Papriky 2016



eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?)
17.2.2016 7:57

delam to podobne. Ja sice hned zasypu, ale jen malinkou vrstvickou. Letos mam ale hrozny problem s plisni. Jak je to prikryte igelitem, na povrchu je bila plisen, tak to odkryvam. JInak teplotu tam urcite mam 25 stupnu, mozna vice. letos uz je to minimalne 10dnu a porad nic. Uz jsem z toho na nervy. Vylezly jen lilky. Tak nevim...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 12.2.2016 9:48

Ono jde možná taky o to, co si kdo představuje pod pojmem "klíčí". Mě rostlinky vylezou za 6-7 dní. Ted jsem jedny trochu utopil a trvalo to o dva dny déle. Dám na podložku přímo na topení do výsevního substrátu, navlhčit a přikrýt.Kdyby to vyschlo tak se to upeče.Jakmile začnou vylézat tak přímo za okno, kde není takové teplo a je světlo. Zásadně dávám do jedné misky vždy jednu odrůdu, protože když jsem dával do misky třeba od polárkáče víc odrůd, tak jedny už potřebovaly na světlo a druhý sotva vylézaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 13.2.2016 21:31

No, to je fakt. ja jsem to letos nejprve seminka namacela v horke vode na den, pak dala do 4 cm hluboke misky se substratem na vyhrevnou podlozku. A zatim nic. Pristi rok namacet uz nebudu. Nezda se mi, ze to pomaha. Jak hluboke mate ty misky na topeni? kolik tam mate substratu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 14.2.2016 10:18

proč v horké??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 14.2.2016 16:29

cetla jsem, ze pry aby se probudila a zmekl obal... No ale as to fungovat nebude, protoze jsem zasadila pred tydnem a nic, zacinaji vylezat teprve lilky, salat a kedlubny. Mozna musim byt trpelivejsi. Pristi rok ale zkusim nenamacet nebo mozna jeste zkusim nasadit nemacene a stopnu cas. Kdysi to ale nebyl zadny problem. Vzdycky jsme sadili do kelimku od jogurtu na okno a vzeslo to vzdy a docela brzo. minuly rok to byla katastrofa, tak uvidim, co letost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 15.2.2016 15:04

Semena paprik klíčí 4-5 let. Nejvyšší klíčivost 90-95 % má jednoleté osivo (to jsou ta semena vybraná z koupených plodů). Klíčivost postupně klesá a po datu uvedeném na sáčcích se začíná klíčivost blížit k nule (také v závislosti na skladování semen).  U paprik také používám předmáčení semen ve vodě teplé 20-25 C po dobu cca 24 hodin. Potom dám semena do kelímků, položím je na zalitý substrát, nezasypávám je, jen kelímky zakryji sklem nebo nějakou folií aby semena byly v prostředí s vysokou vzdušnou vlhkostí. Semena umístím tak, aby byly v teplotě 20-25 °C, kde by se měly klíčky objevit za sedm až deset dní. Jakmile mají semena vylezlé klíčky, zasypu je jemným substrátem a dám je k oknu, kde je chladněji (18 °C) a dostatek světla (aby se rostlinky nevytahovaly). Už ničím nezakrývám. Při nižších teplotách než 20 °C se doba klíčení prodlužuje, je ověřeno, že při teplotách 13-15 °C vyklíčí semena až za 18-20 dní. Přidávám pro názornost jeden obrázek s kelímky a v nich klíčící semena v tomto případě rajčat. Rajčata mně většinou klíčí při 24 °C již třetí nebo čtvrtý den.

                         Vladimír

PS.: Údaje o době klíčení se týkají opravdu jen doby, za kterou se objeví klíček na semeni. K tomu je třeba připočítat tři a více dní než se objeví děložní lístky nad povrchem.

Klíčení semen
Klíčení semen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.2.2016 7:57

delam to podobne. Ja sice hned zasypu, ale jen malinkou vrstvickou. Letos mam ale hrozny problem s plisni. Jak je to prikryte igelitem, na povrchu je bila plisen, tak to odkryvam. JInak teplotu tam urcite mam 25 stupnu, mozna vice. letos uz je to minimalne 10dnu a porad nic. Uz jsem z toho na nervy. Vylezly jen lilky. Tak nevim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 239.83 (?), 17.2.2016 8:48

Mám stejný problém s plísní, paprik mi vyklíčilo strašně málo, dosela jsem, a zase lezou jen dvě a plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.2.2016 9:18

ted jsem se bavila s kamaradkou, ktera take pestuje dost a take ji nic nevyrostlo. Ma uz to nasazene 20 dnu. A to nutno dodat, ye ma specialni vyhrivane parenistatko s moznosti nastaveni stale teploty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.11 (?), 11.3.2016 2:02

Nejlepší výsledky mám s odrůdou Ramiro z hypermarketu, mnoho plodů, poměrně velké rozmšry plodů, pěstuji v podhůří Vysočiny. Objevují se 2 problémy tj. pokud nechám dozrát (ne tedy až do červena) na rostlině omezuje to vývoj dalších plodů - řeším to, že otrhám a nechám dozrát v spížce. Další problém po letech pěstování zeleniny se objevuje nedostek vápníku v půdě a Ramiro je na to hodně citlivé hnijí špičky některých plodů. Zkoušel jsem vloni postřik chloridem vápenatým, letos mám koupených 6 40kg pytlů dolomitického vápence, zahrada si to zaslouží, jen bych potřeboval, aby ještě trochu zamrzlo a mohl jsem ho rozházet po záhonech bez zablácené obuvi. Musím vyzkoušet i to Palermo, ale letos to už asi nestihnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.120 (?), 12.2.2016 11:41

Úplně s Vámi souhlasím, kdo má běžnou velikost skleníku nebo foliáku nechce čekat celé léto až mu v září něco dozraje.Mě se osvědčila Amy, Superamy,mají i celkem silnou stěnu.Potom Palermo, semínka z čerstvé papriky, koupené v Lidlu.Brzy plodí, a dorostou rychle do velikosti ve které se prodávají.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika