Amarant jedlý



allan - (12) - 211.79 (?)
17.1.2018 8:45

To není on těch je v nabídce dost, jedná se o tento druh amarantu vhodný i ke krmení králiku atd.

Amarant
Amarant
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
allan - (12) - 211.79 (?), 16.1.2018 18:13, zobrazeno: 4558x

Ahoj poradíte kde sehnat osivo amarantu jedlého díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.77 (?), 16.1.2018 19:00

"Jedlý" myslíte jako listová zelenina do salátů?

Pokud ano, zadejte do googlu "Laskavec trojbarevný Green Leaf Vegetable", má jej Semo i další... Letos jej chci také zkusit.

Já zkoušel pěstovat spíše z legrace klasický červenolistý amaranth na zrno. Předloni pár rostlinek na okrasu, které se vysemenily a loni se objevily stovky mladých rostlinek. Velice mladé rostlinky byly také jedlé, z trochu vyrostlejších se dal ještě udělat špenát z listů, staré už byly nejedlé. Z těch co jsem nechal dorůst do dospělosti jsem zkusil na podzim ručně vymlátit zrno z klasů. Sice nepotřebujete žádné stroje, zrno se nemusí obrušovat (jako např. proso), ale je to stejně piplačka ručně klásky vyklepávat a pak vyfoukat plevy... Ikdyž amarant roste jako plevel a snese sucho tak výnosy nejsou nijak velké - v podstatě jsem se dostal na ony 0,2 kg/m2 jak je uváděno v literatuře. Stačilo mi to na pár kaší, ale příště si radši amarantové zrno koupím v obchodě...

Ovšem z důvodu vitality, odolnosti vůči suchu a samovysemeňování chci zkusit právě odrůdu popsanou výše, vhodnou jako salátovou zeleninu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
allan - (12) - 211.79 (?), 17.1.2018 8:45

To není on těch je v nabídce dost, jedná se o tento druh amarantu vhodný i ke krmení králiku atd.

Amarant
Amarant
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.190 (?), 17.1.2018 9:25

Asi před třemi roky jsem měl taky takové choutky.Krmit králíky amarantem.Osivo mi poslal pán z Moravy, udělali jsme sazeničky, lidi chodili a ptali se mě jestli to není marjánka, já odpovídal že né, že to pěstovali indiáni.Králíci o to ani moc nestáli a to je všechno.Než kolem toho skákat 8 měsíců, tak pytel ječmene za 2 stovky je zlatý.Kdybych to chtěl jíst, tak v řetězci nebo ve Zdravé výživě to koupím.Já nechci.

Podobné je to s těmi obřími fazolemi.Dávno, co jsme z toho dělali polévku.Večer se musely namočit, pak vařit v papińáku.Nevidím rozdíl, použít fazolky s plechovky.Je to levné, namočené několik měsíců a ten efekt v žaludku to udělá taky.Mohl bych jmenovat další, co jsem dělal a už nedělám.O tom tato diskuse není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
allan - (12) - 211.79 (?), 17.1.2018 11:02

Je mi jasné, že to nebude žádná sláva ale když mám kde sázet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika