Co budete teď vysévat?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?)
19.4.2019 8:20
Vysel jsem ta semínka tmavých rajčat z Lidlu, jak jsem psal výše. Tuším odrůda Primora. Stoprocentní klíčivost! Tak se nechám překvapit, co z nich bude...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 178.141 (?), 8.3.2019 22:41
tak medzi casom dve paradajny vysli..ostatne som sparatkom prehrabal a nedeje sa tam nic... nerozumiem tomu ;(minuly rok som to sadil tak isto akurat som neriesil teplotu a vlastne nic... len som to dal jiffov ale kokosovy teraz mam raselinove a nechal som to na chalupe dva tyzdne uplne bez dozoru asi 95 percent normalne vyrastlo... semienka neviem ake su normalne som ich kupil..tak pockam este tyzden ak nic tak to zahodim..dakujem vam.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 9.3.2019 7:55

Ja vysievam tak ako Vladimír na vlhkú pôdu z výsevného sustrátu od Forestiny, nadokrryjem fóliou dám na teplé miesto- 24-28 stupňov, do 3 dní sa ukážu klíčky, potom dosypem trochou substrátu, Rastlinky sú za ďalšie 2 dni vonku.

 Včera som vysievala zvyšných 34 druhov rajčín po 2-3 semienka. z koktejjlových a mukriflora ešte Hertbreakers Vita, Little Lucky Heart, Bombeta, Ramallet Pequeňito.

 Z klasiky ešte Kakao F1, Triatlon F1

Bifteky a srdcia:  Amana Orange, Orange Strawbwerry, Eva´s Amish stripe, Alice, Cour de Boeuf Bicolor, Orange russian 117,  Fresa,  Germain red Strawberry, Brad´s Black Hearth,  Sergeant pepper,  Ananas Noire, Pinneaple, Salobre,Lucid Gem, Captain Lucky, Lucky Cross, Flame,   Primora, Corazon F1, Girl Girl’s Weird Thin, Blue Pear Tomato.

Podlhovasté na kečupy a sušenie:  kríčkový skorý Kibits,  ďalej Auria, Tegucigalpa, Jersey Giant, Opalka, Black Icicle, Evans Purple Pear.

Väčšinu cherry, koktejlových a i.  vysievaných pre pestovanie v sklenníku som presadila do obalov od mlieka.

Ešte som vysiala trocha hrášku na záhon a cibuľku Tosca pokusne do sadbovačov. Dnes vysejem po 2 semienka hadoviek Superstar F1 a Formule F1 na pestovanie v sklenníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 9.3.2019 17:50

Ahoj Evi,

měla by sis nechat místo na jednu velmi zajímavou novinku. Je to první hybrid šlechtitele Freda Hempela Green Bees (Fred Hempel (autor Maglia Rosa, Blush, Lucky Tiger, a dalších i u nás známých nehybridních rajčat). Projevil jsem zájem vyzkoušet Green Bees (zelené cherry s vysokou trvanlivostí) na Tomatoville a Fred mně poslal soukromou zpávu, že mně pár semen na odzkoušení pošle. Počítám, že do čtrnácti dnů bych mohl mít semena. Něco ti přepošlu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 9.3.2019 18:28

Vladimíre, tie rajčiny s vysokou trvanlivosťou ma zaujímajú hlavne na predĺženie rajčinovej sezóny, akurát som na túto tému odpisovala na Milanovom vlákne. Stačilo by ich vysievať aj neskôr, povedzme v apríli pre neskorší zber. Som zvedavá, ako mi v tejto sezóne vydržia Ramalletky. Tie španielske Primory z Lídla nie sú zrejme LSL, vydržia maximálne 2 týždne a chuť pri dlhšom skladovaní stráca na kvalite. Kumato som neskúšala na jeseň ako dlho vydrží, zelené som neoberala a zrelé sme stihli včas skonzumovať.Dík za ponuku.

                                             Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.35 (?), 15.3.2019 9:21

Kamarád z USA mně poslal semena okry (jedlý ibišek) po kterých jsem toužil a k tomu mně také přidal semena čtyř odrůd rajčat-Zogola, Sweet Home, Pink Sweet a Red Tree. Nemám už žádné místo, abych některé z nich letos pěstoval a tak bych byl rád, kdyby někdo o tato semena měl zájem a vyzkoušel je. Přeposlal bych mu je. Něco o těchto odrůdách lze najít na internetu, nejlepší je přes Google Chrome.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.135 (?), 15.3.2019 9:59
Ja som tento rok vsadil na rusku klasiku odrod rajcin - Garmoshka, Batyanya, Big Mao, Viziry, Malinovka, Sibirske jablko, Orlie srdce, plus Kitajskyj Fytoftorustojcivyj... Sadit budem az ku koncu marca, casu je stale dost. Som zvedavy ake chute su u nich a aj na odolnost voci chorobam.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.161 (?), 12.3.2019 11:35
Sadzacku cibule uz niekto vysadil, ci este pockat tyzden?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 71.136 (?), 12.3.2019 11:53
Uz ano, pred 2 tyzdnami. Mali sme peknych 16 stupnov tak sa nedalo odolat.A dnes tu poletuje sneh:) Pre istotu ju mam prikrytu, ma uz skoro 10 cm. Som na nizine
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 19.4.2019 8:20
Vysel jsem ta semínka tmavých rajčat z Lidlu, jak jsem psal výše. Tuším odrůda Primora. Stoprocentní klíčivost! Tak se nechám překvapit, co z nich bude...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 19.4.2019 9:22

Včera jsem na tři hodiny namočil semena velkých řeckých fazolí a jedléo ibišku. Dnes už to mám v mokré hadýrce a jak to postupně bude klíčit tak to budu dávat do kelímků.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika