Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Plodová zelenina > Hloubka sázení rajčat

Hloubka sázení rajčat

Mimmo (1908) - xxx.xxx.91.93 (?)
14.8.2019 20:07

Já někdy mírně podsazuji, někdy ne. Podle délky výpěstku. Dneska jsem vykopal jedno horší cherry rajče, které už mělo asi 500 malých plodů. Nechal jsem si poslední dvě o něco lepší rostliny, protože mi to stačí. Sázel jsem ho začátkem května bez podsazení. Kořeny jsou dlouhé asi 50 cm plus nějaké vlásky, které se utrhly. Je fakt, že mám hlubokou sprašovou zeminu a kořeny se mohou táhnout, kam chtějí. V jílu by to nešlo. Naopak, v písku by byly asi ještě delší. Bohužel, zemina je v těchto našich vedrech (38-40ºC) proschlá do 40 cm hluboko a ani níže není vysloveně vlhká. Ale rajčata žijí, zvláště když je 2x týdně nepatrně zaliju. Mám pocit, že silně podsazené rajče utvoří v dobré zemině kořeny ve tvaru vřetene. Nepodsazené rajče tvoří kořenový systém tvaru "kotle". Ale jinde to může být jinak. V příštím roce udělám srovnávací pokus vedle sebe, stejné odrůdy a různé hloubky výsadby. Možná, že tam nějaký rozdíl je a bylo by škoda toho nevyužít.

Obrázky:
Rajče - kořeny
Rajče - kořeny
Rajče - rostlina vyjmutá ze země
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

Hloubka sázení rajčat

host - xxx.xxx.226.65 (?)
27.7.2019 3:02, počet návštěv: 2626
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Někde jsem v diskuzi četl, že sází rajčata do hloubky 50cm, že se nemusí tak často zalévat.  Logiku to má, ale dělá to někdo a s jakými výsledky? Děkuji.

Připojit reakci   

Hloubka sázení rajčat

host - xxx.xxx.135.151 (?)
27.7.2019 4:45
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Nechápu co je na tom logického.

Vladimír

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

27.7.2019 6:30

Říká se, že při silném podsazení mají rajčata větší kořenový systém. Ale asi spíše jen na začátku vegetace. Normálně podsazuji jen málo, protože sazenice mají i s kořenem asi 40 cm. V loňském roce jsem několik rostlin zasadil do hlubokého příkopu, abych je mohl krýt před mrazem. Časem jsem je pak přihrnoval. Jejich mírný náskok byl však jen v dřívější výsadbě. Myslím, že v dobré zemině vytvoří rajčata mnohem rozsáhlejší kořenový systém, který si na vodu sáhne i bez výrazného podsazení. V červenci to nepoznám.

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

host - xxx.xxx.226.65 (?)
27.7.2019 7:29

Rozměl jsem tomu tak, že se vzrostlá sazenice zasadí do díry hluboké 50cm a kouká jen vršek rostliny. Tím si sazenice na vytvoří rychle na stonku mnoho kořenů. a rychleji a lépe roste. 

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

Petr z H (522) - xxx.xxx.240.33 (?)
27.7.2019 7:52

Ano, je to přesně tak. Vzhledem k tomu, že sazenice předpěstovávám od půlky března doma, a hned, jakmile to počasí dovolí, je dávám do skleníku, dokud nepominou mrazy, jsou na konci dubna velmi silné a vysoké, odhaduji přes 70 cm. Tyto pak sázím do děr hlubokých 50 cm, takže nad zemí zůstane 20 - 30 cm. Má to výhody, které zmiňujete - jednak vytvoří kořeny po celé délce, která je v zemi, a navíc se v podstatě nemusí zalévat, protože v hloubce se vláha udrží (záleží samozřejmě na lokalitě a průběhu počasí). A třetí výhoda - zbavíte se zbytečných 40 cm spodního stonku, na kterém nic plodit nebude a který vám rajče zbytečně zvyšuje.

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

27.7.2019 10:00

Výhody asi nikdo nebude popírat, pokud tady jsou. Já jsem však na spodních 40 cm nepodsazených rajčat vypěstoval obvykle třetinu celé úrody. Pokud rajčata předčasně odešla, tak i polovinu. A nemám na mysli jen Stupická nebo keříčková, ale různé tyčkové odrůdy v různých půdních a klimatických podmínkách. Možná, že mě rajčatoví odborníci opraví, ale já v červenci nepoznám, které rajče jsem podsadil hluboko a které vůbec. Zajímá mě, co se děje nad zemí. To, co se asi děje pod zemí, je z mé strany jen spekulace: kořeny jsou dnes asi zhruba stejné. Nebudu je však ze zvědavosti vykopávat.

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

host - xxx.xxx.157.239 (?)
27.7.2019 10:04

Taky sázím hlouběji-do asi 30cm jamky. Rajče pak tvoří kořeny po celé části do půdy zapraveného stonku. Jen občas vyhání nové výhony z oblasti těsně pod povrchem zeminy- ty odstraňuju. SPCH

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

host - xxx.xxx.68.213 (?)
27.7.2019 11:17

Taky jsem sazel hluboko ale koreny maj malo vzduchu.Nejlepsi vysledky, sikmo skoro nalezato a potom mulcovat a zalevat.

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

27.7.2019 11:31

Našikmo je nedávám, protože je cca co 2týdny okopávám, mezitím-když nebesa nedají do okolo vytvořené mísy zalévám, 1krát za měsíc zapravím cosi ledku vápenatého. Zeminu mám kyprou, důkladně zpracovanou, obohacenou o organiku. SPCH

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

27.7.2019 11:40

Asi záleží na typu půdy. U mně mají zřejmě vzduchu dostatek, vede se jim tímto způsobem skvěle.

Já jsem však na spodních 40 cm nepodsazených rajčat vypěstoval obvykle třetinu celé úrody.

Vážně? surprise Protože předpěstovávané rajče začne tvořit květy až zhruba za 1.5 měsíce, a to vždy na rostoucím vrcholu. Pokud vyštipujete zálistky, tak ve spodní části (do nějakého 10 listu?) nemůžete mít květy (leda že byste právě rajčata zasadil hlouběji).

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

host - xxx.xxx.185.138 (?)
27.7.2019 14:07

Protože je dostanu předpěstované z folníku brzo a silné, dal jsem je letos přikořenit z malých květníků do kelímků od 500g jogurtu. Při sázení na záhon bal pokládám naležato, aby nad balem bylo 10 cm zeminy, zbytek obloukem nahoru. Letos mi první vijany ležely na zemi. Pokud je držím do zmrzlých, dost táhnou, takhle je zbrzdila tvorba kořenů, ale současně krásně kvetly. Je pravda, že se musí hodně zalévat, ale v půl metru už bych tahal kameny. Rodiče jsou agronomové, já laik. Prý má rajče rádo teplo na kořeny, no letos je teplo i v těch 50cm.

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

27.7.2019 14:36

Od jara se teplota v různých hloubkách liší pouze o pár stupňu, letos ve studeném květnu byla hlouběji dokonce i teplejší než na povrchu. Výhoda je, že se vytvoří kořeny po celá délce zapuštěného stonku, a vláha se bere z té vrstvy, kde je zrovna v tu kterou dobu k dispozici. Bylo to krásně vidět na kořenech, když jsem na podzim rajčata rušil.

Obrázky:

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

host - xxx.xxx.248.197 (?)
27.7.2019 12:37

Sázím stejně jako SPCH, mírně šikmo (cca 60°).           Lída

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

host - xxx.xxx.204.6 (?)
27.7.2019 13:48

Sázím rajčata individuálně hluboko, podle velikosti sazenice. Pokud je sazenice vytáhnutá, tak jde i kus stonku do země, aby se nelámala. Pokud není, a je to pěkná dobře rostlá hustá sazenice, sázím do země jenom kořen.

Nikdy jsem nepoznal rozdíl, dokonce ani při šikmé výsadbě jsem si nikdy ničeho nevšiml.

Mám cca 30 rostlin rajčat, které si samy vyrostly z rozházeného kompostu různě po zahradě a nechal jsem je růst. Daří se jim úplně stejně skvěle, a to jsem se jim vůbec nevěnoval. Rajčata nedostatek vody zvládají výborně a kořeny si natáhnou jak hluboko potřebují, ať už jim k tomu člověk pomůže, nebo ne. Nejsou to žádné ořezávátka.

Ostatně, kdyby je nelikvidovala plíseň a mráz, předpokládám že by to byl náš nejrozšířenější plevel.

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

27.7.2019 15:17

Rajčata z kompostu mám 10-15 cm velká, takže se jim nedaří zas tak dobře wink

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

host - xxx.xxx.204.6 (?)
29.7.2019 17:11

Moje právě dozrávají. Asi odrůda Mini, nebo nějaký potomek hybridů.

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

zden1 (107) - xxx.xxx.5.31 (?)
27.7.2019 13:46

Do větší hloubky jsem v minulosti sázel pouze přerostlá rajčata, což mělo nevýhodu, že spodní vijany ležely na zemi. Tak jako všechny rostliny i rajčata se snaží zachovat rovnováhu mezi nadzemní a podzemní částí a samotné podsazení asi nevede k bujnějšímu růstu kořenů. 

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

27.7.2019 14:00

Mám letitou zkušenost, že vede... I nadzemní část st.je mnohdy zjevně připravena kořenit. Při likvidaci rostlin po vegetaci-vytažení podzemní části je tato bohatá, plná kořenů. Často množím rajčata z nepotřebných zálistků, ty po až na vrchní část odlistění hluboko nořím- v zemi tvoří kořeny po celé délce. A že první i další vijany leží na půdě? Jsou nejdříve odplozené, stejně jako spodní, nejstarší, vyžilé listy je odstraňuju-žádný problém, prostě průběžná činnost. SPCH

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

host - xxx.xxx.135.151 (?)
27.7.2019 14:49

Všechny předpěstované rostliny se vysazují do té hloubky, jak byly předpěstované (snad jen s některými výjimkami, celer,..). Rostlina sama ví, co bude pro její vývoj nejlepší, nepotřebuje k tomu, aby našla vodu a měla kořeny odpovídající zelené části nějaký inženýring člověka. To, že někdo sází rostliny s přerostlou nadzemní zelenou částí je jeho věc. Ale nemůže tvrdit, že to, že se na ponořené zelené části (ať už zasazené hodně hluboko nebo zatočené těsně pod povrchem) tvoří další kořeny je nějak pozitivní, je to spíš potvrzení toho, že kořenová část je slabá na to co je nad ní. Je to jen řešení toho, co nastalo po ne příliš zdařilém (brzký výsev, vysoké teploty a vlhkost při nedostatečném světle, atd.) předpěstování sazenic. Kdyby to bylo možné, tak bych pěstoval rajčata jen z přímého výsevu, ale to u nás kvůli krátkému vegetačnímu období nejde. Rostliny rajčat vytváří kořeny, které jdou až do hloubky 1,5 m a jsou schopny nasát vodu i z daleko větších hloubek.

Vladimír

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

27.7.2019 15:41

Myslím, že rostliny mají genetické předpoklady, ne moudrost. Proto jim vylamujeme zálistky, podporujeme růst kořenů a vyvazujeme je k opoře. Bez těch opatření taky něco naroste, ale asi to nebude žádná sláva.

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

host - xxx.xxx.251.80 (?)
27.7.2019 17:02

Všechny předpěstované rostliny se vysazují do té hloubky, jak byly předpěstované (snad jen s některými výjimkami, celer,..).

Já bych řekl, že právě celer se sadí tak jak byl předpěstován, ostatní předpěstované klidně utopím.

Ještě otázka. Proč mají rajčata potřebu nasazovat na kořeny i ve dvoumetrové výšce? Že by jich bylo v zemi málo, protože rostliny hodně rostou?

Pokud rajče bere vodu z hloubky, tak proč uvadá bez zalévání? Co dělat než té hlouby dosáhne?

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

Mr Bigggg (2631) - xxx.xxx.135.151 (?)
27.7.2019 18:21

Máte pravdu s tím celerem. Zmýlil jsem se. Co konkrétně z předpěstovaných utopíte? Já předpěstovávám jen košťáloviny a salát a nikdy je neutopím. U paprik, okurek, dýní to také nemá žádný význam.

Pokud jde o kořeny ve dvoumetrové výšce, to se musíte zeptat někoho jiného. Já jsem si nikdy nevšiml, že mám kořeny v takové výšce. Možná proto, že tak vysoká rajčata nemám.

Nikde není napsáno, že ve větší hloubce je více vody. Já třeba mám 30-40 cm ornici, potom je jíl a v deseti metrech je spodní voda.

Já zalívám. Vy nezalíváte?

Vladimír

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

27.7.2019 19:15

Na starších rajčatech také někdy pozoruji tvorbu kořenů nebo bradavic, z kterých by kořeny rostly, kdyby rostlina ležela na zemi. Vysvětluji si to tak, že ležící rostliny bez naší péče tak čerpají vodu a živiny z větší plochy. Určitě to má význam přinejmenším pro sání rosy. Ale nerad bych odbíhal od tématu. Kdyby mi někdo nezávisle potvrdil, že při výsadbě rajčat do 50cm hloubky vypěstuji dřív rajčata, podstatně více rajčat nebo stejně rajčat s polovičním množství vody, klidně do toho půjdu. Jenže musel bych půdu kypřit aspoň do 60 cm, což by bylo dosti obtížné. Dnes jsem sbíral rajčata a stále byla ještě některá špinavá od hlíny (zbytky ze spodních vijanů). To není dobře, ale je to tak. Pokud jde o papriky, podsazuji je do poloviny výšky sazenice (tj. cca 10cm), jinak by si sousedka myslela, že jsem úplný cvok.

Obrázky:
Sklony k tvorbě kořenů na stonku rajčat
Sklony k tvorbě kořenů na stonku rajčat
Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

host - xxx.xxx.67.249 (?)
27.7.2019 21:06

Dobrý večer. Když sázíte papriky 10cm hluboko odstranujete spodní listy co přijdou do zeminy? Děkuji za odpověď.

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

27.7.2019 21:36
Pokud příliš nespěchám, listy odstraňuji.
Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

Registrovanýuživatel (389) - xxx.xxx.218.212 (?)
27.7.2019 15:11

Rajčata mám max 20cm hluboko a protože jsou přerostlé a vytažené tak je dávám naležato, nechám jen horních pár listů asi tak 3. Vyvýšené záhony mám vysoké na bočnici z palet tj. 25cm.

Obrázky:

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

Milan HP (516) - xxx.xxx.6.138 (?)
11.8.2019 22:58

Myslím si, že tady jde o dvě různé věci: o hloubku, ve které je uložený kořenový bal a o délku stonku, který je uložený v zemi. Tedy vlastně úhel pro zasazení rostliny.

Hloubka uložení balu je dána hloubkou vrstvy ornice, která není obvykle - jsou výjimky - víc než 40 cm (někde i méně). V tom případě jít hlouběji nedává smysl, protože by se bal octl v těžké, většinou jílovité, půdě a tím by se ztížil počáteční růst. Ale co se vody týče, půda vysychá odshora a ve větší hloubce se voda udrží déle.

Délka stonku uloženého v zemi pak záleží na velikosti sazenic, jinými slovy na době výsevu. Je nutné ponechat nad zemí dostatečnou zelenou část, aby probíhala adekvátní asimilace. Není pochyb o tom, že podzemní část stonku pak vytváří kořeny a tím posiluje růst - rostliny a pak i plodů. Dokonce i zdravé listy zapuštěné do země dokáží vytvořit kořeny (to jsem si potvrdil pokusem). 

Vzhledem k podmínkám vyšší nadmořské výšky (570 mnm) a tedy chladnějšího klimatu vysévám rajčata už v polovině února. Při výsadbě tedy mají tak 80 až 100 cm + kořenový bal (mám trochu potíže s převozem, ale to řeším podpěrou už v sazenicovém stádiu). Zdravé listy zahrabu do země. Nijak jsem to neměřil, ale odhadem je sázím tak půl na půl: bal + 40 - 50 cm stonku v zemi. Klidně téměř vodorovně, ale nad kořenový bal dávám děrovaný plastový květináč o průměru 13 cm s horním okrajem v úrovni půdy, takže bal se ocitá tak kolem 30 cm hluboko (v 50 cm už mám jíl). Kelímek je pro adresné zalévání přímo ke kořenům. Když pak na podzim vytahuji rostliny ze země, je jasně vidět dvě oblasti vyvinutých kořenů. Původní bal a pak těsně pod úrovní půdy. Samozřejmě kořeny se nacházejí i na stonku mezi, ale rozhodně nejsou tak bujné.

Milan HP

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

Petr z H (522) - xxx.xxx.189.109 (?)
12.8.2019 8:30

Praktická zkušenost bez teoretizování: sázím 50 cm hluboko, tzn. kořenový bal + 40 cm stonku. Zbytek zůstane nad zemí a jeho velikost - zda je to 10 cm nebo 50 cm pak nehraje vůbec žádnou roli, rajčata rostou shodně a žádné není zpomaleno či zakrněno. Množství kořenů na zanořeném stonku odpovídá vlhkosti půdy - vloni jich bylo nejvíce dole (původní kořenový bal + největší vlhost), pak jsou kratší, a více jich přibývá směrem k povrchu (důsledek zalívání nebo deště). Letos si troufám tvrdit, že budou celkem rovnoměrně, protože není sucho jako vloni a půda je trvale vlhká v celém profilu.

Oproti Vladimírovým teoriím o "přirozenosti chování rajčat" rajčata nepřirozeně od března předpěstovávám (ačkoli přirozeně by začala klíčit až v květnu), nepřirozeně je vyvazuji k tyčce (ačkoli přirozeně by se plazila po zemi), nepřirozeně vyštipuji zálistky (ačkoli přirozeně by vyrvořila hustý keř už u země), a nepřirozeně je zapouštím 50 cm do země. O všech nepřirozených zásazích si troufám tvrdit, že jsou pro plodnost pozitivní. K Vladimírem negovanému poslednímu bodu zastávám zcela opačný přístup, protože jasně vidím, že rajčata během růstu sama ve vzduchu tvoří zárodky kořenů po celém stonku a vyloženě se chtějí co nejvíc zakořenit.

Díky tomuto postupu mám silné bohatě plodící rostliny, s plody už nízko od země (dole nevyholenými), nyní už přes 3 m, které jako bonus nemusím vůbec zalívat. Nemíním o tom nijak teoretizovat, toto je praktická zkušenost a nemá žádný smysl tyto pozitivní výsledky popírat a dělat to jinak.

Obrázky:

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

Mr Bigggg (2631) - xxx.xxx.135.151 (?)
12.8.2019 12:13

smiley smiley smiley smiley.

Vladimír

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

Milan HP (516) - xxx.xxx.6.138 (?)
12.8.2019 17:21

A sázíte je tedy rovně. Jaký typ půdy a jak hluboká je vrstva ornice tam u vás na Hané?

Protože moje zkušenost s jílovitou půdou v podhorské oblasti je jiná: kdysi jsem je zasadil tak jako Vy. Pohnojil do zásoby a přesto byla slabá a neduživá. První podlehla plísni.

Určitě jste za ta léta našel optimální metodu pro svoje podmínky. Jenže v jiných podmínkách nemusí být nutně ta nejlepší.

Milan HP

Připojit reakci

Hloubka sázení rajčat

14.8.2019 20:07

Já někdy mírně podsazuji, někdy ne. Podle délky výpěstku. Dneska jsem vykopal jedno horší cherry rajče, které už mělo asi 500 malých plodů. Nechal jsem si poslední dvě o něco lepší rostliny, protože mi to stačí. Sázel jsem ho začátkem května bez podsazení. Kořeny jsou dlouhé asi 50 cm plus nějaké vlásky, které se utrhly. Je fakt, že mám hlubokou sprašovou zeminu a kořeny se mohou táhnout, kam chtějí. V jílu by to nešlo. Naopak, v písku by byly asi ještě delší. Bohužel, zemina je v těchto našich vedrech (38-40ºC) proschlá do 40 cm hluboko a ani níže není vysloveně vlhká. Ale rajčata žijí, zvláště když je 2x týdně nepatrně zaliju. Mám pocit, že silně podsazené rajče utvoří v dobré zemině kořeny ve tvaru vřetene. Nepodsazené rajče tvoří kořenový systém tvaru "kotle". Ale jinde to může být jinak. V příštím roce udělám srovnávací pokus vedle sebe, stejné odrůdy a různé hloubky výsadby. Možná, že tam nějaký rozdíl je a bylo by škoda toho nevyužít.

Obrázky:
Rajče - kořeny
Rajče - kořeny
Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Atraktívne druhy rajčín 119.8.201945
Melouny 20194119.8.20198609
Melouny - jaká podnož218.8.2019127
Nejchutnější rajčata50817.8.2019734636
Soudečkové tyčkové rajče do skleníku - jakou odrůdu?2516.8.201922400
Rajčata 2019/28515.8.201918833
Pěstování tykví a dýně Hokkaido 3515.8.201916891
Chorobu rajčat - bílé fleky až uhnívání plodů 114.8.2019186
Hloubka sázení rajčat3114.8.20192627
Stekovics - spôsob pestovania rajčín 814.8.20191130
Divoké rajče513.8.20192088
Rajčata Hranáček, Strabena, Nelinka 3412.8.201911036
Rajčata letos nic moc, vliv herbicidu?912.8.2019743
Akumulace tepla v pařeništi4812.8.20194893
Papriky 20198512.8.201928064
Paprika, pomoc 111.8.2019152
Paprika Rodrigo 10511.8.201935607
Listy rajčat 3010.8.20193284
Rychlé uvadání listů cukety 510.8.2019727
Keříčkové rajče Šejk139.8.20196837
Je to viroza? 39.8.2019346
Okurek - pouze samčí květy88.8.20192471
Pěstování chilli papriček Habanero178.8.2019762
Je to plesen na uhorkach, treba to postriekat? 18.8.2019280
Co lze pěstovat na podzim v pařeništi?18.8.2019161
Je toto kaderavost na ačokče? 17.8.2019130
Je tato chilli papricka uz zrala? 36.8.2019454
Jak zpracovat nadbytek salátových okurek486.8.201965728
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II225.8.20193780
Rajčata Primora z Lidlu - skvrny 75.8.20191375
Cuketa - nemoc 165.8.20196488
Trinidad moruga scorpion red11.8.2019206
Paprika pálivá Jalahot924.7.20192529
Žlutá cuketa se zeleným koncem 223.7.2019365
Nedozrálé zelené fleky u stopky rajčat722.7.2019781
Pestovani paprik v zapustenych kvetinacich - mam zvetsit kvetinac?722.7.2019585
Co utáhne kompost2322.7.20192436
Kroucení - svinování spodních listů rajčat 520.7.20191025
Choroba rajčete 319.7.2019625
Ekonomika hnojení818.7.2019997
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov krůt16.8.2019
Nemocná chodidla slepic15.8.2019
Chov pstruhov12.8.2019
Zablácená vejce12.8.2019
Zablácená vejce11.8.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů