Melounoviště 2009



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
         
Ivetttttt - (3) - 40.188 (?) 
27.8.2009 12:45

Můj první melounek vážil přesně 7,5kg. ne 8 ani 9 a... eee, barva světlá, sic se dal jíst, ale chyběl mu cukr-neodhadla jsem ho  achjuuuu. Takže další tam budou ještě spinkat.

 Ty zelené malé melounky, tak ty už mají žlutá kolečka a to budu muset také zkusit abych věděla jak na tom jsou.Škoda no.Ale byl to můj váhový rekord a za něj jsem moooc ráda.Další ho třeba ještě doženou-uvidíme.

Tak to je on:( škoda
Tak to je on:( škoda
Po rozkrojení.....aaaaaachjoooo-světloučký
Po rozkrojení.....aaaaaachjoooo-světloučký
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 164.10 (?), 1.9.2009 20:44

Copak že nikdo nic nepíše? Melouny jste snědli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Venca - (3) - 210.43 (?), 2.9.2009 15:05

Zdravím všechny nadšence.

Po loňských zkušenostech s pěstováním ve skleníku jsem letos zvolil pěstování venku. V červenci to ještě vypadalo, že letos z toho nic nebude, ale srpen to přece jenom trochu dohnal. I když zrají později, něco sklidím.  Potřebují asi tak týden. Mám 4 melouny do 10 kg a zbytek jsou mrňousové do 3 kil, ty už ale přestávají růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 2.9.2009 16:59
Co utrhneme to sníme: ;-) Na to že nebyl stoprocentně zralý a měl silnou šlupku, objevily se na dužině již trhliny, a v některých místech u pecek se jevil jakoby přezrálý.
Nebyl tak zralý jako přecházející, ale sladký a křupavý.
Nebyl tak zralý jako přecházející, ale sladký a křupavý.
7,5 kg (bez ochranky)
7,5 kg (bez ochranky)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.1 (?), 2.9.2009 17:29

Dnes jsem utrhl první. Měl přesně 7 kg. Barva světlá, ale sladký. Zajímavé je, že měl málo šťávy, jakoby už přezrálý, ale přitom světlý. Tak neví co s dalšíma- počkat zda budou červenější? Ale aby mi pak nevyschly uplně? Má někdo podobný problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 2.9.2009 19:21

  Jsem tu  byla jsem na dovolené.V pátek musím kouknout jak to vypadá na zahradě a co ty další.První jsem měla světlý, ale štávy hodně, ale u mě chyběla sladkost a barva(viz.foto výše).Dokonce září snad už bude většina-dříve je neutrhnu-možná jen ty menší druhy.Halooo melounáři, tak jak to u Vás vypadá a fotky!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 3.9.2009 8:15
Melouny zpočátku dost dlouho "čučely" neboť bylo deštivo a chladno. Po oteplení jakoby chtěly dohnat zameškaný růst. Asi to není moc dobré na jejich růst a zrání. Listová plocha už mi z 90% "odešla" a mám tam ještě několik velkých plodů. Už tomu moc nevěřím že budou stoprocentní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
syky1977 - (20) - 3.125 (?), 3.9.2009 18:38

Tak jsem dnes také nevydržel a utrhl meloun který začal růst jako první, sice není největší, většina melounů ho přerostla.Měl 4kg, známky zralosti žádné jen proleženina mírně nažloutlá.Meloun není ještě 100% zralý, v okolí slupky je to poznat, ale jinak je sladký, křupavý a šťavnatý, rozhodně lepší jak z obchodu Podle něj se teď´aspoň můžu řídit ve sběru těch ostatních a ty stejně staré tam nechám ještě aspoň týden, ostatní do konce září.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Tady jsou 3 další na řadě,ale ještě jich tam mám celkově 10
Tady jsou 3 další na řadě,ale ještě jich tam mám celkově 10
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 3.9.2009 18:59

A kolikpak jste jich už spapal? Já ještě žádný a to jich tam je nějak pomalu uzrávají.Mám tam výstavní kousky, ale zatím naprdlačku.Ale v sobotu jdu na další utrhnutí-tentokráte toho menšího... další veliké nechávám -jak jsem psala co to půjde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 3.9.2009 19:44
Já jsem dnes utrhl další, měl 4,5 kg, bohužel velmi světlý a jen trochu sladký a tak letěl do koše. Dle tloušťky slupky na jedné straně to vypadá že by brzy zhnil. Je tam ještě jeden větší ale rostliny jsou kompletně bez listů, takže už asi neroste a ani nezraje. To jsou rostliny na černé geotextilii!!! Pak mám další dva větší, které vypadají že ještě rostou, a tam vypadá list docela vpořádku - to je rostlina pěstovaná na "hlíně". Příští rok nechám textilii ve skříni a budu sadit melouny bez ní.
Vůbec nevypadá sympaticky! Dle mne, ty co vyrašily později, už prostě nedozrají.
Vůbec nevypadá sympaticky! Dle mne, ty co vyrašily později, už prostě nedozrají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika