Příspěvky uživatele - Mike Dundee

Nashi, Hosui, Kumoi, 11.10.2023
Také jsem Nijseki neúspěšně sháněl, ale pak jsem koupil Shinseiki, což je kříženec Nijisseiki x Chojuro. Přesvědčili mě na zahraničním webu: "Shinseki and Hosui taste better and sweeter than nijisseiki" (tj. že Shinseki a Hosui chutná lépe a sladčeji... celý příspěvek >
Jabloně a hrušně odolnější monilióze, 5.10.2023
Děkuji
Jabloně a hrušně odolnější monilióze, 5.10.2023 Obsahuje fotku
Dobrý den, jasně, pak prosím ten graf pošlete. Uvidím jak s tím Lepinoxem. Ještě zkusím dát jednu šanci parazitickým hlísticím (Nemapom), třeba jsem měl nějakou prošlou šarži, ale tentokrát zkusím aplikovat až na jaře. Ideální, kdyby šel zkombinovat... celý příspěvek >
Jabloně a hrušně odolnější monilióze, 4.10.2023
V pořádku, pane Walter. Jak jsem psal výše, chtěl bych ještě příští sezónu na menších stromech zkusit ekologický postřik Lepinox Plus (biologický insekticid), měla by to být alternativa chemických postřiků, mělo by to ničit housenky v období žíru,... celý příspěvek >
Jabloně a hrušně odolnější monilióze, 4.10.2023
Ale vždyť píši, že po určité době obsah kýblů vyliji na kompost, kam průběžně dáváme další ogranickou hmotu, takže jablka se postupně překryjí a rozloží.
Jabloně a hrušně odolnější monilióze, 4.10.2023
Pane Walter, vážím si Vaší upřímné odpovědi. Jen jak jste zmínil, že vám přijde úsměvné házení spadených napadených plodů do kýble s vodou - vždyť to je likvidace napadených plodů, která se obecně doporučuje. Pán nade mnou píše, že postupně poškozené... celý příspěvek >
Jabloně a hrušně odolnější monilióze, 3.10.2023
Vážený pane, jak si dovolujete tvrdit, co jsem zkoušel a co nezkoušel? Jaké výmluvy? Výše uvádím fakta o hlísticích. Mělo to podle popisu být něco úžasného, nebylo. Postřik jsme prováděl i u sousedů, kteří obaleče jinak neřeší. Experimentoval jsem s... celý příspěvek >
Jabloně a hrušně odolnější monilióze, 3.10.2023
Před ukládáním do sklepa jablka přebírám. S dírkami od obaleče, rankami či jinou vadou jdou do vrchních beden, které do 1 měsíce postupně zpracuji na domácím odšťavňovači na mošt. Obaleče se řešit snažím, ale zatím bez úspěchu. Např. minulý... celý příspěvek >
Jabloně a hrušně odolnější monilióze, 3.10.2023
Můžete mi poradit odrůdy jabloní a hrušní, jejichž plody jsou odolné vůči moniliové hnilobě? Mám bohužel nasazeny odrůdy, do kterých když se pustí obaleč, tak v místě ranky začnou hnít, takže jsou pak plody úplně k zahození. Úplně nejhůř u mě... celý příspěvek >
Gisela 6, 9.4.2023
Bohužel jsem také žádnou třešni na Gisela 6 nesehnal. Zakoupil jsem proto na podzim 2 třešně Gisela 6 (ze zahr. Kruh) a k tomu zakoupil třešeň Helgu a Kasandru, (víceméně pouze na rouby a zasadil na okraj zahrady, kde se ale časem stejně budou muset... celý příspěvek >
Rajčata 2023, 6.4.2023
Po dlouhé době jsem zavítal na tento server a nestačím se divit. Chytáte pana Milana za slovíčka. Opravdu nechápu co řekl tak hrozného, že si vysloužil takovou šikanu. Problémem tohoto serveru jsou anonymové. Zaregistrovaný uživatel sice také... celý příspěvek >
Hlístice proti obalečům - zkušenosti, 2.9.2022
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s postřikem hlístic (např. prostředek Nemapom) proti obalečům? Daří se pak významně omezit množství obalečů? Měl by se údajně aplikovat na podzim po sklizni, postříkat kmen a zem pod stromem, hlístice by měly... celý příspěvek >
Je tohle perenospora?, 2.8.2022
Teploty jsem neměřil, ale podle předpovědi bylo několik dní po sobě mezi 32-34. Mám víno na fasádě domu ve svahu natočenén na JZ a vždy je tady o několik stupňů víc, než predikují předpovědi. Takže tam víno mělo určitě víc než 34 a kombinace... celý příspěvek >
Je tohle perenospora?, 24.7.2022
Tak to opravdu nejspíše byl sluneční úpal. Část hroznů byla zastíněna listím a ty byly v pořádku. Poté, co jsem po zbytek tropického počasí zakryl hrozny bílou záhonkovou textilií se neobjevil nový případ hnědé seschnuté bobule. Přišel jsem ovšem... celý příspěvek >
Je tohle perenospora?, 21.7.2022 Obsahuje fotku
Chtěl bych se zeptat jestli se na obrázcích jedná o perenosporu, nebo nějakou jinou houbovou chorobu. Tohle mi začalo dělat včera a dnes během horkých dnů, což mi právě u plísně révové moc nedává smysl. Už déle nepršelo, poslední měsíc je spíše... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika