Tabulka na správné změření kvasu



host - 129.96 (?)
18.11.2010 11:59

No a teď konkrétně. Jaké nejvyšší množství cukru v kg/hl dokážou kvasinky Vínka dokonale prokvasit?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 129.96 (?), 18.11.2010 11:59

No a teď konkrétně. Jaké nejvyšší množství cukru v kg/hl dokážou kvasinky Vínka dokonale prokvasit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.181 (?), 28.12.2010 20:38

Dobrý den, přesný postup výroby 16%-ního roztoku spočívá v rozpuštění 16 kg cukru v 84 kg vody. seriously@post.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.4 (?), 4.2.2011 11:18

A jak je to s měřením lihu? Udává se při 20st.C. Pokud mám destilát např.30st.C a přečtu na lihoměru 55%, kolika procentní destilát vlasně mám? Existují nějaké lihoměrové tabulky, ale nikde jsem je na netu nenašel. Kdo ví, poradí.Díky. alous@tiscali.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.3 (?), 4.2.2011 11:56

Existují samostatné přepočítávací tabulky koncentrace lihu v závislosti na teplotě - k dostání za "dosti velký peníz" na MZe (možná i jinde). Někdy bývají i jako příloha u odborné publikace (naposledy jsem je viděl v knize "Výroba slivovice a jiných pálenek", J. Dyr-J.E. Dyr, r.v.1996, -jen ty stupně teploty zůstaly v °R, z prvního vydání). Zdravím Lojza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.130 (?), 4.2.2011 16:00
Ano, např.kniha Výroba destilátů z vlastního ovoce od pana Josefa Škopka takovou tabulku obsahuje, ovšem jen "hrubou orientaci".Navíc vysvětlující text k ní je totálně mylný.(kdo tu knihu má, může potvrdit). alous@tiscali.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 202.3 (?), 7.2.2011 11:32

Zatím Vám nepomohu, jsem mimo republiku a tudíž nemohu ke své "literatuře". Až se vrátím zkusím něco najít, a popřípadě Vám to pošlu do mailu i instrukcemi.

Zdravím Lojza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.52 (?), 15.11.2010 19:32

Využiju tohoto vlákna k dotazu: při kontrole cukernatosti kvasu ze švestek (optickým refraktometrem) jsem při nabírání šťávy z kvasu(skleněnou trubičkou) s hrůzou zjistil, že šťáva není šťáva, ale skoro rosol. Jako šťáva z naložených hříbků. Kvas vypadá a voní stejně jako v předchozích letech, ale této konzistence jsem si njkdy nevšiml. Setkal se s tím někdo? Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.205 (?), 17.11.2010 21:05

Tak píšete s hrůzou? No Vás bych nechtěl mít doma, ale k věci. Kolik jste naměřil? Nebylo to číslo nápadně vysoké? Mohla by to být i náramě vysoká cukernatost plodů, bohužel jste nenapsal kolik a kde jste švestky nasbíral, ale stejně Vám závidím a to je hřích! V letošní mimořádně mizerné sezoně, že by někde byly takto vyzrálé švestky?Tedy pokud byla opravdu cukernatost neobvykle vysoká, např.20 -  25 Brixi tak tam dejte 20% vody, ale napřed rozhodně doporučuji zkoušku. Odeberte malý vzorek rosolu a nařeďte ho přiměřeně vodou. Pokud ztekutí a tím se stane "nezajímavým", rozhodně to pomůže kvasnému procesu, ale opravdu jsem nikdy neslyšel o případu, že by se do švestek musela přidávat voda. To jste ty švestky fakt sklízel v listopadu - šťastný člověče!! To musí být matroš! slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.154 (?), 18.11.2010 18:56

Pane Šlosar ja jsem měl letos švestky taky trochu sušší, tak jsem do 120L bečky vlil tak 10 litrů vody at to není suché a abych to mohl dobře rozmělnit přesekat podomácky navařeným švrlákem na závitové tyči a nasazené do vrtačky-hrany tupé aby to nerozbíjelo pecky, myslíte že tam ta voda nijak nevadí?Jiné roky když jsem nedal vodu a trnky nerozsekal, byl nahoře suchý koláč a voda až dost hluboko a samá plíseň.Zdá se mi to jako se zelím-když není ponořené hned se kazí.Ted se mi zdá že je jí tam tak akorát-když odhrnu pár centimetrů takového smetanového koláče(bez jakékoli plísně),tak je vidět tekutina.Děkuji za Vaše skušené rady začátečníkovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.205 (?), 19.11.2010 19:55

Neomlouvejte se, každý jsme nějak začínali. S tou vodou jste udělal samozřejmě dobře a je vidět, že citlivě reagujete na "pasti přírody". Čím jsou švestky sušší, tím více monosacharidů tj. jemnější destilát, ale také větší problémy. Také oceňuji, že jste si vědom toho, že se pecky při jakémkoliv drcení nesmí poškodit. V jádrech pecek je amygdalin, který podléhá kvasnému procesu a uvolňuje kyanovodík, pravda jen ve stopách, ale hořkomandlovou chuť nikdo již neodstraní. Suchý koláč je třeba odstranit, prostě zahodit a do palírny. Udělal byste lépe, kdybyste soudek zakryl PE folií a utáhl nějakou gumou, aby povrch kvasu nebyl zasažen bakteriemi a chráněn oxidem uhličitým, který je těžší než-li vzduch, ale učíme se všichni. Rozhodně odstraňte vše, co je nad hladinou a věřím, že Vám destilát bude chutnat. Dík za důvěru. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika