Odrůda rajčete



Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?)
28.1.2015 20:04

Osobně jsem to nikdy nezkoušel a zkoušet nebudu a neznám ani nikoho z okolí kdo by s tím měl zkušenosti. Vycházím pouze z informací na tomto fóru. Určitě bych aplikoval hned po vysazení propíchnutím stonku skrz, takže by měl stačit drátek dlouhý cca 3cm.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 192.35 (?), 28.1.2015 12:28

Moc děkuji za odpověď a jestli se mohu ještě zeptat, tak v jakém stáří rostlinky rajčete vpichujete drátek? Jestli hned po výsadbě, nebo až rostlinka zmohutní a vyroste a jak dlouhý musí být drátek, kolik cm má být zapichut v rostlince, nebo jestli se v uvedené výšce stonek drátkem propíchne skrz. Jěště jednou děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 28.1.2015 20:04

Osobně jsem to nikdy nezkoušel a zkoušet nebudu a neznám ani nikoho z okolí kdo by s tím měl zkušenosti. Vycházím pouze z informací na tomto fóru. Určitě bych aplikoval hned po vysazení propíchnutím stonku skrz, takže by měl stačit drátek dlouhý cca 3cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 97.218 (?), 28.1.2015 23:22

vloni jsem měděný drátek aplikoval u 30 ks rostlin rajčat a plísen je napadla úplně stejně jako rajčata bez drátku, úspěšnější bylo ošetření mlékem a jodem podle ruského receptu, tam se plísen oddálila o cca 3 týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.61 (?), 16.4.2007 9:46
co je to F1?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.253 (?), 25.4.2009 8:32

F1 znamená potomek vybraných rodičů. Rodiče se vybírají ti nejlepší, s cílem zajistit pro potomstvo nejlepší vlastnosti, v našem případě nejlepší chuť, výnos, odolnost proti nemocem. Rostlina rajčete F1 (hybridní) by tedy měla mít hodně zdravých chutných plodů, odolných proti plísni a jiným nemocem. Jarmila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 25.4.2009 11:12

Ne, to jsou všechny odrůdy. F1 je potomek dvou různých odrůd vybraných tak, aby spolu vytvářely F1 semena.

Geny jsou vždy ve víc kopiích (u člověka dvakrát, u rostlin to může být i víc), půlka od každého z rodičů. A F1 využívá toho, že některé kombinace dvou různých genů vytvoří lepší potomstvo než každý z genů sám o sobě. Z toho důvodu se taky nedají sklidit semínka na další rok - pokud je sptřebujete, musíte koupit nová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.193 (?), 8.5.2008 4:05

Je to tak a minulý rok jsem zkusil menší rajčiny "Bejbina" a byly, troufám si říct i lepší. Tyto dvě odrůdy totálně vyřadily dříve pěstované Tornáda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.71 (?), 12.5.2008 8:41

A já si nemnohu vynachválit divoká rajčata - říká se tomu rajský rybíz - původní divoká odrůda - sice jsou fakt malinké, ale ta chuť:-)... děti to zobou ze zahrady jak maliny - tedy ted se jen těší:-) A jako jediné stoprocentně odolávají všem plísním atd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.113 (?), 16.5.2008 15:45

Poraďte mi prosím dobrou odrůdu keříčkových rajčat a zda je mohu dát do záhonu. Díky Bohuna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.76 (?), 17.5.2008 11:44

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s pěstováním rajčat, které mají modré, až černé plody(podle zralosti).A jestli jsou taková rajčata na našem trhu dostupná.Děkuji, Pavla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika