Kdy zasít semena?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 102.73 (?) 
1.2.2013 11:02

Já ale lunární kalendář nepoužívám, dávám ho sem spíše pro ostatní. wink  Za celou tu dobu jsem to zkusil jednou, vysévám dle toho jak mi to vyhovuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 1.2.2013 16:06

Já si myslím, že lunární kalendář je takový zahradnický horoskop zpracovaný astrologem. Mohu mu věřit nebo nevěřit, ale ověřit si něco nejsem schopen.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 31.1.2013 16:53

Pokud budete vysazovat papriky na nezateplený balkon tak počítejte s výsadbou po zmrzlých (někdy 15.května). Problémem však zůstává, za jak dlouho jste Vy sám schopen si vypěstovat sazenice.Někdo to při svých ideálních podmínkách dokáže za 50 dní, jiný nevypěstuje sazenice s nasazenými květy ani za 120 dní. Jedině Vaše osobní zkušenost Vám na příští roky ukáže, kdy máte ve Vašich podmínkách vysévat.

Takže papriky klidně vysejte teď a rajčata za měsíc a uvidíte.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.137 (?), 1.2.2013 9:35

Nekorunovaný evropský král rajčat - Erich Stekovics z Frauenkirchenu u Neziderského jezera - říká na svém videu na youtube - všichni pěstitelé rajčat pamatujte si důležitý datum - 1.duben. To je den, kdy se semeno rajčat setká se zeminou.Nikdy dříve. Rajčata by neměla být déle než 6 týdnů v květináči. Takže 1.4. plus 6 týdnů a máme po zmrzlých a ven s nimi. On pěstuje kolem 1000 odrůd, hlavně staré odrůdy, žádné F1. A vyváží něco i do Itálie. Nevyštipuje a nestříká ničím. Toto jeho doporučení je předmětem velkých debat mezi rakouskými odbornými kruhy. Mnozí říkají, že si to může dovolit jen na okraji Velké uherské nížiny, kde vanou často teplé větry. On tvrdí, že vyštipováním se akorát otevře rostlina pro vniknutí nejrůznějších infekcí. V květnu prodává sazenice jak rajčat, tak v menším množství i paprik a ostatní zeleniny. V červenci a srpnu provází za úplatu po svých polích s výkladem. Na netu se najde mnoho zajímavých videí s ním - je to typický rakouský sedlák v tom pozitivním slova smyslu... Kdo vládne němčinou může se na netu mrknout. Mluví velmi srozumitelně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 1.2.2013 9:59

Sice je to evropský král rajčat, ale přesto se zeptám. pěstuje pan Erich Stekovics své sazenice za oknem domu? Pokud ne, tak je mi jeho rada k ničemu.

          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 1.2.2013 11:58

Přesně tak, když má ideální podmínky, tak ať si to pěstuje jak chce, jen je mi divné, že v těch porostech  vůbec něco vypěstuje když nestříká. Já když vyseju v únoru, tak první rajčata slízím v červnu. Když v půlce nebo koncem března jak mnozí doporučují, tak se prvních plodů dočkám na přelomu prázdnin. Hlavně také záleží na průběhu počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.143 (?), 1.2.2013 13:05

Mně to příde, že pan Stekovics objevil teplou vodu. Beru to jak atrakci pro lidi, kteří znají rajčata pouze z marketu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 1.2.2013 13:12

Člověk by se i jel podívat, ale valit 300km a ještě dát 45 € za osobu vstupný, to budu raději sedět doma na zadku a hnípat se v záhonech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.241 (?), 1.2.2013 13:37

Burgenland - Neziderská jezera: Byli jsme tam s rodinou loni, ale zajímali jsme se o tu oblast jako vinaři.  Podnebí je tam téměř středomořské, jezera se chovají jako zásobník tepla. Ta oblast je jak podnebím tak i složením půdy unikátní. Zkušenosti odtud nelze přenášet na naše podmínky.

Kdyby rajčata vyštipoval, díky vysoké vlkosti, která tam je, by je okamžitě zlikvidovaly plísňové choroby.

Zkuste si to dát do vyhledávače, spousta cyklistů nebo vinařů do té oblasti jezdí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 1.2.2013 13:41

Přesně!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika