Odrůda rajčete



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 48.30 (?) 
18.5.2008 19:03

jelikož mám mnoho odrůd rajčat a takřka mi všechny velice dobře rostou (ťuk, ťuk):-) tak si troufám tvrdit, že chuťově je nejlepší cherry rajče GOLDKRONE, jinak co se týče tuhosti slupky je na tom nejlépe ZLATAVA, je dobré, že nepřezrává a neměkne... a ani Bejbino není tak špatné. Co se týče Startu, to není špatné, až na praskání dužniny, na kterou je citlivější, nynější odrůdy ho ale převyšují..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 25.168 (?), 22.5.2008 22:12

Asi 15 let pěstuji odrůdu Stupické polní rané, nejde o hybrid, jde o tyčkové rajče, starší česká odrůda dostupná v prodeji, chuť je typicky rajčatová, výrazná, v široké rodině jdou nejvíce na odbyt, i když pěstuju ještě další asi 4 odrůdy hybridů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 23.5.2008 9:04

Taky se každým rokem vracím ke Stupickému a ostatní odrůdy obměňuji, na zkoušku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.30 (?), 23.5.2008 16:21

je pravda, ze stupicke je dobre rajce, ale co se tyce odolnosti na sucho tak mi vice kolabovalo nez ostatni odrudy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.207 (?), 30.5.2008 12:59

Jelikož jsem začátečník a koupila jsem je teprve poprvé, tak tady čtu název Sláva Porýní-nevíte jsou dobré???děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivettt111 - (16) - 52.207 (?), 17.7.2008 15:23

Zdravím-odpovídám na tu Slávu Porýní-jsem zahradník začátečník a letos poprvé jsem začala pěstovat rajčata-také jsem nevěděla a nekoukla na internet a nasadila Slávu Porýní a nyní jsem sklidila první kousky-a můžu říci pro mě snad nejhorší rajče:(((  je hodně moukové a ještě tvrdší slupka:((musím, ale dodat neměla jsem hnůj a hnojila později tím granulovaným hnojivem.Jinak co se týče počtu je jich hodně i rostlina je silná, ale chuť:((to jsem byla hooodně smutná..a to mám 70keřů:((((no uvidíme třeba to byla první dávka-sebrala jsem je když byla malinko měkká, ale hoodně červená.Každopádně příští rok nebudu blbec a rozhodně více druhů a asi ta F1 jak tady někdo psal... chci hodně sladké, tyčkové a křupavé chutí jako cherry rajčátka i slupkou poradí někdo druh???děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 11.2.2009 15:19
Sláva Porýní, je klasické selektované rajské, tedy žádná F 1. Původní název Homasa Lizzi, vypěstované v Německu. Osobně považují za nejlépe chuťově vyrovnané. Má opozděný zběr asi o 14 dní, ale co do váhového množství, je naprosto shodné s jinými odrůdami. Kdo chce mít rajské sladké s dostatkem karoténu, ať pěstuje Supický.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.234 (?), 31.10.2009 9:26

jsou trochu pozdnější sice větší plody ale chutově se třeba startu nebo tornadu nevyrovnají ale jinak jdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.22 (?), 2.3.2009 16:46

Můžu dát Stupické polní rané do skleníku? Díky za odpověď. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.44 (?), 2.3.2009 17:16

Ano, ale existuje i Stupické skleníkové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika