Česká rajčata



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?) 
7.8.2014 18:58

K tomu nemohu nic dodat, Vaše chuť je Vaše chuť a je Vaše věc, jaké odrůdy budete pěstovat. Jen nevím, co myslíte tím, že nejsou vhodné do teplejších podmínek.

                       Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 7.8.2014 19:04

Takhle vypadá moje rajče Moravský granát z Gengelu. Na všech třech rostlinách stejně. V sobotu půjdou do kompostu.
           Mr Big

Moravský granát ???
Moravský granát ???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 13.8.2014 5:35

Herodes z Moravoseedu.

              Mr Big

Herodes
Herodes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 185.2 (?), 13.8.2014 14:37

 Dobrý den.Už několik let pěstujeme převážně Torino, především protože nejsme schopni na našich latifundiích zajistit pravidelný režim. Letos je jich nesmírně moc, takže na obou parcelách přezrávají a nevím, je-li to tím, ale chuť je proti jiným letům úžasná. Rajčatově voňavá, sladká, neměknou..Není problém sníst bedýnku za týden. Jedinou vadu má zelený kužel u stopky. Uvidíme příští rok. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 13.8.2014 14:52

Já loni měla pod názvem Herodes velké vejcovité rajče pevné struktury/ jako keříkové odrůdy/,bylo chutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 13.8.2014 20:20

Paní Kateřino, asi Vám někdo prodal něco jiného, s čímž mám také nedobré zkušenosti. Jinak Herodes je schválená odrůda firmy Moravoseed běžně dostupná v obchodech.Plody ve tvaru srdce mají být žluto červené.

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 13.8.2014 20:54

asi došlo k záměně, koupila sem sazenici u zahradníka.Nicméně a´t to bylo co chtělo, byly to výborné rajčátka.Dokonce sem neodolala a vyloupla pár semínek, ale nesadila sem, už sem neměla místo.Je hloupé, když člověk koupí něco jiné, než chce, ale tohle bylo k jídlu, ale bohužel rostlinka měla spíš menší plodnost.Nevím, co to mohlo být.Jinak u nás už prší přes dvě hodiny, tak sem jak na trní, všechny rajčata co měly i minimální příznaky zrání sem obrala a radši nechám dojít, než by to mělo puknout a zkvasit.Snad to zítra obeschne.Ono pršet je u nás třeba, nám se to vyhýbá, pořádně pršelo u nás jen minulý týden, pořád tahám vodu do kopce do sadu na stromky, dýně,je to fakt opruz... ale na ty rajčata mě to štve.Holt všemu se to nezavděčí.Mám strach o ty kosmonauty, sice sou ještě zelený, ale včera sem utrhla jeden narůžovělý plod/ a dobře sem udělala/, adnes druhý, ten je tedy fakt ještě skoro zelený, malinko do růžova svrchu, a už nepatrně po obvodu pukl.Radši sem ho odnesla domů.Pokud by zůstal te´d venku, byl by na nic, tak má šanci dozrát.Akorát mi začínají ve větším množství Costoluto Genovese, tak se modlím, aby byly zítra OK.Byly jen nepatrně růžové okolo stopky a tyhle rajčata trhat dopředu nechci.Ale co s nimi bude do rána, nevím... asi pršet hned tak nepřestane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 13.8.2014 21:09

Trhal jsem dnes Costoluta, Cuor di Bue (takové ty měšce)  a Beefmastery. Jen Beefmastery měly nějaké praskliny kolem stopky, Costoluta jsou úplně vpořádku. Vůbec si nepamatuji, že bych měl někdy prasklé Costoluto Genovese. Doufám a přeji Vám, aby byly v pořádku.

                  Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 14.8.2014 19:51

má někdo zkušenosti s odr. Malinovy Retro? má ho v nabídce Seva Seed

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 14.8.2014 20:03

já ho letos mám ve foliáku, je to mohutná rostlina plodná s hodně velkými plody srdcovitého tvaru.Na obalu bylo uvedeno ranná, ale je pozdní, uzrálo zatím pár kousků, a to ještě menší plody s hůře opylených květů.Jsou trošku moučnatější, ale celkem chutné.Vzhledově jsou nádherné.Doufám, že to vše v pořádku dozraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika