Pěstování rajčat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?) 
11.4.2012 7:38

Mám zkušenost, že se listy rajčat ve skleníku skroutí vždy večer po důkladné zálivce. Patrně relativní přebytek vody v kořenovém systému? Z toho odvozuji, jestli Vaše rajčata nejsou v příliš vlhkém a hutném nevzdušném substrátu. Bude to asi reakce rostlin na v určitém ohledu nepříznivé životní podmínky. Nejde o nemoc. Zkusila bych je přesadit do větších širších nádob s několika otvory na dně, kam by měl přístup vzduch, substrát bych volila vzdušný s rašelinou.       jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 11.4.2012 10:49

Nechte je klidně v kelímku, zalívám ráno a listy se umí zkroutit navečer po setmění. Opatrně s přihnojováním, v takových kelímcích držím přísadu až do výsadby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.160 (?), 11.4.2012 21:25

Ďakujem Vám všetkým za podnetné tipy, skúsim sa podľa nich zariadiť a snáď bude aj tento rok bohatá úroda :) Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.2 (?), 2.6.2012 15:37

Letos jsem poprvé zasadila do skleníku před tyčková rajčata i 2 odrůdy keříčkových (Pavlína a Dulcia - na zkoušku). A jsem překvapena tím, že jsou první v nasazování plodů!! To je běžné? Předbíhají Bejbíno i Pollicino a další... Zato Vilma mi stále "pouze" kvetea plůdek zatím žádný, ve stejných podmínkách (ve skleníku, ale v květináči). Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 2.6.2012 17:02

Milá Lenčo, nejsem sám, na tomto fóru je nás víc, kteří pěstování rajčat ve skleníku opustili. Já osobně jsem zkoušel Bejbino, Tornádo. Výsledek: díky pravidelné péči - zálivce, rostliny hnaly do hmoty až 2 m, ale plodů bylo tak do klobouku. Rozhodně venkovní měly několika násobný výnos. Šak nakonec uvidíte sama.   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.6.2012 19:40

Já dal letos na zkoušku do skleníku jedno roubované a jedno neroubované Kumato, roubované má ve dvou patrech dva květy a vrchol již nazvedává střechu skleníku; zítra poletí ven, a za ním i to neroubované.

Kumato
Kumato
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 2.6.2012 20:01

Já pěstuji rajčata ve skleníku běžně a výnos je srovnatelný ba dokonce větší než venku protože se prodlouží sklizeň. Jinak Bejbino ve skleníku má zatím na výšku 160cm a 7vijanů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.6.2012 20:12

Fotku nemáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.6.2012 20:16

já tedy jsem spokojen i s pravokořennými sazenicemi a nebudu to ani měnit, taktéž lilky rostou dobře

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.6.2012 20:47

Mám asi šest rajčat naroubovaných, uvidím jak se projeví ve srovnání s klasickými, krom tohoto jsou všechny venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika