Pěstování dýní 2013



jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 21.88 (?)
16.4.2013 16:29

Irule - dýní jsou desítky druhů, velké 10kg na síti nevypěstujete.

Po zmrzlých vysazuji přímo na kompost 4-6 velkoplodých dýní, rostou jako Adély, vytvoří 5-7 plodů každá, pak se zaštípnou za posledním plodem a zaštipují se dál (nehty se odtrhnou nebo nůžkami odstřihnou) všechny další výhony. Rostou pak jako z vody, spotřebují mnoho vody a v září mají 5-10kg. Zakryjí 2-5m2.

Pak pěstuji cukety, keříčkové dýně podobně jako jiné vysévám v dubnu, na záhon jdou po zmrzlých, zaberou max.1m2 a jsou velmi vděčné, za sezonu (červen-říjen) sklízím 10kg cuket z každé rostliny. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Irule - (6) - 244.2 (?), 16.4.2013 12:52, zobrazeno: 16396x

Dobrý den, poradil by mi někdo jak pěstovat dýně?jsem naprostý začátečník.do této doby jsem pěstovala pouze několik let bylinky a rozhodla jsem se, že zkusim i zeleninu.
zátím mám jen vsazená semínka ale nevím co dál.vím že se rozsazují po zmrzlých, četla jsem i o pěstování dýní na sítích-má s tím někdo zkušenosti?

Jaké druhy dýní jste zkoušeli vypěstovat?
Budu velice ráda za každou radu a zkušenost, děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.150 (?), 16.4.2013 15:48

Pokud začinate z melounami musite jsi vybrat jestli budete melouny roubovat anebo ne. Roubovane melouny jsou lepši maju vačšie pecky a jsou odolnejši proti chorobam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 16.4.2013 16:17

pokud vím, je řeč o dýních, ne o melounech... já pěstuju dýně Goliáš, to jsou ty velké oranžové-na Heloween, zavaření,milují je naše slepičky, mívala sem i dýně Veltruské, jsou takové středně velké, diskovité,šedokrémové, i narůžovělé se strupovitou kůrou, ale ta byla děsne tvrdá a nešla dobře rozkrojit a oloupat, ale byly velmi pěkné.Taky mívám okrasné dýně.Letos budu mít i Hokaido.Dýně potřebují mnoho živin a vody, nemusejí být předpěstované, dají se naset i semena přímo do půdy, ale pokud nejste z chladnější oblasti.Loni bylo docela sucho, tak to nebylo nic moc.Semínka pokud předpěstovávám sazenice dávám až v druhé půli dubna, protože semena klíčí rychle a sazeničky rostou jako z vody...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 16.4.2013 16:18

Jaké dýně a jejich využití máte na mysli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 21.88 (?), 16.4.2013 16:29

Irule - dýní jsou desítky druhů, velké 10kg na síti nevypěstujete.

Po zmrzlých vysazuji přímo na kompost 4-6 velkoplodých dýní, rostou jako Adély, vytvoří 5-7 plodů každá, pak se zaštípnou za posledním plodem a zaštipují se dál (nehty se odtrhnou nebo nůžkami odstřihnou) všechny další výhony. Rostou pak jako z vody, spotřebují mnoho vody a v září mají 5-10kg. Zakryjí 2-5m2.

Pak pěstuji cukety, keříčkové dýně podobně jako jiné vysévám v dubnu, na záhon jdou po zmrzlých, zaberou max.1m2 a jsou velmi vděčné, za sezonu (červen-říjen) sklízím 10kg cuket z každé rostliny. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 16.4.2013 20:20

letos budu opět vysévat asi 25 odrůd, Hokkaida vysévám přímo, ostatní dražší předpěstovávám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
klokan - (1) - 160.106 (?), 22.4.2013 10:57

Prosím také o radu, jsem začátečník, mám koupenou dýni big max, jsou tyto dýně vůbec jedlé? je na nich napsáno, že je to druh vhodný také na dlabání lucerniček na halowena. tak teď netuším jestl je tento druh dýně i k jídlu? Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 31.72 (?), 22.4.2013 14:07

Tak tuto dýni neznám, pěstuji hlavně cukety, velkoplodé mi svěřují děti pro vnuky,  jen je zalévám a zaštipuji.   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Irule - (6) - 244.2 (?), 17.4.2013 9:12

děkuji všem za odpovědi, vybrala jsem si druhy Hokkaido, špagetovou dýni a také Delica F1 a máslovou dýni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kristyna Hradilova - (21) - 34.196 (?), 23.4.2013 15:18

Pripojim se se zkusenostma z lonska. Take jsem byla uplny zacatecnik, tak jsem si predpestovala hokajdo a muskatove. Pekne sazenice jsem zasadila na zahonek kolem 10. kvetna. Jake bylo sklamani, kdyz prisli Zmrzlici a bylo z 40% po dynich. Hned vedle jsem vsak zasadila seminka a svete div se, byly venku velmi rychle a uroda byla "velika". Hokajdo nic moc, male dynecky a jen 1 plod na kericku. Ale nezastipovala jsem, protoze jsem vubec netusila, ze se to ma. Zato muskatova dyne rostla jak z vody a kazdy kerik mel aspon 5 plodu. Navic se dobre uskladnuje a mam dokonce jeste 2 ve sklepe. Preji prijemne dynove pestovani :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika