Pěstování rajčat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 204.173 (?) 
9.3.2012 20:23

I já... :-) děkuji!!! faera

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 198.19 (?), 13.4.2010 11:15

Ano.ano, do foliovníku je možné rajčata, si myslím, sadit už nyní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.33 (?), 13.4.2010 18:40

Nevím, nevím. Při teplotě přes noc 6 až 0 stupně (12.4.2010  -1,3 stupně pod nulou) a den kolem 10 stupnů to bude zatím o ničem. Rajčata budou za této teploty stagnovat nemluvě a nízkém slunečním záření. Klidně bych počkal do 18. až 27. dubna.  Průměrná teplota a minimum maximum teplota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 13.4.2010 19:02

Ale tohle je přece zcela zbytečná, nesmyslná diskuse. Když se podíváte na kamery stanic ČMHÚ, tak na Hojsově Stráži se tráva ještě neprobrala, denně je na ní námraza a v Dyjákovicích je brčálový kožich a mají zaorané brambory. To si prostě každý musí odpozorovat sám, kdy už může a kdy ne. Tohle je práce s přírodou, sedlačina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.32 (?), 15.4.2010 20:36

Každý rok sázím rajčata pěkně hluboko, aby se vytvořil mohutný kořenový bal. Letos mě napadlo, že bych pod každou sazenici dal pěkně hromádku koňského hnoje.  Nestane se sazenici nic? Nespálí se?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 131.145 (?), 15.4.2010 20:45

Ne, pane kolego, rajčatům určitě tímto neublížíte, ba naopak. Budou mít lepší barvu, budou větší a nebudou tak snadno hnít. Udělal jste jedině dobře, spíše mě překvapuje, že jste se k tomuto kroku odhodlal až nyní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 73.130 (?), 15.4.2010 21:56

Dal jsem do skleníku asi 20-25 cm vrstvu koňského hnoje a na to asi 10 cm normální zeminy, jak se používá při založení teplého pařeniště. Na jedné straně rostou pěkně rajčata a na druhé papriky, které dosazuji mezi vzniklé mezery po sklizených salátech a ředkvičkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.33 (?), 10.4.2012 22:06

Dobrý deň,

pestujem si doma z overeného semienka rajčiny, tento rok sa mi ale na rastlinkách začali krútiť listy a spomaľuje sa ich rast. Rastliny mám vyložené na slnečnej strane na parapete. Najprv som myslela, že im vadí teplo od radiátora, ale aj keď som ich posunula ďalej, problém pretrváva a krútia sa mi listy aj na ďalších rastlinách. Budem rada, ak mi poradíte, čo mám s tým robiť, v prílohe pripájam fotku.

Ďakujem pekne,

Marcela

Rajčina - skrútené listy
Rajčina - skrútené listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 11.4.2012 5:32

Dejte je hodně k oknu a snižte teploru, to kroucení mně připadá celkem normální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?), 11.4.2012 6:06

Pěstování sazenic rajčat v malém kelímku se mi nezdá příliš vhodné.  Také byste se kroutila, když byste měla nazuté malé botky. Každé zalití je přemokřením a spotřebování vody rostlinkou Saharou. Osvědčilo se mi pěstování sazenic ve spoečném prostoru, vytvořeném krabicí s vloženou nepropustnou folií, naplněnou zeminou, kterou po rústu přepikýrovaných sazenic dosypu na plný obsah. Ve větším objemu se lépe udržuje vhodné prostředí k rústu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika