Kdy zasít semena?



host - 13.187 (?)
3.2.2013 17:10

Ano, kdo má skleník s možností přitápění vysevá v lednu, kdo fóliák - začátkem února, kdo to dává ven -  koncem února. U rajčat platí zhruba to samé, ale cca o měsíc posunuté. Také záleží na teplotě při klíčení, papriky na radiátoru při cca 30°C klíčí do týdne, při pokojové teplotě cca 14 dní i 3 týdny. Ještě se podělím o zlepšovák, aby se sadba moc nevytahovala a nešla šikmo za světlem (pěstuji za onem) používám odraznou desku, kterou umisťuji za rostliny a tím je osvětluji i ze strany pokoje. Desku lze udělat jednoduše z papírové lepenky, či překližky, polepené alobalem, lépe však fólií zvanou Milar(větší odrazivost) - jen pozor při rosení - dát stanou, neboť Milar při kontaktu s vodou rychle slepne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 30.1.2013 15:20

Naprosto s vámi souhlasím. Žít na Jižní Moravě v nadm. výšce 200m, případně mít ještě vytápěný skleník, rozhodně bych už také vyséval. Ale i když je dnes u nás venku +14°, neznamená to, že v květnu u nás máme stejně příhodné podmínky pro pěstování, jako třeba v Brně. My jsme bramborářská oblast a jsou tu chladné noci a snaha o vyrovnání se těm teplejším oblastem je marná. Samozřejmě mě ale těší dočíst se, že někdo už vysévá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.187 (?), 3.2.2013 17:10

Ano, kdo má skleník s možností přitápění vysevá v lednu, kdo fóliák - začátkem února, kdo to dává ven -  koncem února. U rajčat platí zhruba to samé, ale cca o měsíc posunuté. Také záleží na teplotě při klíčení, papriky na radiátoru při cca 30°C klíčí do týdne, při pokojové teplotě cca 14 dní i 3 týdny. Ještě se podělím o zlepšovák, aby se sadba moc nevytahovala a nešla šikmo za světlem (pěstuji za onem) používám odraznou desku, kterou umisťuji za rostliny a tím je osvětluji i ze strany pokoje. Desku lze udělat jednoduše z papírové lepenky, či překližky, polepené alobalem, lépe však fólií zvanou Milar(větší odrazivost) - jen pozor při rosení - dát stanou, neboť Milar při kontaktu s vodou rychle slepne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 22.56 (?), 30.1.2013 15:11

Loni jsem zasel papriky 20.února a koncem června jsem mohl sklízet. Dřívější výsatbou si sklizeň moc neurychlím. V červnu už jsou rostiny téměř stejné. Musel by být skleník s vytápěním.

Papriky 24.6.2012
Papriky 24.6.2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
speroure - (25) - 50.2 (?), 30.1.2013 21:13

Ahoj potřebuji sehnat kelímky na zasetí. Kde je mám sehnat?? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 30.1.2013 21:21

Musíte jíst hooodně jogurtů, nebo pít a vařit ze smetany v kelímku, potom budete mít mraky kelímků wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 30.1.2013 21:35

Já je nakoupila v jedné staré drogerii v Brně-0,3l a 0,5 l.(kromě kosmetiky tam měli i hračky, výtvarné potřeby, prostě takovou všehochuť).  Zkusila bych i tesco-část, kde se prodávají věci na párty-brčka, papírové talířky atd... měly by tam být i kelímky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 31.1.2013 8:07

Zjistit kde mají automat na kávu a každý den si jednu dát. Nebo se domluvit s uklizečkou.

                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.108 (?), 31.1.2013 14:05

Pokud chci mít papriky a rajčata na balkoně, nezatepleném, kdy mám prapriky a rajčata zasadit? Vím, že pokud bych měl skleník, tak už mohu, ale jak je to v tomto případě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 31.1.2013 14:22

Papriky všechny a rajčata určená k pěstování v květináčích jsem už vysel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.232 (?), 1.2.2013 9:25

Nóóó Mirku, a co lunární kalendář? Na tom letošním mě mate doporučení set papriky kolem 20.2. a rajčata 20.3. Že by nám Luna naznačovala abychom nespěchali? Také ji asi neposlechnu a budu set o 10 dnů dříve jako obvykle. V květnu se hyn ukáže.     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika