Paradajky - skorý výsev, množenie odrezkami



host - 140.163 (?)
7.5.2013 10:56

Příští rok, nejlépe hned v lednu, pročtěte důkladně zdejší téma roubování okurek, podle toho pak obstarejte veškerá osiva a pomůcky.Promyslete jednotlivé způsoby, jak jsou zde popsány a vyberte si ten nejvhodnější pro Vás.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 16.1.2013 17:56, zobrazeno: 52189x

Nakoľko téma "Pěstování rajčat 2013" začína byť rozsiahla a menej prehľadná, zakladám toto vlákno so špecifickou témou. Najprv sumár mojich predošlých príspevkov:                                        

1. Všetci tu "blbnú" s klonovaním, Řízkovaním... Pani Jiřina, môžete nám robiť priebežnú reportáž? Tiež uvažujem hodiť pár semienok naklíčiť a následne řízkovat, ale obávam sa, že sa budú sadeničky vyťahovať, budú bledé a slabé... Tie dni sú akési tmavé, zamračené... kľudne nech mrzne, ale nech je slnečno... semtam vykukne slniečko na hodniku, ale to je málo... veď zvykli bývať v zime celé dni slnečné...                                     

2. No, tak semienka určené na rastlinky k "řízkování" začali klíčiť. Včera ešte nič, dnes, ked som sa vrátil z práce cca 5-8mm tenučké nitky s klíčnymi listami navrchu... málo denného svetla, ale v obývačke trávime veľa večer času, tak snáď... Na chladnejšiu loggiu ich chcem dať až prepikýrované, ale ak sa budú takto ťahať, budem musieť pikýrovať ešte pred tým, ako budú mať pravé listy...

Ako som napísal, som aj urobil. Dnes som prepikýroval prvých 5 vyklíčených semienok:2xPollicino, 1xVenus, 1xPhantasia,1x SanMarzanoGigante3. Dal som to do takého "minipareniska"z Lidla, kde jemiesto na 24 priesad, obsah jednej bunky odhadujem tak na0,5dcl. Rastlinky som dával viacmenej naplocho, keďže boli vytiahnuté a zasypal som substrátom, zalial (zabudol som žiaľ na Previcur).Umiestnil som ich na chladnejšiu loggiu (cca 16-17stupnov), na parapet, naklonené koknu aby chytali viac svetla... Uvidíme...Mimochodom, pri zakoreňovaní odrezkov používate práškový stimulátor?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 17.1.2013 21:16

Výsev rajčat jsem provedla 4.1. 2013. Vzešly mi všechna čtyři semena Děvočky, Nastěny, všechna tři semena Tomatoberry a Currentu. Philovy a Phantazie vzešlo jen jedno semínko ze dvou (28 Kč za semeno).

Rostliny jsou vytáhlé a asi 7 cm dlouhé, začíná růst pravý list. Dnes jsem zalila Previcurem preventivně a o víkendu rozsadím a zasadím pod děložní lístky jednotlivě do kelímku. Slunce je zatím málo. Stimulátor nepoužívám, nevlastním.  J.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 17.1.2013 21:45

Mi už se to taky klube, včetně podnoží na roubování. Největší je Tomatoberry protože bylo vyseto nejdříve, dále jsem vysel Finiky a Mini Kumato (to klíčí nádherně). Berry je také trochu vytáhlé protože ho mám v "líhni" kde je celkem teplo (podívejte se tady na video jak pikýruje v Německu). Objednal jsem na netu vyhřívací podložku a zkusím vyhřívat "výsev" odspodu, vršky budou v teplotě 10-15°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.226 (?), 18.1.2013 9:26

Trochu mě ten dobrý muž na videu znervózňuje tou kudlou. Co používáte při pikýrování vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.1.2013 9:39

Já nejčastěji obyčejnou tužku nebo zašpičatělou tenkou hůlku, tlustější špejli apod.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 163.110 (?), 18.1.2013 10:30

Noz vyzeral ako priborovy tupy, ale manipuloval s tym tak, ze by som sa bal, ze tie rastlinky dolame.

Pozeral som na Youtube ukazky vrublovania, tak to robili, ze by som si myslel, ze sa to nemoze nikdy ujat.skudte si to pozriet, vrublovanie po anglicky je grafting, ockovanie chipbudding.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.1.2013 10:43

Znám to, znám, i já roubuji rajčata, melouny, okurky... Není problém to naroubovat ale vytvořit vhodné podmínky pro následné uchování roubovanců do doby jejich srůstu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.187 (?), 6.5.2013 23:58
Dobrý večer! Ráda bych zkusila roubovani okurek, ale ted už asi ne, až příští rok.Konkrétně bych zkusila hadovky.Můžete mi prosím poradit kdy a jak začít?Děkuji Bětka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.163 (?), 7.5.2013 10:56

Příští rok, nejlépe hned v lednu, pročtěte důkladně zdejší téma roubování okurek, podle toho pak obstarejte veškerá osiva a pomůcky.Promyslete jednotlivé způsoby, jak jsou zde popsány a vyberte si ten nejvhodnější pro Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 7.5.2013 14:01

Hadovky můžete zkusit ještě letos. Ještě o víkendu jsem roubovala poslední dávku. Nebude mít plnou úrodu, ale úroda bude, pokud se Vám roubování povede. Přes zimu si promyslíte chyby, které vychytáte do příštího jara.  Materiálu k pročtení je zde na foru hodně.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika