Pěstování rajčat



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 183.212 (?) 
21.2.2010 15:31, zobrazeno: 92692x

Dobrý den, chtěla bych si letos zkusit vypěstovat rajčata. Nikdy jsem rajčata (ani nic jiného) nepěstovala, jsem naprostý laik. Potřebuju poradit jak rajčata vysít, kdy přepíchat, kdy vysadit a jak se o ně potom starat venku. Prostě takový návod pro blbce :-) Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
nerglova - (22) - 36.244 (?), 22.2.2010 8:26

Já už mám rajčata vyseté a přepíchané. Takže bych řekla, že by jste měla také začít. Vyset do substrátu pro výsev nebo do agroperlitu. Pak přepikýrovat - až budou mít pravé listy - to jsou ty druhé. A kdy vysadit ven?? To záleží, zda do pařeniště, skleníku nebo ven. A také kde bydlíte, počasí není po celé republice stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
limetka - (38) - 182.109 (?), 22.2.2010 9:01

1. Kupte si výsevní zeminu - zbavenou zárodků chorob - nebo si ji v troubě na starším plechu při teplotě okolo 120 °C můžete vydezinfikovat sama.

2. Do výsevní misky (mělký truhlík) nasypte zeminu, urovnejte povrch, řídce nasejte semínka a úplně malinko zasypte zeminou, aby byla semínka těsně pod povrchem. Truhlík překryjte třeba tvrdým papírem.

3. Povrch zeminy zalévejte rosením tak, aby nevyschnul. Kryt z papíru sejměte několikrát denně, nechte truhlík "vyvětrat"

4. Až vyklíčí rostlinky, kryt dáte pryč úplně, truhlík budete mít na světle, nejlépe na okně (občas otočit, aby se netáhly na jednu stranu za světlem)

5. Ve fázi dvou pravých lístků přepíchejte do malých kelímků. Opatrně zalévat, nepřemokřit.

6. Až rostliny zesílí, přesaďte do velkých kelímků od jogurtu a při vhodném počasí postupně otužujte pobytem venku (na noc ale určitě domů do tepla!)

7. Vysaďte po "zmrzlých", čili po 15. květnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.212 (?), 22.2.2010 9:36

Moc děkuju. Přesně tohle jsem potřebovala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
limetka - (38) - 182.109 (?), 22.2.2010 9:59

Ještě doplním - termín výsevu - pokud budete předpěstovávat rajčata v bytě, stačí zasít až začátkem března, jinak by rostliny byly do zmrzlých moc přerostlé. A ještě jsem zapomněla, ža od přesazení do velkých kelímků přihnojuji Kristalonem start. Tak ať se daří vám i rostlinkám!!! Limetka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.212 (?), 22.2.2010 12:07

Ano, vysévat budu v bytě a vysazovat rovnou ven do záhonu. Ještě jednou moc děkuju 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.59 (?), 22.3.2010 10:53

Jéé a můžu se také zeptat? co postřiky? taky jsem začátečník, navíc rajčata nejím, ale malý miluje cherry rajčátka, tak jsem je zasela, už mám u některých i pravé lístky, ale původně jsem myslela, že je nebudu stříkat, ale přítel mi řekl, že mi je sežere plíseň, když je nepostříkám :-(

Můžete mi poradit čím stříkat a kdy a kolikrát? chtěla jsem mít pro dítě čistá rajčátka, ale asi jsem byla moooc naivní.

Děkuji a krásné jaro všem!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 235.249 (?), 22.3.2010 11:55

Nesežere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.158 (?), 22.3.2010 12:09
Ono záleží i na tom kde budete rajčata mít a jak bude včasná výsadba. Čím dříve je vysadíte, čím více je ochráníte před špatným počasím (přístřešek), tím menší šanci bude mít plíseň. Preventivně začínám postřik (např Kuprikol), když mají rostliny cca 30 - 50 cm, v případě hezkého počasí i později. V případě silného vývinu plísně mi pomáhá Ridomil Gold MZ Pepite. Samozřejmě hlídám ochrané lhůty po použití postřiků. Pro první konzumaci mám keříčková balkonová rajčata (už pokvetou) která mám doma za oknem a pokud je hezky tak venku. IVIirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.221 (?), 23.3.2010 17:54

Nikdy jsem nic nestříkala a nic se nestalo. tedy, rajčata mám ve skleníku.Ono taky pokud stříkáte, tak si pozorně přečtěte návod - je tam napsaná ochraná lhůta, tzn. jak dlouho po postřiku pak nesmíte rajčata jíst.Takže nechávám to na přírodě. I ta balkonová na balkoně a i těch pár, co mám na jižní straně u zdi chatky.Líba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika