Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já někdy mírně podsazuji, někdy ne. Podle délky výpěstku. Dneska jsem vykopal jedno horší cherry rajče, které už mělo asi 500 malých plodů. Nechal jsem si poslední dvě o něco lepší rostliny, protože mi to stačí. Sázel jsem ho začátkem května bez podsazení. Kořeny jsou dlouhé asi 50 cm plus nějaké vlásky, které se utrhly. Je fakt, že mám hlubokou sprašovou zeminu a kořeny se mohou táhnout, kam chtějí. V jílu by to nešlo. Naopak, v písku by byly asi ještě delší. Bohužel, zemina je v těchto našich vedrech (38-40ºC) proschlá do 40 cm hluboko a ani níže není vysloveně vlhká. Ale rajčata žijí, zvláště když je 2x týdně nepatrně zaliju. Mám pocit, že silně podsazené rajče utvoří v dobré zemině kořeny ve tvaru vřetene. Nepodsazené rajče tvoří kořenový systém tvaru "kotle". Ale jinde to může být jinak. V příštím roce udělám srovnávací pokus vedle sebe, stejné odrůdy a různé hloubky výsadby. Možná, že tam nějaký rozdíl je a bylo by škoda toho nevyužít.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika