Melounoviště 2010



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?) 
29.5.2010 13:01
Včera jsem konečně vysadil ven část melounů na netkanou textilii o šířce 80 cm (nepokládám ji na celou plochu). Několik roubovaných a pár neroubovaných. Přikryl jsem je bílou textilií takže opylování budu muset zařídit ručně.
čekatelé na výsadbu
čekatelé na výsadbu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 24.141 (?), 30.5.2010 11:11

Dnes ráno jsem byl na zahrádce po týdnu kontolovat melouny - vysazeny silné sazenice v počtu 35 ks v 5 sortách. Po melounech se slehla zem, nezbyl ani lístek - asi slimáci. Stejně tak dopadly všechny seté okurky - už byly krásně rozrostlé, není ani po nich žádná stopa. Už asi nebudu dosévat, když vidím, že slimáci lezou už i na plevelu. Zajímavé, že dyni olejnatou ponechaly na pokoji, rovněž tak rajčata. Jak jste na tom vy? Jaroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 30.5.2010 14:35
Opět prší (už nepršelo asi 36 hodin) takže se melouny zase nesadí. Hlavní "várku" mám ještě v květináčích.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 30.5.2010 15:13
V pátek jsme zasadili melouny na zahrádce, jenže za 2 hodiny přišla průtrž mračen. Jela jsem se podívat, kolik jich přežilo, tzn. kolik jich z domu mohu vzít na chalupu na zahradu. No, zatím vydržely všechny, ale v té naší teploučké kotlince hodinu od hodiny bují plísně, tak kolik jich nakonec bude, je ve hvězdách. Prší snad co dvě hodiny, ani není možnost rajčata, okurky, brambory postříkat. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 30.5.2010 15:20
Fialový hnus!!!
ten červený křížek jsme my
ten červený křížek jsme my
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 30.5.2010 15:30
Na kmocháčkovém svíťá, ale od súsedů ide čérnota.... Já mám ale veliký záběr - zahradu u Českého Brodu, zahrádku v Chrudimi a u Strážnice hospodaří bratr s rodiči. Někde to vyjít musí, ne? To by bylo, aby nebylo!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 30.5.2010 15:52

Včera jsem zasadil (tzn. chodil jsem jak ... po schodech celým barákem s kýblema zeminy, koňského hnoje a substrátu) tři odrůdy neroubovaných melounů do nádob na terase. Teď to mám pozalívané takže uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Felima - (29) - 151.38 (?), 1.6.2010 11:00

U nás v podkrušnohoří prší jen vyjímečně.Tak jsem si mohla dovolit vysadit melouny už před 14 dny.Moc sice nerostou, ale doufám, že se jim v chladném počasí tvoří pořádné kořeny .Roubování se mi letos vůbec nevyvedlo, tak jsem koupila roubované melouny Lajko.Jsou odolnější chladu a na záhonu se jim líbí a i rostou.A dnes čekám zásilku od,,Českých melounů´´na jiné odrůdy roubovaných melounů.Zřejmě jim nějaké zbyly.Neroubované melouny nastýlám na zelené hnojení, které jsem přikryla kartonama a drcenými větvemi s pilinami a doplňuji trávou.Už se má začít konečně oteplovat, tak čekám, že se mi zachvíli melounama zaplevelí celá zahrada.Sazím je všude tam, kde mi zbylo nějaké místečko.Doufám, že se brzy začne dařit Vám všem a budete více přispívat .Marta

neroubovaný meloun
neroubovaný meloun
roubovaný Lajko
roubovaný Lajko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
badoga - (43) - 57.67 (?), 2.6.2010 14:20

K pestovaniu melonov ma inspirovali nadsenci a pestovatelia melonov na tejto stranke. Takze tak ako salatovky ak melony skusam 1. raz. Zasadila som vrublovany Lajko 2ks. Jednemu slizniak (po vasom asi plz?) zozral hlavny rastovy vrchol. Preto sa asi viac a skor sa rozvetvil. Zatial su chranene vo foliovniku. (mam ho na skore pestovnie redkoviek, ale tie ho uz nepotrebuju...)

foliovnik
foliovnik
lajko po zasahu slizniaka
lajko po zasahu slizniaka
lajko
lajko "nedotknuty" ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 2.6.2010 14:34
Včera jsem zrotavátoroval už po třetí místo na melouny ale po celonočním dešti zase nic. Tři sazenice jsem dal v neděli na terasu - pokus
Red Star, Ogoněk, Sugar Baby - neroubované
Red Star, Ogoněk, Sugar Baby - neroubované
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika