Zakalená slivovice



host - 176.7 (?)
23.1.2010 21:58
Na pocatku tohoto vlakna jsem psal, ze mam taky zakelenou hruskovici z palirny. Mam take dobrou zpravu. Nevycistila se za 3 dny, ale asi za 7 dni. Zadna sedlina, proste se to vyparilo. A navic nadprumerna kvalita.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 129.96 (?), 15.1.2010 14:18

Na můj vkus je to příliš rychlé. Úkap chce pomalu. Prokap, zvláště zezačátku, se může trochu urychlit a před dokapem taky pěkně pomalu a po skleničkách ochutnávat. Jak se v druhé polovině prokapu pracuje rychle, tak tam nějaký dokap vlítne a už se kazí chuť a zakaluje se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.26 (?), 15.1.2010 15:26

Za tu roky co pálím v pálenici jsem zakalení destilátu tak jak vyšel z palírny nikdy nepozoroval. Pokud jsem naředění na požadované stupně nechal na paliči. taky se nic nekalilo. V pálenici se k doředění používá zpravidla destilovaná voda která výsledný produkt nekalí. 2x jsem po vyvětrání destilátu zkusil doředit sám obyč vodou a zakalení se dostavilo. Z produktu jsem kal odfiltroval pomocí vaty jak je popsáno výše a pomohlo to. Je zvláštní, že při použití vody PERLIVÉ k zakalení nikdy nedojde. j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.136 (?), 15.1.2010 16:10

A jaká rychlost by podle vás byla optimální?Ale přitom teplota stoupá pomalu přikládám pomalu a s citem.Když bych ubral na topení tak by to přestalo téci.Už jsem s těch zákalů nešťastnej.Jedna várka mi jde čistá třeba do 40% a druhá se mi zase zakalí při65%.AParát mám s nerezu ale mám tam vložený měděný plech.A nemůže na to mít vliv třeba sklon a výška přestupníku???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.7 (?), 23.1.2010 21:58
Na pocatku tohoto vlakna jsem psal, ze mam taky zakelenou hruskovici z palirny. Mam take dobrou zpravu. Nevycistila se za 3 dny, ale asi za 7 dni. Zadna sedlina, proste se to vyparilo. A navic nadprumerna kvalita.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.205 (?), 29.11.2010 17:43

Svatá slova!!! P.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.5 (?), 26.1.2010 7:07

7 litrů za hodinu u 70l kotle??? ty vogo tak to je vyhnané fest rychle, a že se to kalí se nedivím, zajímalo by mně jaký máte průměr lihové trubky a velikost chladiče, mi by z toho při takovém ohřevu tekla kořalka asi 40 stupňů teplá a vlastně ani netekla, protože dřív by mi střelil kotel topte tak aby vám u takového objemu kotle jak popisujete tekly max. 2 l za hodinu.dyť při vašírychlosti to musí být nepoživatelný utrejch?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.144 (?), 27.1.2010 0:10

trubka má průměr 22 a teče to jen takovým malým vláskem a chladič má průměr asi 40 cm a výšku 70cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.144 (?), 27.1.2010 12:45

Náplň kotle 70l destiluji zhruba 6hodin a ze začátku mi to teče kolem sedmi, šesti litrů za hodinu.To se vám zdá moc?Když míň  už to nejde slivovice vytéká takovým slabým vláskem.A od kolika% se vám to začíná kalit?A v kolika % ukončujete destilaci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.96 (?), 27.1.2010 13:50

Kapat musí, kapat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.102 (?), 10.2.2010 13:28

Zakalení mám zkušenost s hruškovicí. Po vypálení byla čistá a asi za 2 měsíce se udělal plovoucí modrobílý zákal. Chuťově nebyla narušena a tak jsem ji přefiltroval přes filtr na kafe (sežene se v prodejnách, kde prodávají kafemašiny)  a zase OK.  Destilaci neukončuju podle procent, ale podle chuti. Někdy i v 58 %.  Přesvědčoval jsem paliče u pálení švestek o skončení při 48%. Stále mlel, že právě teče " královská", ale nakonec to utnul a dal mi zapravdu. Jak uvádí jiní, radějí výbornou pálenku, než množství smradu. Nakonec ten zbytek si můžete nachytat a použít jinak nebo s dalším pálením. P:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika