Odrůda rajčete



host - 40.193 (?)
8.5.2008 4:05

Je to tak a minulý rok jsem zkusil menší rajčiny "Bejbina" a byly, troufám si říct i lepší. Tyto dvě odrůdy totálně vyřadily dříve pěstované Tornáda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 192.35 (?), 28.1.2015 12:28

Moc děkuji za odpověď a jestli se mohu ještě zeptat, tak v jakém stáří rostlinky rajčete vpichujete drátek? Jestli hned po výsadbě, nebo až rostlinka zmohutní a vyroste a jak dlouhý musí být drátek, kolik cm má být zapichut v rostlince, nebo jestli se v uvedené výšce stonek drátkem propíchne skrz. Jěště jednou děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 28.1.2015 20:04

Osobně jsem to nikdy nezkoušel a zkoušet nebudu a neznám ani nikoho z okolí kdo by s tím měl zkušenosti. Vycházím pouze z informací na tomto fóru. Určitě bych aplikoval hned po vysazení propíchnutím stonku skrz, takže by měl stačit drátek dlouhý cca 3cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 97.218 (?), 28.1.2015 23:22

vloni jsem měděný drátek aplikoval u 30 ks rostlin rajčat a plísen je napadla úplně stejně jako rajčata bez drátku, úspěšnější bylo ošetření mlékem a jodem podle ruského receptu, tam se plísen oddálila o cca 3 týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.61 (?), 16.4.2007 9:46
co je to F1?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.253 (?), 25.4.2009 8:32

F1 znamená potomek vybraných rodičů. Rodiče se vybírají ti nejlepší, s cílem zajistit pro potomstvo nejlepší vlastnosti, v našem případě nejlepší chuť, výnos, odolnost proti nemocem. Rostlina rajčete F1 (hybridní) by tedy měla mít hodně zdravých chutných plodů, odolných proti plísni a jiným nemocem. Jarmila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 25.4.2009 11:12

Ne, to jsou všechny odrůdy. F1 je potomek dvou různých odrůd vybraných tak, aby spolu vytvářely F1 semena.

Geny jsou vždy ve víc kopiích (u člověka dvakrát, u rostlin to může být i víc), půlka od každého z rodičů. A F1 využívá toho, že některé kombinace dvou různých genů vytvoří lepší potomstvo než každý z genů sám o sobě. Z toho důvodu se taky nedají sklidit semínka na další rok - pokud je sptřebujete, musíte koupit nová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.193 (?), 8.5.2008 4:05

Je to tak a minulý rok jsem zkusil menší rajčiny "Bejbina" a byly, troufám si říct i lepší. Tyto dvě odrůdy totálně vyřadily dříve pěstované Tornáda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.71 (?), 12.5.2008 8:41

A já si nemnohu vynachválit divoká rajčata - říká se tomu rajský rybíz - původní divoká odrůda - sice jsou fakt malinké, ale ta chuť:-)... děti to zobou ze zahrady jak maliny - tedy ted se jen těší:-) A jako jediné stoprocentně odolávají všem plísním atd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.113 (?), 16.5.2008 15:45

Poraďte mi prosím dobrou odrůdu keříčkových rajčat a zda je mohu dát do záhonu. Díky Bohuna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.76 (?), 17.5.2008 11:44

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s pěstováním rajčat, které mají modré, až černé plody(podle zralosti).A jestli jsou taková rajčata na našem trhu dostupná.Děkuji, Pavla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika