Česká rajčata



host - 81.42 (?)
24.3.2014 19:40

Pro pány Kuky a Mičurinec, ale i ostatní. 

Co takhle zkusit třeba Semarol, Semalus, nebo Šejk(Semo Smržice), Nebo Terion(Moravoseed, Mikulov - Mušlov). Všechno jsou to keříčkové odrůdy s velkou odolností proti chorobám a praskání plodů a dají se pěstovat bez problému i z přímého výsevu. Na keříčku Vám spolehlivě uzraje v mých podmínkách (228 n.m- JZ orientace) 80-90 plodů-tzn.8-10kg kvalitních plodů s mionimální agrotechnikou.

Wendy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 17.3.2014 21:15

no ja vzdy fotim foto odrudy pak onu odrudu a takhle dokola, v pc pak foto cedulek smažu a akorad prejmenuju nazvy fotek a je to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 18.3.2014 9:11

Taky jsem uvažoval, že nejprve vyfotím jmenovku a potom budu fotit rostlinu. Všechno potom přeberu v klidu doma na PC.

Zajímalo by mne jěště, jestli někdo používá k popisu zralých rajčat nějakou fixku (fiksku?)a jestli je to nezávadné. Já jsem se ptal v obchodě a prodavač o nějaké potravinářsky nezávadné tužce nevěděl. Já jsem si loni na některá rajčata, která jsem chtěl doma fotit lepil samolepky, ale bylo to pracné a moc se mně to neosvědčilo. Tyto problémy mám většinou při dopravě ze zahrady domů (někdy vezu v batohu a v taškách i více než dvacet odrůd). 

                      Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 23.3.2014 21:08

Tak onen darek ze Zahrádkáře v podobě oválného rajčete, dopadl dost bídně, zatím vzešel jeden kus! no jeste poseckam, ale je to hruza, samozrejme-beru to jako darek v čsp., tak to nehrotím, ale i tak bída a utrpení (substrat je jinak OK, vše ve stejnem mi klici dobre)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 24.3.2014 19:40

Pro pány Kuky a Mičurinec, ale i ostatní. 

Co takhle zkusit třeba Semarol, Semalus, nebo Šejk(Semo Smržice), Nebo Terion(Moravoseed, Mikulov - Mušlov). Všechno jsou to keříčkové odrůdy s velkou odolností proti chorobám a praskání plodů a dají se pěstovat bez problému i z přímého výsevu. Na keříčku Vám spolehlivě uzraje v mých podmínkách (228 n.m- JZ orientace) 80-90 plodů-tzn.8-10kg kvalitních plodů s mionimální agrotechnikou.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 24.3.2014 19:59

Nemáte náhodou fotku takhle bohatě plodícího keříčku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.3.2014 20:10

letos jsem se smiloval na keř.rajcaty diky Mirkovi, doporucil mi dve odrudy a tak je dam do skleniku na plachtu a kapkovku, ackoliv s plisni nemam u rajcat problemy, u keř.je to naopak, total... takže letos dvě zahraniční a uvidíme (Darinku a hlavne Šejka nechci ani videt)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 25.3.2014 19:56

Česká rajčata. 

O Darince jsem nepsal, ani bych ji nedoporučil, protože jsem se s ní taky vyhompal. Víte, dřív jsem dělal taky jen tyčkové odrůdy, ale je s tím moc hokny. V 2012 mě zmrzla všechna rajčata a už jsem málem zlomil nad nimi hůl. Nicméně donutil jsem se k poslední možnosti- a to výsevu napřímo. Teď mě nebude věřit nikdo z Vás, naštěstí mám spoustu místních svědků. Nejen že se rajčata vyvedla, ale byloé jich tolik, že jsem nejen prodával, ale ve finále vyhlásil mým známým samosběr a stejně bylo rajčat stále víc, než se stačilo sebrat. Jednou z těchto nosných odrůd byl právě Šejk. A na závěr. Minulý týden jsem dostal pochvalu od svého automechanika. Cituji-když si od tebe koupím rajčata, vydrží min. 14dnů, jsou nchutná a dají se s nimi dělat divy. Když koupím mrajčata v Kauflandu, vydělám je na dva dny z ledničky, osypou se flíčky a chuťově jsou řepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 25.3.2014 20:08

Česká rajčata.

Všem se omlouvám za nedostatečnou informaci. Rajčata jsem sel 10.6.-slovy desátého června, bez zálivky. 

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 25.3.2014 20:17

Česká rajčata.

Mám fotek dost, ale neumím je sem vložit. Přece jen jsem už "pán v letech" a neumím s komplem pracovat tžak jako s rostlinami. Ale slibuji, že se budu snažit, abych se polepšil.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 241.92 (?), 24.3.2014 21:35

p. Wendy, Šejky majú vraj problém s plesňou, sú napádané medzi prvými odrodami, neni to pravda? osobnú skúsenosť nemám, zakúpil som semená od SEMa, ale tento rok ich aj preto nebudem pestovať...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika