Melounoviště 2010



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Felima - (29) - 151.38 (?) 
18.6.2010 21:42

pane Mirku je mi Vás upřímně líto.Já bych neměla ani odvahu se jít na tu zkázu podívat.Pokud by ve Vás zbyla aspoň malilinkatá chuť něco málo vypěstovat, mohla bych se kouknout u nás v zahradnictví, jestli jim ještě nějaké melouny zbyly.Minulý týden jsem přikupovala roubovaný melouny Lajko za 45kč.Sice odrůda nic moc, ale je dosti odolná.A sazenice měli silné.Mohla bych Vám je koupit a poslat.Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 18.6.2010 21:51

a to u Vas Mirku dnes tak moc prselo, ze tam stoji voda? prijde mi, ze rok co rok od Vysociny na vychod je to vlhci a vlhci... ale pry maji byt v dalsich letech slunecni erupce, tak napr.reva bude prestastna, tak snad jsem Vas navnadil v neukoncovani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 19.6.2010 1:24
Manželka říkala že v Břeclavi přišla první průtrž kolem poledne a další následovala. V Mikulově to začalo kolem druhé hodiny odpoledne. Řeka hodně klesla a ještě v pátek ráno byla spodní voda 10-15 cm pod terénem. Znamená to jediné, to obrovské množství vody co spadlo zem nebyla schopna vzít a proto ta potopa. A toto počasí má být skoro celý příští týden Jakmile se počasí umoudří začnu zvedat obrubníky, navážet zeminu a selektovat odrůdy révy a ovocných stromků. Letos je to velmi špatné, pokud nepřestane to mokro bude po obilí, kdyby jste viděl podmáčené a zarostlé velkofoliáky kde jsem kupoval přísadu tak Vás zamrazí, v Rakousku ekozemědělci zaorávají úrodu protože se nemohli dostat do podmáčených polí (nepoužívají postřiky) a plevel je metrový, vinohrady jsou jak po "žloutence". Toto počasí svědčí snad jen kukuřici.
Tady mám dva neroubované melouny a čtyři rajčata, jsou pod igelitem a tak musím i v tomto nečase zalívat. Tyto rostliny nemají chybu, rajčata jsou krásná, silná a zdravá, melouny se již plazí přes okraje nádoby.
Tady mám dva neroubované melouny a čtyři rajčata, jsou pod igelitem a tak musím i v tomto nečase zalívat. Tyto rostliny nemají chybu, rajčata jsou krásná, silná a zdravá, melouny se již plazí přes okraje nádoby.
asi budu muset oblast pěstování posunout o nějaký ten metr výše (takhle to u nás vypadalo o minulém víkendu)
asi budu muset oblast pěstování posunout o nějaký ten metr výše (takhle to u nás vypadalo o minulém víkendu)
těmhle je nejlíp ;o)
těmhle je nejlíp ;o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 19.6.2010 0:52
Děkuji, jste moc hodná. Mám ještě čtyři roubované sazenice Crimsonů, poslední pátou jsem narouboval o víkendu a pár sazenic klasických melounů doma, ale jde o to že není kam sadit. Známý mi odpoledne dovezl v Mikulově vlečku hlíny a když ji vyklápěl tak se z ní ještě prášilo. Za půl hodiny z ní byla hromada bláta. Chtěl jsem si ji odvozit na zahradu, smíchat s koňským hnojem, udělat růvky a do nich vysadit o víkendu nové papriky a poslední melouny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.6.2010 22:14
Nevěřím Vám. Nevzdáte.Možná tento, příští týden. To je úděl, pro který jsme se asi narodili. Budeme třeba nadávat, třeba propadat beznaději, ale víme, že ten rýč stejně znovu a rádi vezmeme do ruky. Když vidím Vaše fotky, nedivím se Vašemu momentálnímu rozpoložení.Ale přejde. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 19.6.2010 1:04
Samozřejmě že to nevzdávám v globále ale ve smyslu všech těch vlastních přísad (hlavně těch z ciziny) které jsem piplal od ledna a dnes jsem v situaci že sazenice nakupuji. Přitom doma nebo na "políčku" melounů v Mikulově to vypadá, přes všechnu tu zimu a množství vody, vcelku dobře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
badoga - (43) - 57.67 (?), 20.6.2010 9:50

moje nervy... co dodat, tolko prace... jedine zdvihnut zahony nad chodnicky  Drzim palce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.173 (?), 27.10.2010 13:30

Letos jste nejásali jako v r.2009.Poslední příspěvek je červen.Neurodilo se?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.12 (?), 27.10.2010 19:26
Úroda sice stála za prdlačku, ale poslední příspěvek je z 28.9.2010. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.215 (?), 5.7.2010 23:11
dobry den, tak tento rok jsem se taky pokusil pestovat melouny na strese garaze. Strecha je betonova, dost silna s IPOU. Pres de se nahreje, v noci topi. 1 rostlina - roubovana - odrudu nevim, dostal jsem ji. Kvetinac asi 20 litru, mozna vice. Uz ma asi 4 slahouny (celkove 6 metru) s drobnymi melounky velikosti angrestu, vsechny se plazi smerem ke stinu, ktery vrha strecha domu. Rozhodl jsem se prihnojovat krystalonem 1x za 14 dní, vypije zatim asi 5 litru vody za den, takze denne splham na garaz a do velkeho "podsalku" strikam vodicku. melounum zdar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika