Melounoviště 2009



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?)
26.8.2009 19:14
Tak co, už papáte??? Já jsem dnes utrhl další a půlka už je snězená. Byl ještě sladší než ten předešlý, váha 6,5 kg, "proleženina" do žluta, stopka nezaschlá. Nevím co to mám za odrůdu, slupka zůstává stále dosti silná, ale sladký je až k ní.
Žlutá barva jako identif. zralosti prozatím funguje.
Žlutá barva jako identif. zralosti prozatím funguje.
Sladký a křupavý, prostě akorát.
Sladký a křupavý, prostě akorát.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
syky1977 - (20) - 3.125 (?), 25.8.2009 18:02
Někdo říká že není potřeba zaštipovat někdo zase že je to lepší ale když si vezmete že jsem měl na rostlině už 11 pěkně rostoucích plodů a pořád odkvétaly další a další a k těm jedenácti tam začalo růst asi dalších 20 o velikosti pinpongového míčku a daší pořád kvetly tak je zbytečné nechat vysilovat rostlinu a radši to uštípat.Utrhl jsem každý meloun co odkvetl někdy jsem našel i plody o velikosti tenisového míčku jako včera, za každým rostoucím plodem co jsem ponechal jsem za 3 listem šlahoun zaštípnul a ostatní šlahouny jsem spíše zaštipoval sem tam kde mi už lezly přes plot nebo do cesty a ty silnější jsem nasměroval zpět do melounoviště. A ještě jeden takový postřeh,nevím jestli se vám to také stalo ale když jsem zaštípl ty šlahouny za třetím listem za plodem tak u toho třetího listu na konci se z 90% vždy do týdne objevil kvetoucí melounek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 80.98 (?), 25.8.2009 19:41

Děkuji Vám i paní Ivance za radu. Ty malé otrhám a rostliny zítra také zastavím. Ještě Vám i paní Ivance musím pochválit melouny.  Takové krásy a rozlohy a velikosti melounů to moje melounoviště zdaleka nedosahuje. Mám jen obyčejné vodní melouny a Lajko, celkem šest sazenic a na každé sazenici mám 3 až 5 celkem pěkných kousků, takže si myslím, že to docela stačí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ANGURIA - (13) - 203.245 (?), 25.8.2009 20:57

Ahojky melounari.copak je zastipovat.obycejne ustrihnout??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 25.8.2009 21:21

 Paní garážová, nebuďte smutná i tak je to nadílka tolika kuliček zvláštních tvarů.Papkáte, tak to je hlavní.Radost byla a příští rok bude větší .Moc Vás chválím a moc děkuji za fotky Já jsem měla min.rok taky malinké a hodně, ale sladké a voňavé-byla jsem moc ráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 25.8.2009 21:28

Děkujeme Syky za fotky-krásné kousky a také pořádné políčko.Teď už jen poznat kdy bude pěkně červený  .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 25.8.2009 21:47

 Musím Vám říci tu novinu dneska jsem ho uťala a  no nevydržela jsem to-vy tady už papáte a já prd. A jak to dopadlo??? to Vás ještě napnu-je v lednici aby byl trochu studený, dnes byl zase takový pařák a teplý meloun eee.Opravdu nevím cvaknu Vám ho zítra.Jsem napnutá jako špagátek:))))))))))bojim, bojim.Nesla jsem si ho jako největší diamant světa .A ještě Vám musím něco říci co jsem jen tak zkusila-nedávno jsem zasadila jen tak 3 rostlinky melounu a rostlinky jsou ani ne metr a na každé bleskovou rychlostí několik pidi melounků-samozřejmě vím, že to je na vyhození, ale jen jsem chtěla něco zkusit.To je nějaké divné, že takovou rychlostí za pár dní na tak malé rostlince-prosím naše odborníky o odpověď.Je to tím teplem, že je Vše urychleno?Přeji krásný večer.Nezapomeňte zásobit fotkama!!! teď je to pravé období na hodně fotek!!! Milovníci už jsme skoro u cíle:)))) juchůů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 26.8.2009 19:14
Tak co, už papáte??? Já jsem dnes utrhl další a půlka už je snězená. Byl ještě sladší než ten předešlý, váha 6,5 kg, "proleženina" do žluta, stopka nezaschlá. Nevím co to mám za odrůdu, slupka zůstává stále dosti silná, ale sladký je až k ní.
Žlutá barva jako identif. zralosti prozatím funguje.
Žlutá barva jako identif. zralosti prozatím funguje.
Sladký a křupavý, prostě akorát.
Sladký a křupavý, prostě akorát.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.238 (?), 26.8.2009 20:23

Pane Mirku, ólalá, to je paráda! Gratuluji!   Zelenině zdar, obzvlášť melounům!! Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 26.8.2009 14:18

Zdravím všechny zdejší "melounáře" se začátečnickou otázkou. Koncem června jsem do nového uprázdněného skleníku nasela červené melouny (semínka v sáčku snad ze Sema), dneska je skleník kvetoucích rostlinek plný, květy vzorně opyluji, plody jsou ale ještě miniaturní -maximálně 2 cm. Skleník je orientován na jihovýchod, slunce do časného odpoledne. Nadmořská výška cca 400 m, jižní Čechy. Myslíte, že se letos dočkám nějaké úrody?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.125 (?), 26.8.2009 16:37
Myslím že vás zklamu, ale z úrody mít asi nic nebudete.Právě teď je už doba kdy by měly melouny postupně dorůstat a začít zrát.Teoreticky je čas na dozrání do půlky nebo konce září, záleží jaké bude počasí.Příští rok si naroubujte melouny na dýně nebo si kupte někde v zahradnictví nebo na internetu již naroubované rostliny, zasaďte je ven koncem května nejpozděj začátkem června a máte o úrodu postaráno.Jak je tady již nekolikrát řečeno, tak melouny by měly kvést od konce července do konce první dekády srpna aby stihly dozrát.Melouny které odkvetou potřebují na růst a dozrání asi 30-40 dní, záleží na druhu a také počasí.Takže příští rok sázet o měsíc dříve a roubované rostliny melounů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika