Zakalená slivovice



host - 64.26 (?)
15.1.2010 15:26

Za tu roky co pálím v pálenici jsem zakalení destilátu tak jak vyšel z palírny nikdy nepozoroval. Pokud jsem naředění na požadované stupně nechal na paliči. taky se nic nekalilo. V pálenici se k doředění používá zpravidla destilovaná voda která výsledný produkt nekalí. 2x jsem po vyvětrání destilátu zkusil doředit sám obyč vodou a zakalení se dostavilo. Z produktu jsem kal odfiltroval pomocí vaty jak je popsáno výše a pomohlo to. Je zvláštní, že při použití vody PERLIVÉ k zakalení nikdy nedojde. j.c.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 129.96 (?), 15.1.2010 14:18

Na můj vkus je to příliš rychlé. Úkap chce pomalu. Prokap, zvláště zezačátku, se může trochu urychlit a před dokapem taky pěkně pomalu a po skleničkách ochutnávat. Jak se v druhé polovině prokapu pracuje rychle, tak tam nějaký dokap vlítne a už se kazí chuť a zakaluje se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.26 (?), 15.1.2010 15:26

Za tu roky co pálím v pálenici jsem zakalení destilátu tak jak vyšel z palírny nikdy nepozoroval. Pokud jsem naředění na požadované stupně nechal na paliči. taky se nic nekalilo. V pálenici se k doředění používá zpravidla destilovaná voda která výsledný produkt nekalí. 2x jsem po vyvětrání destilátu zkusil doředit sám obyč vodou a zakalení se dostavilo. Z produktu jsem kal odfiltroval pomocí vaty jak je popsáno výše a pomohlo to. Je zvláštní, že při použití vody PERLIVÉ k zakalení nikdy nedojde. j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.136 (?), 15.1.2010 16:10

A jaká rychlost by podle vás byla optimální?Ale přitom teplota stoupá pomalu přikládám pomalu a s citem.Když bych ubral na topení tak by to přestalo téci.Už jsem s těch zákalů nešťastnej.Jedna várka mi jde čistá třeba do 40% a druhá se mi zase zakalí při65%.AParát mám s nerezu ale mám tam vložený měděný plech.A nemůže na to mít vliv třeba sklon a výška přestupníku???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.7 (?), 23.1.2010 21:58
Na pocatku tohoto vlakna jsem psal, ze mam taky zakelenou hruskovici z palirny. Mam take dobrou zpravu. Nevycistila se za 3 dny, ale asi za 7 dni. Zadna sedlina, proste se to vyparilo. A navic nadprumerna kvalita.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.205 (?), 29.11.2010 17:43

Svatá slova!!! P.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.5 (?), 26.1.2010 7:07

7 litrů za hodinu u 70l kotle??? ty vogo tak to je vyhnané fest rychle, a že se to kalí se nedivím, zajímalo by mně jaký máte průměr lihové trubky a velikost chladiče, mi by z toho při takovém ohřevu tekla kořalka asi 40 stupňů teplá a vlastně ani netekla, protože dřív by mi střelil kotel topte tak aby vám u takového objemu kotle jak popisujete tekly max. 2 l za hodinu.dyť při vašírychlosti to musí být nepoživatelný utrejch?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.144 (?), 27.1.2010 0:10

trubka má průměr 22 a teče to jen takovým malým vláskem a chladič má průměr asi 40 cm a výšku 70cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.144 (?), 27.1.2010 12:45

Náplň kotle 70l destiluji zhruba 6hodin a ze začátku mi to teče kolem sedmi, šesti litrů za hodinu.To se vám zdá moc?Když míň  už to nejde slivovice vytéká takovým slabým vláskem.A od kolika% se vám to začíná kalit?A v kolika % ukončujete destilaci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.96 (?), 27.1.2010 13:50

Kapat musí, kapat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.102 (?), 10.2.2010 13:28

Zakalení mám zkušenost s hruškovicí. Po vypálení byla čistá a asi za 2 měsíce se udělal plovoucí modrobílý zákal. Chuťově nebyla narušena a tak jsem ji přefiltroval přes filtr na kafe (sežene se v prodejnách, kde prodávají kafemašiny)  a zase OK.  Destilaci neukončuju podle procent, ale podle chuti. Někdy i v 58 %.  Přesvědčoval jsem paliče u pálení švestek o skončení při 48%. Stále mlel, že právě teče " královská", ale nakonec to utnul a dal mi zapravdu. Jak uvádí jiní, radějí výbornou pálenku, než množství smradu. Nakonec ten zbytek si můžete nachytat a použít jinak nebo s dalším pálením. P:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika