Papriky 2016



host - 29.11 (?)
11.3.2016 2:02

Nejlepší výsledky mám s odrůdou Ramiro z hypermarketu, mnoho plodů, poměrně velké rozmšry plodů, pěstuji v podhůří Vysočiny. Objevují se 2 problémy tj. pokud nechám dozrát (ne tedy až do červena) na rostlině omezuje to vývoj dalších plodů - řeším to, že otrhám a nechám dozrát v spížce. Další problém po letech pěstování zeleniny se objevuje nedostek vápníku v půdě a Ramiro je na to hodně citlivé hnijí špičky některých plodů. Zkoušel jsem vloni postřik chloridem vápenatým, letos mám koupených 6 40kg pytlů dolomitického vápence, zahrada si to zaslouží, jen bych potřeboval, aby ještě trochu zamrzlo a mohl jsem ho rozházet po záhonech bez zablácené obuvi. Musím vyzkoušet i to Palermo, ale letos to už asi nestihnu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 12.2.2016 9:48

Ono jde možná taky o to, co si kdo představuje pod pojmem "klíčí". Mě rostlinky vylezou za 6-7 dní. Ted jsem jedny trochu utopil a trvalo to o dva dny déle. Dám na podložku přímo na topení do výsevního substrátu, navlhčit a přikrýt.Kdyby to vyschlo tak se to upeče.Jakmile začnou vylézat tak přímo za okno, kde není takové teplo a je světlo. Zásadně dávám do jedné misky vždy jednu odrůdu, protože když jsem dával do misky třeba od polárkáče víc odrůd, tak jedny už potřebovaly na světlo a druhý sotva vylézaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 13.2.2016 21:31

No, to je fakt. ja jsem to letos nejprve seminka namacela v horke vode na den, pak dala do 4 cm hluboke misky se substratem na vyhrevnou podlozku. A zatim nic. Pristi rok namacet uz nebudu. Nezda se mi, ze to pomaha. Jak hluboke mate ty misky na topeni? kolik tam mate substratu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 14.2.2016 10:18

proč v horké??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 14.2.2016 16:29

cetla jsem, ze pry aby se probudila a zmekl obal... No ale as to fungovat nebude, protoze jsem zasadila pred tydnem a nic, zacinaji vylezat teprve lilky, salat a kedlubny. Mozna musim byt trpelivejsi. Pristi rok ale zkusim nenamacet nebo mozna jeste zkusim nasadit nemacene a stopnu cas. Kdysi to ale nebyl zadny problem. Vzdycky jsme sadili do kelimku od jogurtu na okno a vzeslo to vzdy a docela brzo. minuly rok to byla katastrofa, tak uvidim, co letost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 15.2.2016 15:04

Semena paprik klíčí 4-5 let. Nejvyšší klíčivost 90-95 % má jednoleté osivo (to jsou ta semena vybraná z koupených plodů). Klíčivost postupně klesá a po datu uvedeném na sáčcích se začíná klíčivost blížit k nule (také v závislosti na skladování semen).  U paprik také používám předmáčení semen ve vodě teplé 20-25 C po dobu cca 24 hodin. Potom dám semena do kelímků, položím je na zalitý substrát, nezasypávám je, jen kelímky zakryji sklem nebo nějakou folií aby semena byly v prostředí s vysokou vzdušnou vlhkostí. Semena umístím tak, aby byly v teplotě 20-25 °C, kde by se měly klíčky objevit za sedm až deset dní. Jakmile mají semena vylezlé klíčky, zasypu je jemným substrátem a dám je k oknu, kde je chladněji (18 °C) a dostatek světla (aby se rostlinky nevytahovaly). Už ničím nezakrývám. Při nižších teplotách než 20 °C se doba klíčení prodlužuje, je ověřeno, že při teplotách 13-15 °C vyklíčí semena až za 18-20 dní. Přidávám pro názornost jeden obrázek s kelímky a v nich klíčící semena v tomto případě rajčat. Rajčata mně většinou klíčí při 24 °C již třetí nebo čtvrtý den.

                         Vladimír

PS.: Údaje o době klíčení se týkají opravdu jen doby, za kterou se objeví klíček na semeni. K tomu je třeba připočítat tři a více dní než se objeví děložní lístky nad povrchem.

Klíčení semen
Klíčení semen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.2.2016 7:57

delam to podobne. Ja sice hned zasypu, ale jen malinkou vrstvickou. Letos mam ale hrozny problem s plisni. Jak je to prikryte igelitem, na povrchu je bila plisen, tak to odkryvam. JInak teplotu tam urcite mam 25 stupnu, mozna vice. letos uz je to minimalne 10dnu a porad nic. Uz jsem z toho na nervy. Vylezly jen lilky. Tak nevim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 239.83 (?), 17.2.2016 8:48

Mám stejný problém s plísní, paprik mi vyklíčilo strašně málo, dosela jsem, a zase lezou jen dvě a plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.2.2016 9:18

ted jsem se bavila s kamaradkou, ktera take pestuje dost a take ji nic nevyrostlo. Ma uz to nasazene 20 dnu. A to nutno dodat, ye ma specialni vyhrivane parenistatko s moznosti nastaveni stale teploty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.11 (?), 11.3.2016 2:02

Nejlepší výsledky mám s odrůdou Ramiro z hypermarketu, mnoho plodů, poměrně velké rozmšry plodů, pěstuji v podhůří Vysočiny. Objevují se 2 problémy tj. pokud nechám dozrát (ne tedy až do červena) na rostlině omezuje to vývoj dalších plodů - řeším to, že otrhám a nechám dozrát v spížce. Další problém po letech pěstování zeleniny se objevuje nedostek vápníku v půdě a Ramiro je na to hodně citlivé hnijí špičky některých plodů. Zkoušel jsem vloni postřik chloridem vápenatým, letos mám koupených 6 40kg pytlů dolomitického vápence, zahrada si to zaslouží, jen bych potřeboval, aby ještě trochu zamrzlo a mohl jsem ho rozházet po záhonech bez zablácené obuvi. Musím vyzkoušet i to Palermo, ale letos to už asi nestihnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.120 (?), 12.2.2016 11:41

Úplně s Vámi souhlasím, kdo má běžnou velikost skleníku nebo foliáku nechce čekat celé léto až mu v září něco dozraje.Mě se osvědčila Amy, Superamy,mají i celkem silnou stěnu.Potom Palermo, semínka z čerstvé papriky, koupené v Lidlu.Brzy plodí, a dorostou rychle do velikosti ve které se prodávají.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika