Česká rajčata



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 241.92 (?)
24.3.2014 21:35

p. Wendy, Šejky majú vraj problém s plesňou, sú napádané medzi prvými odrodami, neni to pravda? osobnú skúsenosť nemám, zakúpil som semená od SEMa, ale tento rok ich aj preto nebudem pestovať...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 17.3.2014 21:15

no ja vzdy fotim foto odrudy pak onu odrudu a takhle dokola, v pc pak foto cedulek smažu a akorad prejmenuju nazvy fotek a je to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 18.3.2014 9:11

Taky jsem uvažoval, že nejprve vyfotím jmenovku a potom budu fotit rostlinu. Všechno potom přeberu v klidu doma na PC.

Zajímalo by mne jěště, jestli někdo používá k popisu zralých rajčat nějakou fixku (fiksku?)a jestli je to nezávadné. Já jsem se ptal v obchodě a prodavač o nějaké potravinářsky nezávadné tužce nevěděl. Já jsem si loni na některá rajčata, která jsem chtěl doma fotit lepil samolepky, ale bylo to pracné a moc se mně to neosvědčilo. Tyto problémy mám většinou při dopravě ze zahrady domů (někdy vezu v batohu a v taškách i více než dvacet odrůd). 

                      Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 23.3.2014 21:08

Tak onen darek ze Zahrádkáře v podobě oválného rajčete, dopadl dost bídně, zatím vzešel jeden kus! no jeste poseckam, ale je to hruza, samozrejme-beru to jako darek v čsp., tak to nehrotím, ale i tak bída a utrpení (substrat je jinak OK, vše ve stejnem mi klici dobre)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 24.3.2014 19:40

Pro pány Kuky a Mičurinec, ale i ostatní. 

Co takhle zkusit třeba Semarol, Semalus, nebo Šejk(Semo Smržice), Nebo Terion(Moravoseed, Mikulov - Mušlov). Všechno jsou to keříčkové odrůdy s velkou odolností proti chorobám a praskání plodů a dají se pěstovat bez problému i z přímého výsevu. Na keříčku Vám spolehlivě uzraje v mých podmínkách (228 n.m- JZ orientace) 80-90 plodů-tzn.8-10kg kvalitních plodů s mionimální agrotechnikou.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 24.3.2014 19:59

Nemáte náhodou fotku takhle bohatě plodícího keříčku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.3.2014 20:10

letos jsem se smiloval na keř.rajcaty diky Mirkovi, doporucil mi dve odrudy a tak je dam do skleniku na plachtu a kapkovku, ackoliv s plisni nemam u rajcat problemy, u keř.je to naopak, total... takže letos dvě zahraniční a uvidíme (Darinku a hlavne Šejka nechci ani videt)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 25.3.2014 19:56

Česká rajčata. 

O Darince jsem nepsal, ani bych ji nedoporučil, protože jsem se s ní taky vyhompal. Víte, dřív jsem dělal taky jen tyčkové odrůdy, ale je s tím moc hokny. V 2012 mě zmrzla všechna rajčata a už jsem málem zlomil nad nimi hůl. Nicméně donutil jsem se k poslední možnosti- a to výsevu napřímo. Teď mě nebude věřit nikdo z Vás, naštěstí mám spoustu místních svědků. Nejen že se rajčata vyvedla, ale byloé jich tolik, že jsem nejen prodával, ale ve finále vyhlásil mým známým samosběr a stejně bylo rajčat stále víc, než se stačilo sebrat. Jednou z těchto nosných odrůd byl právě Šejk. A na závěr. Minulý týden jsem dostal pochvalu od svého automechanika. Cituji-když si od tebe koupím rajčata, vydrží min. 14dnů, jsou nchutná a dají se s nimi dělat divy. Když koupím mrajčata v Kauflandu, vydělám je na dva dny z ledničky, osypou se flíčky a chuťově jsou řepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 25.3.2014 20:08

Česká rajčata.

Všem se omlouvám za nedostatečnou informaci. Rajčata jsem sel 10.6.-slovy desátého června, bez zálivky. 

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 25.3.2014 20:17

Česká rajčata.

Mám fotek dost, ale neumím je sem vložit. Přece jen jsem už "pán v letech" a neumím s komplem pracovat tžak jako s rostlinami. Ale slibuji, že se budu snažit, abych se polepšil.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 241.92 (?), 24.3.2014 21:35

p. Wendy, Šejky majú vraj problém s plesňou, sú napádané medzi prvými odrodami, neni to pravda? osobnú skúsenosť nemám, zakúpil som semená od SEMa, ale tento rok ich aj preto nebudem pestovať...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika