Zakalená část pálenky



host - 95.134 (?)
9.11.2019 18:24
Ahoj, jak je to možné že při 2. destilaci mi teče nažloutlá pálenka? Nikdy se mi to nestalo. Díky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 76.161 (?), 10.11.2019 21:59

Také se mi vždy při ředění zakalí... lámu si s tím hlavu už delší dobu...

Pán Dakota.F

    to čo popisujete, nie je zákal. Je to vzduch vmiešaný do pálenky vo forme mikrobubliniek. Ak necháte fľašu v kľude, tak tieto mikrobublinky stúpajú smerom hore a nakoniec uniknú z nápoja a môže sa Vám zdať, že zakalená pálenka sa zázračne vyčistila... Myslím, že tento efekt nastáva, alebo je viac nápadný po miernom zvýšení hustoty destilátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dakota.F - (29) - 238.190 (?), 11.11.2019 19:33

Děkuji za vysvětlení.

To co popisujete je možné.Ty bublinky mě byli jasné, jen mě vždy zmátlo to co vypadalo jako zákal. Jak jsem psal po 10 minutách v klidném stavu již krásně čiré. Po zatřepání už jen klasické bublinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.134 (?), 9.11.2019 18:24
Ahoj, jak je to možné že při 2. destilaci mi teče nažloutlá pálenka? Nikdy se mi to nestalo. Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.50 (?), 26.1.2020 13:02

Zdravím chlapi,

pro všechny z vás, co mají zkušenosti s pálením. Ať už se vám pálenka zakalila z nedostatečného chlazení při pálení, nebo při ředění, nejlepší co můžete udělat je, nechat ji překapat přes živočišné uhlí. Můj tatínek je chemik a když mi tohle poradil, vzal jsem trychtýř, do něj vložil filtrační sáček na kávu, nasypal rozdrcené živočišné uhlí a vložil ještě jeden filtrační sáček. Pokud dáte dostatečné množství uhlí, dostanete ze zakalené slivovice křišťál, který pohladí dušičku a vžene slzičky radosti do očí. Jen dodávám, je lepší nejprve zlehka uhlí prolít čistou vodou, protože může být začátek kalný a černý, to po chvilce zmizí a naprosto se vše srovná a mít trpělivost, opravdu to uhlím jen zlehka prokapává. Nicméně výsledek opravdu stojí za trochu trpělivosti, takže hodně štěstí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 26.1.2020 13:43

Nevezme vám to uhlí i část chuti a aromatu slivovice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.50 (?), 30.1.2020 21:40

Nebojte se, je to vážně úžasná věc, dokonalá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.138 (?), 31.1.2020 21:43

Jasně, že ochudí vůni i chuť, nicméně omezí i vady destilátu. Ale hlavně způsobí zjemnění destilátu v chuti a to se cení. PŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika