). Základní odrůdou cherry rajčat pro příští rok je pro mne Philova, kterou si již v současné době klonuji.

Jinak bych měl dotaz, zda někdo z diskutujících nemá zkušenosti s nákupem semen na španělských webech, kde nabízejí hodně zajímavých odrůd rajčat- mimo jiné i Kumato (které dle informací, které mám bylo vyšlechtěno ze španělské odrůdy Pata Negra).

   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 15.12.2012 13:29

odrůdu Philova máte vysetu a chystáte se ji řízkovat? Nebo něco jiného..nerozumím pojmu klonování v tomto případě..

ps: mohl by jste dát odkaz na ty španělské prodejce?

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 15.12.2012 15:05

Na podzim jsem si zasadil tři zálistky (říkám jim matky) a z nich když vyrostly jsem  uřízl jejich vrcholy a tyto jsem zasadil. Matky rostou dál a včera jsem z nich uřízl nové vrcholy (zálistky). K dnešnímu dni mám 5 sazeniček- (dcer)-z toho dvě teprve zakořeňuji. Počítám s tím, že do konce února budu mít ještě třetí generaci- budu se snažit je namnožit co nejvíce i když nevím co s nimi pak budu dělat.

Pokud jde o toho španělského prodejce, tak tady by to mělo být.

                         Mr Big.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 15.12.2012 15:33

Aha, takže řízkování..no je to rozumné..vybral jste si rostliny, které se osvědčily..Pěstujete to kde? Protože světla je málo ještě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika