Melounoviště 2010



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
mofiz - (26) - 213.101 (?) 
23.6.2010 15:16

Zdravím Vás, ráda bych se k Vám připojila. Letos jsem poprvé koupila sazenice melounu vodního. Zasadila jsem je asi před2 týdny. Prozatím nevidím žádný pokrok, jsou poměrně malé. Do ted jsem je denně zalévala a až tady jsem se dočetla, že se to nemá dělat, tak uvidíme, zda se vzpamatují a budou mi růst. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 158.26 (?), 23.6.2010 22:40

Milí melounoví přátelé, melouny zasazeny již asi tak tři týdny, možná měsíc. Šest sazenic. Ze dvou se vyklubaly okurky :-), jedna melounová sazenice uhynula. Velikost přeživších k dnešními dni je cca 20 cm, slovy dvacet centimetrů. Po květech ani památky. Na noc přikrývám trojitou vrstvou bílé natkané textílie, upínám kolíčky na prádlo kdejakou skulinu. Uvažovala jsem i o tom, že se vzdám své vlněné deky, pod kterou spím. Bráchy jsem se ptala, jestli nemá doma nějaké plonkovní palčáky a šály. Při pohledu na malou dodávku, ve které přivezli do místní prodejny ovoce a zeleniny asi tak metrákové melouny, se mi udělalo špatně. Nicméně vytrvám. Možná, že natáhnu z domu prodlužku a potají ukořistím teplovzdušné topidlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.160 (?), 24.6.2010 12:23

Tak to sa mi páči, pekne s humorom, čo iné nám zostáva. Ja som mala minulý rok melóny na garáži, ak si spomínate. Tento rok som vrúblovala 3x. prvý a druhý krát fiasko, na tretí krát zostali 4 uhorky šalátovky, 8 nakladačiek jeden žltý melón a 6 červených. Ktorá odroda z červených prežila, to už fakt neviem, boli štyri.  Tých semien, čo som nakúpila...!Všetko som vysadila vonku, na dvoch rozličných záhradách. Na jednej záhradke momentálne bojujem so slimákmi, práve tam, kde mám nejcennejšie vrúblované červené melóny. Sú prikryté pet fľašami, ale slimáky sa do nich dobíjajú lezením po fľaši aj zo spodu cez hlinu. Počasie stále bieda, síce už neprší ale je zima. Ak sa v priebehu dvoch týždňov neoteplí, tak tento rok toho asi veľa nevypestujeme, iba ak by bolo leto do novembra. Podla tohtoročného počasia nevylučujem ani to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mofiz - (26) - 213.101 (?), 24.6.2010 14:22

tak mě se melouny drží, ale nerostou a jestli má sazenice 15cm tak je to moc.Třeba se to terpve rozběhne, pokud se umoudří počasí, čímž si až tak moc nejsem jista

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.158 (?), 24.6.2010 14:45

Včera jsem vyhodil dva melouny o velikosti tenisáku (uvnitř náznak růžové!) odrůdy Rozario. Rostliny měly asi metrovou délku ale uschly na tabák. A to jsou zrovinka na místě 25 km od povodní a kde musím zalívat. Čtrnáct dní vypadaly k světu ale pak to nabralo rychlý konec. Asi byly moc dlouho v květináčích (více jak dva měsíce), uvádí se že by neměly být déle než měsíc. Doufám že už si selekce a počasí vybralo svou daň a melouny jen porostou (dnes ráno BV 13°C). Jedna roubovaná rostlina ve foliáku která přežila tři potopy se má čile k světu. Má délku asi dva metry a bohatě odnožuje, kvete a má asi pět plodů, největší 3cm v průměru. Vyvazuji ji na síť pro okurky ať je v luftě, odrůda by to měla být Crimson Sweet ale mám v tom guláš. Jak se dostanu domů dám aktuáliš foto. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.6.2010 22:36
Dnešní foto!
Roubovaná sazenice ve foliáku - experiment se zavěšením
Roubovaná sazenice ve foliáku - experiment se zavěšením
zatím se mu daří..... kvete a má několik plodů
zatím se mu daří..... kvete a má několik plodů
to tmavší vlevo je roubovaný meloun, to žluté menší neroubovaný.
to tmavší vlevo je roubovaný meloun, to žluté menší neroubovaný.
jeden tenisák, otázka zda přežije
jeden tenisák, otázka zda přežije
neroubované sazenice na terase
neroubované sazenice na terase
ještě jednou, koňský hnůj vespod očividně zabírá
ještě jednou, koňský hnůj vespod očividně zabírá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.124 (?), 25.6.2010 17:37
Přesně jak říká Mirek, hnůj pod sazenicí melounu to je věc. Meloun roste jako z vody a to i přes nepříznivé počasí. U nehnojeného melounu se růst zastavil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.206 (?), 25.6.2010 18:44

Pěstuji melouny přímo na kompostu. Sedí a čučí. Meloun chce hlavně teplo. Snad až teď porostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
syky1977 - (20) - 109.124 (?), 27.6.2010 10:53
Jak jsem psal, melouny rostou jak z vody, přikládám foto.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 27.6.2010 12:03
Další snímky z experimentu ve foliáku.
opylení provádím ručně, utrženým květem (dnes vlevo nahoře)
opylení provádím ručně, utrženým květem (dnes vlevo nahoře)
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika