Příspěvky uživatele - Marie Klára

Čínské zelí, 22.5.2019 Obsahuje fotku
Opakovaně jsem zkoušela nasít Pekingské zelí z téhož sáčku, ale mám stejnou zkušenost jako tazatel. Nikdy mi nenarostlo to jemné klasické. Vždy jen ostnatý \"plevel\". Podle pokynů na sáčku jsem sela koncem léta. Do zimy udělalo jen přízemní růžici... celý příspěvek >
Hrušeň menšího vzrůstu, 22.6.2017
Zatím se tu řeší otázka výšky stromu, ale pokud žadatel chce, aby mu stromy dávaly stín, kdouli bych nejspíš nevolila. Moje hrušeň na kdouli ani po deseti letech moc stínu nedává. Mnohem víc stínu dávají stejně staré jabloně na středně vzrůstných... celý příspěvek >
Výsledky roubování 2017 - horké jaro, 15.6.2017
Máte v tom letošním horkém jarním počasí také tak mizerné výsledky dubnového roubování? V JČ nejsem sama, komu rouby za kůru postupně zasychají, byť již v květnu vykazovaly myší ouška. Málokterý vydržel a roste, přestože stromy jednou až dvakrát... celý příspěvek >
Variabilita tvaru jabĺk, 6.6.2017
Konferenci mám přiroubovanou na Dicolor, rouby mám ze Sempry a přesto jsem po několika úrodách už skoro věřila, že došlo k záměně roubů (zřejmě za Amforu), protože moje Konference má téměř výhradně protáhlé plody. Většinou sníme všechny hrušky ze... celý příspěvek >
"Dženzgrív"? James Grieve, 17.5.2017
Žíhanout variantu mají na zahradě mí rodiče ve 400 mnm již padesát let. Jde o menší stromek (max 3 metry výšky) s kompaktní korunou. Od dětství si ho pamatuji stejný. Taťka tvrdí, že když stromy v roce 1967 sázel, byly na podnoži M4 (i ostatní... celý příspěvek >
Strihani staloplodocich malín, 12.5.2017
No dobrá, odpovím. Stáleplodící maliny se stříhají u země až další rok - ty suché. Ostatní se zastřihnou jen částečně. Odplozené vršky či trochu víc, aby nebyly moc vysoké. Osobně je stříhám, když začnou na jaře rašit. Všechny suché, co neraší,... celý příspěvek >
Zahradnictví Spomyšl, 11.5.2017
Konkrétní negativní zkušenost s tímto zahradnictvím má můj brácha. Odrazovala jsem ho na základě této diskuse, ale přesto si v dubnu objednal meruňku a broskvoň. Potvrzení objednávky samozřejmě dorazilo. Následně byl ještě kontaktován mailem, že... celý příspěvek >
Selena prokletá, 13.4.2017
Selena se u nás v JČ (400 mnm) osvědčila jako podzimní jablko. Z kamenného sklepa, kde vydrží Idaredy až do nových letních jablek, byla téměř nepoživatelná. Děti ji však milují začátkem školního roku přímo ze stromu. A nejen děti. 
Meruňky Pincot a Kioto, 12.4.2017
Po deseti letech mi loni meruňka Pinkcot odešla na monilii. Za tu dobu jsem se plodů dočkala čtyřikrát, z toho 2x pár kousků na ochutnání, jedna větší úroda i na zavaření a pak 2015 se pod plody lámaly větve - značně přeplodila. Příští jaro vůbec... celý příspěvek >
Co je to za nemoc ořešáku?, 19.9.2016 Obsahuje fotku
Může se antraknóza projevit i úplným zčernáním ořechů? Tatínek má několik ořešáků a už loni ořechy na stromech černaly, letos je to ještě horší.
Jak vám letos kvetou jabloně?, 29.4.2016
Chci se zeptat, zda má někdo po loňském suchu s ovocnými stromy podobnou zkušenost. Některé "nové" odrůdy jabloní letos skoro vůbec nekvetou. Po loňské velké úrodě je jindy úrodná Rajka bez kvítku, podobně jindy stejně úrodný Ametyst. Ostatní "nové"... celý příspěvek >
Sladký rezistent, 4.3.2016
Rajka je vděčná, jíst se dá hned ze stromu, je příjemně sladká a ze sklepa ji i teď bereme ve stejné kvalitě. Rubinola je chuťově lepší přímo ze stromu, ale se skladováním je to horší, ale tu máte, tak to znáte.  Opál nedoporučuji, plody... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 24.2.2016
S odrůdou Rubinola mám stejnou zkušenost jako pan Ivan. Prvně prasknul kmínek na asi tříletém stromku, od té doby už pár let všechny stromy v zahradě vápnem natírám. Rubinola přesto nadále praská, kam vápnem nesáhnu - na silnějších větvích i vysoko v... celý příspěvek >
Které jablíčko vám chutná s blížícím se jarem?, 23.2.2016
Loni jsem měla první velkou úrodu z poměrně mladých stromů a ve sklepě tak vedle Idaredů (které se letos hodně kazí) a jiných starých odrůd mám ještě i Rajku a Rubinolu. Rubinola už začíná vadnout, Rajka stále pěkná.  Překvapením byla... celý příspěvek >
Blaník, 23.2.2016
Blaník mám naroubovaný v koruně Rubinoly, která, jak píše pan Kafka, narostla v loňském suchém létě velmi drobná (nyní již vadne, právě ji konzumuji). Blaník na tom byl s velikostí plodů lépe. Protože nemám vlastní sklep, odvezla jsem ho s... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika