Melounoviště 2013



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 42.111 (?)
28.4.2014 12:05

Zdravím, dokáže melón zakoreniť z odrezku? mesiac sa piplem s 2 sadenicami melónu vodného až mi včera na jednej akoby odhnil spodok stonky a sadenica ľahla. Hlinu v kelímku som mal zakrytú mikroténom aby sa voda neodparovala a to bude asi ten problém. Asi sa tam až moc držala vlhoba. Takže by som chcel ešte zachrániť, ak sa dá, sadeničku odrezaním stonky a zakorenením vo vode alebo zatiaľ som stonku len prisypal hlinou vyššie, že či by zakorenila? Alebo radšej nanovo vysiať semená,...ale neviem či už neni neskoro.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 171.227 (?), 25.2.2014 11:11

Vy všichni "melounáři" pěstujete jen roubované melouny? Nebo jde mít úrodu i z neroubovaných sazenic? Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.41 (?), 4.3.2014 1:49

pěstuji melouny již mnoho let (viz příspěvek výše od "Pepy"), rekord byl 17 kg, průměrně 2-3 metráků každý rok a NIKDY jsem neměl roubovaný meloun, zato neroubovaných jsem měl několik odrůd. Postačí dobrá (výborná) půda, výborná agrotechnika + výborné stanoviště.

Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 4.3.2014 6:11

Dostal jsem ze Španělska semena melounu Piel de Sapo. Máte někdo zkušenosti s touto odrůdou?

                                               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
snip*lli - (9) - 50.200 (?), 4.3.2014 19:35

Nemám snimi žiadnu skúsenosť(melóny idem pestovať prvý krát), ale idem sadiť aj túto odrodu tak som zvedavý ako sa nám bude dariť :D

PS: Semienka mám z kúpeného plodu(chuťovo sú výborné)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.173 (?), 4.3.2014 6:32

to nic nemění na tom, že roubované rostliny jsou lepší téměř ve všech ohledech.Špičkové podmínky pro pěstování, jak je popisujete má minimum pěstitelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.3.2014 7:46

pestoval jsem oboji-roubovane i neroubované, letos buudu delat jen neroubovance, vloni se potvrdilo, ze v mych podminkach to az takove terno neni a ztratit tolik casu roubovanim uz nehodlám-nemluve o dvojnasobnem mistu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.173 (?), 5.3.2014 6:29

Záleží na výskytu chorob v daném roce. To může být u neroubovaných velký průšvih.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.173 (?), 5.3.2014 6:35

Dotaz na Pepu. Kolik rostlin potřebujete na vypěstování uváděného množství plodů? Jaké odrůdy doporučujete? Pěstujete venku nebo ve skleníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.3.2014 12:07

Taky pěstuji melouny již mnoho let, každý rok sklízím poměrně velkou úrodu, ale co se kvality nebo poměru sklizených plodů k poměru vysazených rostlin týče, tak bych si ani náznakem nedovolil říci že Postačí dobrá (výborná) půda, výborná agrotechnika + výborné stanoviště. Je tu totiž ještě jeden faktor a tím je počasí, a to je nad všemi těmito uváděnými elementy. Když nebude slunce a teplo, tak půjde úroda do kytek, plody sice narostou ale nebudou dobré, samozřejmě že se bavím o pěstování venku a pěstování v ČR, konkrétně já na jihu JM. Vždy jsem náš letní jih považoval za suchý a horký, ale ta doba je dávno pryč. Pepo, zkuste více konkretizovat kde a jak melouny pěstujete, případně fotky, díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 42.111 (?), 28.4.2014 12:05

Zdravím, dokáže melón zakoreniť z odrezku? mesiac sa piplem s 2 sadenicami melónu vodného až mi včera na jednej akoby odhnil spodok stonky a sadenica ľahla. Hlinu v kelímku som mal zakrytú mikroténom aby sa voda neodparovala a to bude asi ten problém. Asi sa tam až moc držala vlhoba. Takže by som chcel ešte zachrániť, ak sa dá, sadeničku odrezaním stonky a zakorenením vo vode alebo zatiaľ som stonku len prisypal hlinou vyššie, že či by zakorenila? Alebo radšej nanovo vysiať semená,...ale neviem či už neni neskoro.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika