Kdy zasít semena?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
30.1.2013 6:32

Vysévám v lednu abych mohl již koncem června ve skleníku sklízet, a o tom to je.

16.5.2012
16.5.2012
19.5.2012
19.5.2012
ta stejná 9.6.2012
ta stejná 9.6.2012
papriky 2.7.2012
papriky 2.7.2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 30.1.2013 10:09

Na tom posledním obrázku je máte dost nahusto. Snesou takový spon v pohodě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 154.133 (?), 30.1.2013 11:37

Pradajky vysievať v polovici marca/Brezen) je aj pre vonkajšiu výsadbu neskoro. v dobe výsadby by už priesady mali mať nasadené na kvet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 117.2 (?), 30.1.2013 13:29

Dobrý den, dost záleží na tom zda je budete vysazovat do skleníku a nebo jen na záhon a ještě k tomu v jaké nadmořské výšce.Vloni jsem vysévala semínka již začátkem února, rajčata i papriky a rostlinky byly zbytečně moc velké, protože jsem s vysazováním na záhon musela čekat až po zmrzlých a stejně jsem je ještě musela zakrývat, protože byla zima, tak po těchto zkušenostech budu set až začátkem března.Rajčata rostou oproti paprikám dost rychleji a vůbec nevadí, že nemají nasazeno na květ.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.232 (?), 30.1.2013 15:04

Paní Jarka mně to vzala z úst, záleží na tom, kam půjdou. Já pro pole vysévám papriku mezi 5 - 10. únorem, rajčata o měsíc později. Jsem v jižním cípu Moravy a kolem zmrzlých sazeničky očima v kelímcích zatláčím, aby ještě chvíli počkali. Loni se to vyplatilo, že jsem je uchránil před mrazem 18. 5. Přikládám dva snímky ze 16. 5.

Jak je zde různě popsáno, někteří různě experimentují, mají již vyseto, proti gustu žádný dišputát, jenom jsem popsal, kdy vysévám já.  Ať se daří!  I.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.232 (?), 30.1.2013 15:07

Nějak se tam nevešel druhý snímek - ten je tady.   I.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.218 (?), 30.1.2013 17:56

sazenice máte moc pěkné, prosím,do jaké zeminy vyséváte a potom pikýrujete, a čím a od kdy je přihnojujte zdenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.232 (?), 31.1.2013 9:52

Na obé používám marketový zahradnický univerzální substrát. V počátcích klíčení zalévám dešťovou vodou s přídavkem Previcuru (proti padání klíčních rostlin). Pak zalévám vodou s přidáním tolik zde diskutovaného lignohumátu (výsledky moc posoudit nemohu, ale koupil jsem před lety 1/2 l a protože jej používám jenom pro tyto účely a ředění je velmi slabé, ještě nějaký čas vydržím). Jinak nehnojím, jenom když vidím, že rostliny mé stravy mají dost do zálivky přidám Kristalon, ale je to spíš vyjímečně. Při výsadbě dávám do jamky hrstku granulovaného kravského hnoje a nově zkouším i hrstku potlučených vaječných skořápek (vápník). Toť vše s hnojením.

Ještě ke zde diskutovaným kelímcích. Používám 2 dcl od smetany, do spodu udělám dírku pro odvod přebytečné vody. Kelímky po výsadbě umyji a těch pár co odejde, nahradím novými, které za rok nastřádám. Pokud rozdávám, požaduji vrácení umytých kelímků. Ano v marketu se v sezoně dají koupit 2 dcl kelímky (cena tuším 50 ks za 25 Kč a to se dá), ale na můj vkus jsou příli měkké a špatně by se umývaly, čili jsou víceméně na jedno použití, ale možná se mýlím, nezkoušel jsem to.   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.232 (?), 31.1.2013 10:09

Ještě malý dovětek: při sázení do kelímků přidávám trochu agroperlitu. Substrát nakupuji na podzim (dle potřeby 20 l balení) a přes zimu jej nechám venku promrznout, mám dojem, že je pak méně smutnic (černých mušek).   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 31.1.2013 11:14

My mame plastove kelimky este z nakupu rastlin, ked sme zakladali skalku a dalsie casti zahrady. Plastove provizorne nadobky su velmi vhodne na priesady, maju trosku velke diery dole, ale tie upcham kuskom netkanej textilie. Mame rozne velkosti. Preto odporucam nevyhadzovat tieto plastove nadobky, ked si niekedy kupite male rastlinky.

Siroke plastove nadoby na tvaroh pouzivam ako misku na odtekanie vody, pripadne na naplnenie vody pri kliceni rastliniek. Do tychto derave nadobky položím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika